• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Meg tudná mondani valaki,hogy a nyomásfokozó pumpát hogyan kell bekötni?
Milyen köcölékek kellenek hozzá?Egy pontos rajz jól jönne?
Két membrános Ro készülékem van, egy 5mikronos és egy szénszűrővel.

Be kötöd az egész rendszer elé. Nyilak vannak a pumpán.
 
Az általam használtan vásárolt rendszerben az első előszűrő után van beiktatva, utána még két előszűrő van. De ha jól emlékszem @inadsz írta valamikor, hogy a pumpa védelme érekében az előszűrők után lenne a legjobb.
 
Be kötöd az egész rendszer elé. Nyilak vannak a pumpán.
Csak ennyi?A helyi víztisztítós pasi mondott még dolgot hozzá,hogy kell.Éppen ezért kérdezem,mert úgy rémlik innen a fórumról,hogy
csak simán be van rakva az adott helyre.Ez esetben akkor az előszűrők után csak simán bekötöm?
 
Csak ennyi?A helyi víztisztítós pasi mondott még dolgot hozzá,hogy kell.Éppen ezért kérdezem,mert úgy rémlik innen a fórumról,hogy
csak simán be van rakva az adott helyre.Ez esetben akkor az előszűrők után csak simán bekötöm?

Áram kell hozzá. A menetes részéhez teflonszalag. Amúgy Telleg semmi extra. Hogy a rendszer elé vagy az eloszuro után kötöd ez kicsit vallási kérdés, én minden elé tettem, de az eloszuro után is tökéletes. A lényeg, hogy a membrán előtt legyen és ne fusson szárazon a pumpa egy pillanatig sem.
Illetve most jut eszembe, hogy ha automata a rendszer, akkor nyomaskapcsolok is kellhetnek.
 
Nem akarok rossz tanácsot adni, mert a nyitott, átfolyó rendszerű és a zárt, nyomás alatti automata rendszer között lehet különbség, de @Victor tor ebben is spiller, szerintem már illeszti is az aktuális rajzot. ... de alacsony és magas nyomású kapcsoló a nyomás alatti rendszereknél kell.
Megelőztek. :)
 
Szinten bővítek. Egyről két membránosra, nyomásfokozóval.
Ami most van: 5mikronos polipropilén + szén CTO előszűrés + 80GPD membrán + 300ml/p áramlásszabályozó. A cél a nagyobb vízhozam és az ivóvízkészítés. Kell még egy 1 mikronos PP elő- és még egy aktívszén utószűrő a plusz egy membránon kívül? A visszasózó patron helyett nincs véletlenül emberi fogyasztásra szánt ásványianyag keverék, mint amivel az akvához porozunk?
 
Szinten bővítek. Egyről két membránosra, nyomásfokozóval.
Ami most van: 5mikronos polipropilén + szén CTO előszűrés + 80GPD membrán + 300ml/p áramlásszabályozó. A cél a nagyobb vízhozam és az ivóvízkészítés. Kell még egy 1 mikronos PP elő- és még egy aktívszén utószűrő a plusz egy membránon kívül? A visszasózó patron helyett nincs véletlenül emberi fogyasztásra szánt ásványianyag keverék, mint amivel az akvához porozunk?

Membrán függő, de lehet egy áramlásszabályzó is kelleni fog.
Multivitamin + Ca,Mg tabletta + egészséges táplálkozás :)
 
Igen, a szabályozót a két membrán együttes teljesítményéhez igazítva szintén cserélem.

Azt mondod, ne foglalkozzak a visszasózással?

Voltak itt már vérre menő viták erről. Az íze nem jó egy tiszta víznek, ha így isszátok ezzel együtt kell élnetek. Ilyen szempontból mindenképpen jobb egy visszasózó, mert élvezhető lesz az íze. Én azon az állásponton vagyok, hogy étellel és más folyadékkal (illetve tápl.kiegészítőkkel) viszel be annyi ásványi anyagot a szervezetbe, hogy ne legyen emiatt hiánybetegségek vagy bármi.
 
Nem akarok rossz tanácsot adni, mert a nyitott, átfolyó rendszerű és a zárt, nyomás alatti automata rendszer között lehet különbség, de @Victor tor ebben is spiller, szerintem már illeszti is az aktuális rajzot. ... de alacsony és magas nyomású kapcsoló a nyomás alatti rendszereknél kell.
Megelőztek. :)
Lehet tettem is volna ;), de dolgoztam,( bár attól még fórumozom :D) meg nem is jött értesítő, hogy említettél :(. Viszont igazából elmondatok mindent ami kell, vagyis a nyomáskapcsolókat. Esetleg ha nincs , akkor egy nyomásmérő nem árt még, ha pl állítani kell a magasnyomású kapcsolón.
 
