• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Nem lehet hogy nagyon klóros a víz és az hamar hazavágta az aktívszenet és aztán a membránod?
Tutti, hogy az lehet a gond. Nálam is a klór a nagy ellenség. Most én is cserélhetek mindent, mert annyi a betétnek. Belevágok a plusz szűrőházba is. Hátha azzal nyerek egy kis időt.

Kár, hogy a GA nem árul alapból 1 mikronos előszűrő betétet és plusz szűrőházat.
 
Tutti, hogy az lehet a gond. Nálam is a klór a nagy ellenség. Most én is cserélhetek mindent, mert annyi a betétnek. Belevágok a plusz szűrőházba is. Hátha azzal nyerek egy kis időt.

Kár, hogy a GA nem árul alapból 1 mikronos előszűrő betétet és plusz szűrőházat.
Még betét akadna ha jobban körbenézek lent a pincébe de szűrőház az mindig ki van számolva. Jelzem az igényed a fiúknak.
 
A sok klór ellen tényleg ér valamit a dupla szén? Vagy még úgy is sűrűbben kéne cserélni mint fél év? Egyáltalán lehet mérni valahogy mikor nem ér már semmit a szén, klór megkötés szempontból?
 
A sok klór ellen tényleg ér valamit a dupla szén? Vagy még úgy is sűrűbben kéne cserélni mint fél év? Egyáltalán lehet mérni valahogy mikor nem ér már semmit a szén, klór megkötés szempontból?

Legnyilvánvalóbb jele, hogy gyorsan nő az RO víz TDS értéke. A klór elég gyorsan végez a membránnal, de hívhatjuk ezt idő előtti elhasználódásnak is. Ha meg a membrán károsodik, úgy lesz egyre magasabb a TDS érték. Hogy ez konkrétan vízminőségben mit jelent, abba bele sem merek gondolni. Mert gondolom egy friss szűrésű 140-160 TDS értékű RO víz, az nem azt jelenti, hogy ezt nem kell visszasózni és kiváló akváriumi víz.
 
Sziasztok!
Tudom, hogy itt mindenki fordított ozmózist használ, de próbált már valaki rendes forralással (és nem ioncserével) készült desztillált vizet? Az is jó lehet?
 
2. kerületben vagy közel hozzá nincs valakinek egy percre egy műanyag kulcsa RO membrán ház kupakjához (2,5)? Egyszer cseréltem eddig. Akkor ment kézzel. Most nem megy. Persze tudom, holnap beszerezhetek egyet, de már ma szeretnék szűrni, ha összejön. Ha valaki tud segíteni a közelben, akkor kérem egy privát üzentet küldjön. Előre is köszönöm.
 
Ezt a klór dolgot komolyan kell venni.
A munkámból adódóan gőzpárlókat szervizelek itt a vízlágyítás mellett a klórszint is érdekes.
Hétfőn voltam egy vidéki benzinkúton ahol saját fúrt kútjuk van majdnem 40nk keménységgel.
A központi vízlágyító után, mellett, benne, (nem tudom mert nem mi csináljuk) klórozzák a vizet.
Valami nem gömbölyű a rendszerben mert a klór tesztcsík kiakadt(25ppm),a sütőben a saválló csövek szétrohadtak,a ventilátor lapát fele eltűnt.
Ilyet még nem láttam soha.
Nem vízkő, mert a foszforsavra nem reagál a benne levő trutyi.
Elsőre azt hittem valami agresszív mosószer a bűnös,de nem mert az összes vízzel működő gépnél hasonló jelenség látható.
Lehet még más is még a vízben de gyanús hogy a klór a bűnös. Annál is inkább mert a szemben levő benzinkúton csak manuális vízlágyítás van, klórozás nélkül
ott nincs ilyen baj. Más kérdés hogy ott meg minden vízköves mert b...-nak regenerálni.
Ha a saválló cuccot így elintézi akkor a membránnak is ad rendesen.
 
