• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Sziasztok!
A képen látható RO készülékem van. A csapvíz TDS: 356 amit csinál az 15. Ez jó? Lenne még egy kérdésem az öblítéssel kapcsolatban,ezen a készüléken nincs az öblítéshez csap nem igazán tiszta mit kell levenni az öblítéshez?
A kép a készülékről:
View attachment 13233
A segítséget előre is köszönöm.
Vegyél egy ilyet:
AQ-BV250W-200x200.jpg


Egy ilyet:
AQ-AxSRTx-W-200x200.jpg
Két ilyet:
AQ-AxUEx-W-200x200.jpg
S, így kösd be:
upload_2016-6-20_19-54-21.png
 
Sziasztok!
Lehet hogy balga a kérdés. A ro készülék öblítésével kapcsolatban lenne kérdésem. Ha öblíteni akarok akkor a lágyvizes csap zárva legyen?
Teljesen mindegy, de én nem is tudom máshogy megoldani a 4 utas szelep miatt. Ha elzárom a tiszta víz ágat és megnő a nyomás a tiszta ágon, akkor zárja a szennyvíz ágat is, ergo öblíteni sem tudok.
 
Sziasztok!

Ozmóvíz-készítőt szeretnék vásárolni, és hozzáértők véleményére lenne szükségem.

https://www.vyair.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=273

Remélem, nem gond, hogy linket másolok be.
Biztos ami biztos azért leírom, hogy egy 4 lépcsős, Vyair márkájú vízszűrőről kérném a véleményeteket. (gugliba így beírva találtam meg: Vyair Compact RO Water Filter With DI Stage )
Bármilyen véleményt a termékkel kapcsolatban szívesen fogadnék.
Köszönöm szépen.
 
Teljesen mindegy, hogy mi a neve egy RO készüléknek, mert ha jól körülnézel akkor mindegyik ugyanazokból az elemekből áll, itt meg ha jól értem, akkor negyedik elemként még hozzácsaptak egy kevertágyas műgyanta tartályt, amitől szinte nulla lehet az oldott anyag tartalom a vízben, de mivel úgyis visszasózzuk, akkor meg szerintem tök felesleges. Különbség esetleg a felhasznált membrán minőségében lehet, de nálam a kínai is teljesen jól működik. In-line előszűrőkkel speciel nem szimpatizálok, szerintem jobb és olcsóbb ha 10 czol-os cserélhető betétes előszűrőid vannak
 
...itt meg ha jól értem, akkor negyedik elemként még hozzácsaptak egy kevertágyas műgyanta tartályt, amitől szinte nulla lehet az oldott anyag tartalom a vízben, de mivel úgyis visszasózzuk, akkor meg szerintem tök felesleges.

Ezt azért ne mond hangosan tengeri akvaristáknak, ahol létszükséglet a nullás víz. Pedig ők is csak "visszasózzák".
 
Félig üres, vagy félig tele? :D

Na most nálam kb. 500-as a csapvíz. Elvileg akkor kell membránt cserélni, ha ennek 25%-ára szűri az RO a vizet. A GA oldalán ez olvasható . Végülis ilyenkor már visszasózni sem kellene nekem mondhatnák itt sokan. De legyünk őszinték, a 125-ös víz sem tiszta. És mindegy mennyire megyünk le, a tiszta víz a nullás. Minden másban van valami, amiről fogalmunk sincs, hogy micsoda. A tengeris akváriumoknál nem véletlenül csak a nulla az elfogadható. A növényes akváriumoknál okozhat bajt a nem nullás RO víz, mert a vizünk minősége nem is állandó, így hogy a számok mögött milyen arányban mi van benne valójában, azt senki sem tudja. Szóval egy 50-as RO víz nálad vagy nálam teljesen mást jelenthet.

A lényeg, hogy a gyantás utószűrős egyáltalán nem felesleges és nem is hülyeség.

Ahogy használod az RO készüléket egyre rosszabb minőségű vizet gyárt. Az előszűrők cseréjével ezt csak lassítod, de nem tudod megfordítani. A membrán tulajdonsága, hogy azon ha már egyszer átment mondjuk bizonyos méretű szennyezedős utána, azokat már nem tudja kiszűrni. A gyantával meg tudod hosszabbítani a használati idejét/élettartamát. A gyantával elég sokáig nem fogod észrevenni, hogy a membránoddal már gond van. Vagyis ha betartod az előszűrök folyamatos cseréjét a membránod egy idő után már 100-as vizet fog csinálni. A gyantával meg nullását csinálsz belőle csak azzal, hogy átfolyatod rajta a szűrt RO vizet. Lehet venni ma már RO készülékhez külön utószűréshez és simán rá lehet kötni.

A gyanta filléres kérdés, több helyen beviszed a használtat és adják az újat/regeneráltat. A membránt cserélni kicsit költségesebb. Pedig ha használod az RO-t, azért fogod cserélni, ha meg nem, akkor meg azért, mert ha egyszer is kiszárad - mondjuk egy hónapig nem szűrsz semmit, de melegebb térben, nyáron szerintem két két és annyi a membránnak, drasztikus minőségromlás vehető észre - akkor meg azért kell cserélned, ha tényleg azt akarod, hogy az legyen az akvárium vízében, amit te szeretnél.
 
Utoljára módosított:
Ahogy használod az RO készüléket egyre rosszabb minőségű vizet gyárt. Az előszűrők cseréjével ezt csak lassítod, de nem tudod megfordítani. A membrán tulajdonsága, hogy azon ha már egyszer átment mondjuk bizonyos méretű szennyezedős utána, azokat már nem tudja kiszűrni.

És emelett nagyon fontos a RO-ból kijövő víz folyamatos ellenőrzése, TDS mérővel!
 
És emelett nagyon fontos a RO-ból kijövő víz folyamatos ellenőrzése, TDS mérővel!

Magamat is beleértve, ki teszi meg azt állandóan? Belustulunk pár hónapra és egyszer csak észbekap az ember, hogy gond van. Vagy csak éppen nincs kedved bekalibrálni a TDS mérőt, mert azzal is csak a baj van állandóan :D
 
Utoljára módosított:
Magamat is beleértve, ki teszi meg azt állandóan? Belustulunk pár hónapra és egyszer csak észbekap az ember, hogy gond van. Vagy csak éppen nincs kedved bekalibrálni a TDS mérőt, mert azzal is csak a baj van állandóan :D

Lehet, hogy én vagyok túlbuzgó, de azért havonta egyszer megmérem. Mostanság 11, új korában sem volt 8 alatt.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Én nem aggódom azon, hogy minél közelebb legyek a nullához, kb 2 éves membránjaim vannak, és 25-ös vizet csinálnak, úgy hogy csak hébe-hóba öblögetem, és folyamatosan nyomás alatt vannak, talán mert a szén után is van egy 1 mikronos szűrő. Ezt úgyis vissza kell sózni. De van aki simán a csapvízben tartja a halait, vagy fele-fele arányban keveri az RO-t csapvízzel, meg nálunk jó minőségű a víz, kemény de jó. Szóval én nem aggódom, hogy ha egy kevés átjut a membránon.
 
Back
Oldal tetejére