Szinten bővítek. Egyről két membránosra, nyomásfokozóval.
Ami most van: 5mikronos polipropilén + szén CTO előszűrés + 80GPD membrán + 300ml/p áramlásszabályozó. A cél a nagyobb vízhozam, kevesebb pazarlás és az ivóvízkészítés. Kell még egy 1 mikronos PP elő- és még egy aktívszén utószűrő a plusz egy membránon kívül?

A fenti kérdésről mi a véleményetek?

@inadsz
Alapvetően egyetértek, de az ízélmény mégiscsak fontos, így egyelőre csak a patronos opció marad.
Valaki kijöhetne többféle kézi adagolású keverékkel! Minden célcsoport megtalálná a számítását:
"Fitt Koktél"
"Hegyikristály Sóelegy"
"Jógasó"
"Még egy utca" aka "Repülősó"
"Ezo Sózó"
"Burning Man Sweat Salts"
"Paleo-só"
"Magyar Tenger Sója"
"Nemzeti Kősó"

EnnyiKE!
 
Utoljára módosított:
Erről mi a véleményetek?

@inadsz
Alapvetően egyetértek, de az ízélmény mégiscsak fontos, így egyelőre csak a patronos opció marad.
Valaki kijöhetne többféle kézi adagolású keverékkel! Minden célcsoport megtalálná a számítását:
"Fitt Koktél"
"Hegyikristály Sóelegy"
"Jógasó"
"Még egy utca" aka "Repülősó"
"Ezo Sózó"
"Burning Man Sweat Salts"
"Paleo-só"
"Magyar Tenger Sója"
"Nemzeti Kősó"

EnnyiKE!
Beteg.
 
Ja, a véleménykérés az előzményre vonatkozott :)
Nekem úgy van, hogy 5 mikronos előszűrő, majd két szén és egy 1 mikronos szűrő a szenek után és a membránok előtt . A második szénszűrés beépítése rajtad műlik, hogy akarod-e. Viszont én úgy láttam, hogy a 3 előszűrős rendszerek korábbi 1 előszűrő +2 szén verziója az utóbbi időben átalakult előszűrő- szén- előszűrő megoldásra. Amikor pedig eljön a csere ideje, akkor látszik is,hogy hiába az öblögetés , mert a szenek utáni, újonnan fehér előszűrő szép szürke.
 
Azt láttam sok háztartásin, hogy a membrán után is tesznek egy szenet. Olyat viszont még nem, hogy két szén van előtte. Annak nem is látom értelmét, hacsak nem különböző a lyukméretük.
 
Azt láttam sok háztartásin, hogy a membrán után is tesznek egy szenet. Olyat viszont még nem, hogy két szén van előtte. Annak nem is látom értelmét, hacsak nem különböző a lyukméretük.
Én a membrán utáni szenet nem tudom értelmezni, hiszen már semmi nincs igazából a vízbe amit ő kitudna szedni.
Nekem a 4 lépcsős előszűrőbe van úgy, hogy egy 1mikronos pp , egy GAC szén, egy tömbös szén és ismét egy 1mikronos pp.
 
Sziasztok!

Fél éve használok egy D&D RO készüléket nyomásfokozó nélkül (elég jó a hálózati nyomás nálam). 10-12 óra alatt csöpögött le kb. 80 liter 4-5 TDS értékű víz. Fontos, hogy ezt az értéket télen produkálta. Hetente egyébként egy alkalommal csorgatok le ennyit, szóval a beüzemelés óta nagyjábból 2 m3 lágyvizet állított elő.

A mostani hétvégén észrevettem, hogy nem csorog, hanem szinten folyik belőle a víz, ami ráadásul 24 TDS értéket mutatott.

A kérdésem az, hogy ez a meleg időjárásnak köszönhető (melegebb a hálózati víz), vagy esetleg itt az ideje valamelyik szűrőbetétet cserélni és átmosni?

A válaszotokat előre is köszönöm!
 
Én a membrán utáni szenet nem tudom értelmezni, hiszen már semmi nincs igazából a vízbe amit ő kitudna szedni.
Nekem a 4 lépcsős előszűrőbe van úgy, hogy egy 1mikronos pp , egy GAC szén, egy tömbös szén és ismét egy 1mikronos pp.

Ebben is van valami :) Viszont mi lehet a lényege kettő szén előszűrőnek? Ez alapján azt feltételezzük, hogy az első nem dolgozik megfelelően. Hm?
 
Back
Oldal tetejére