Gondolkodtam a dupla szén beépítésén, de a tegnapi mérés meggyőzött, hogy ha a vízszolgáltató nem emeli a klórt, akkor nem lesz rá szükség.
A rendszerem: nyomásfokozó pumpa - 5 mikron - szén - 1 mikron - 200 GDP - 200 GDP

21 hónap használat után 4 ppm-et mértem. A korábbi 1 mikron nélküli szűrőkkel ennyi idő után 40-50 körüli ppm-et mértem és két év után cserélni is kellett a membránt.

39914928721_18db4e45a5_c.jpgppm after 21 months by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Az enyémben sincs sajna csak 5 mikronos. :(
PurePro-ból most számoltam, hogy 5050 Forint lenne a bővítés (szűrőház + 1 mikronos betét / 3800 + 1250). Szerintem ennyit bőven megér bárkinek, akinek nincs a szén után szűrője.
 
Szóval akkor: nekem most úgy van, hogy csapvíz -> szénszűrő -> 5 mikronos szűrő -> membrán.
Ide kellene berakni a membrán elé még egy szűrőházat + 1 mikronos szűrőt?
 
Szóval akkor: nekem most úgy van, hogy csapvíz -> szénszűrő -> 5 mikronos szűrő -> membrán.
Ide kellene berakni a membrán elé még egy szűrőházat + 1 mikronos szűrőt?
A szén nem lehet az első, mert pár óra alatt teletömődne kosszal. Az első mindig az 5 mikronos szűrő.
Egyébként igen, a membrán elé kell az egy mikronos szűrő, hogy megfogja a szén porát. Fél év után szép világos szürke lesz az eredeti fehér helyett. Ha nincs, akkor az a sok finom por mind a membránt teszi tönkre.
 
Összeraknék egy 3 előszűrős rendszert a membránom el, de akkor már szűrőházasat, nem inline eldobhatós izéket, nyilván a majdnem új memránt a membránházzal megtartanám.
(Előszűrőbetét csere sokkal rentábilisabb mint az inline előszűrők cseréje, ahogy nézegetem.)

De nem tudom hogyan fogjak hozzá. :) Azt sem tudom ezek a szűrőházak hogyan csatlakoznak egymáshoz pl.

Szóval milyen csatikat kellene vennem, etc.

RE: eh átgondoltam marad az inline előszűrő rendszer, csak bővítem. És egy füst alatt lecserélem az előszűrőket is most mert akkor a szén szűrőt sanszosan tönkrevágtam. :(
 
Utoljára módosított:
Egyébként tuti telítődik a szénszűrő, mert mintha múltkor már kisebb lett volna a tisztavíz hozam. :(
 
Összeraknék egy 3 előszűrős rendszert a membránom el, de akkor már szűrőházasat, nem inline eldobhatós izéket, nyilván a majdnem új memránt a membránházzal megtartanám.
(Előszűrőbetét csere sokkal rentábilisabb mint az inline előszűrők cseréje, ahogy nézegetem.)

De nem tudom hogyan fogjak hozzá. :) Azt sem tudom ezek a szűrőházak hogyan csatlakoznak egymáshoz pl.

Szóval milyen csatikat kellene vennem, etc.

RE: eh átgondoltam marad az inline előszűrő rendszer, csak bővítem. És egy füst alatt lecserélem az előszűrőket is most mert akkor a szén szűrőt sanszosan tönkrevágtam. :(
Nem egy agysebészet hidd el.
Elmész egy RO vizes boltba, megmondod mit szeretnél és 1 percen belül ott lesz minden a pulton.
3 lehetőleg átlátszó szűrőház (hogy lásd milyen állapotúak az előszűrők), 2 db egyenes/menetes összekötő, 2 db menetes/gyorscsatis könyök, egy kevés cső és egy előszűrő szett (együtt olcsóbb). 3-as lemez konzol + 2 db U alakú membránház tartó és a csavarok. Ezen kívül egy kis teflon szalag és kész is.
Ha elfér, mert ugye ez azért nagyobb, akkor mindenképp meglépném a helyedben. Elég nagy akváriumod van, sok vizet csinálsz, ezért biztosan visszahozza az árát.
 
Back
Oldal tetejére