• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Opti white probléma

szumo

Kertész tanonc
Sziasztok!

Van egy 300 literes opti akváriumom, következő lenne a probléma: az alga letörlese után matt foltok maradtak az üvegen olyan mintha az alga beleette volna magát az üveg felületébe. Szerintetek van erre valami megoldás?
 
Sziasztok!

Van egy 300 literes opti akváriumom, következő lenne a probléma: az alga letörlese után matt foltok maradtak az üvegen olyan mintha az alga beleette volna magát az üveg felületébe. Szerintetek van erre valami megoldás?
Csapvíz, vagy RO, milyen kövek vannak benne?
 
Csapvíz. Egyetlen lávakő van benne és sok fa.
 

Attachments

  • IMG-594b1bb64d8e4fc914be6308cbc16096-V.jpg
    IMG-594b1bb64d8e4fc914be6308cbc16096-V.jpg
    227.2 KB · Megtekintések: 119
Remélem nem baj ha "idepofátlankodok", de hasonló problémám lenne nekem is. Opti üveg, korábban egy ideig paludáriumként futott, fóliával a tetején. A fólia mentén lerakódott valami vízkő szerű réteg, amit sem ecettel, sem hypoval nem sikerül eltávolítani. Remélem a kép valamennyire visszaadja, hogy miről is lenne szó.

Van rá esély, hogy ezt valamivel eltávolítsam?
 

Attachments

  • 20220902_101101.jpg
    20220902_101101.jpg
    101.9 KB · Megtekintések: 68
Remélem nem baj ha "idepofátlankodok", de hasonló problémám lenne nekem is. Opti üveg, korábban egy ideig paludáriumként futott, fóliával a tetején. A fólia mentén lerakódott valami vízkő szerű réteg, amit sem ecettel, sem hypoval nem sikerül eltávolítani. Remélem a kép valamennyire visszaadja, hogy miről is lenne szó.

Van rá esély, hogy ezt valamivel eltávolítsam?
Sósavval próbáltad?
 
Leginkább az. Ha nagyon régóta rajta van, előfordulhat, hogy reakcióba lép az üveggel. Ebben az esetben az üvegen nyoma marad eltávolítás után is. Ilyenkor polírozással tüntethető csak el.
Ez szomorú hír, mivel 1-2 éves biztosan rajtavan már. Hát egy esélyt adok még a sósavnak, aztán remélem vízzel feltöltve nem lesz majd feltűnő.
 
Elvileg bármilyes sav jó, nem kell feltétlenül sósav. Citromsav, ecet, háztartási vízkő oldó, egyéb "öko" dolog. Persze a leggyorsabb, biztosan a sósav lesz...
Ecetet próbáltam, az nem hozott eredményt. Ha más nem, jön a perecetsav. :D
 
Én jártam úgy,hogy nem jott le a filmszerű vízkő semmivel sem.Szerintem nem is vízkő volt.
A használaton kívüli akksit kiraktam a hátsó kertbe,árnyékba,fa alá.Nem volt letakarva,esett rá az eső.
Egész pontosan a savas eső.A külső felén keletkezett egy opálos valami,látszott,hogy cseppszerű a képződmény, és csak egyik oldalán volt az aksinak,
ahol nem éret telibe az eső,nem állt meg a víz,ott nem volt ez.Az eső egyébként is lágyvíz(ha még érvényes ez ebben a klímában)
Ha vízkő lett volna ,annak le kellett volna jőnnie egy 20% os ecettel.
 
Utolsó tippként a Tetra kendőt javasolnám. Nem egy tétel és ha mégsem válik be ebben az esetben, akkor a továbbiakban elkerülheted a hasonló csíkok kialakulását.
Sajnos ez sem vált be. Azért utánaolvasok még, hátha valakinek van rá megoldása, de az is lehet hogy víz alatt ez már nem olyan feltűnő.
 

Attachments

  • 20220908_084109.jpg
    20220908_084109.jpg
    65.1 KB · Megtekintések: 39
én megpróbálnám egy vadiúj schnitzer pengével lekaparni, nyilván nagyon óvatosan és rendszeresen leöblítve/vizezve, nehogy megkarcolja az üveget

illetve ecetet hatékonyabban úgy lehet használni ha egy papírtörlőt jól átáztatsz vele és ráteszed a felületre pár órára, így fellazítja a lerakódást
 
én megpróbálnám egy vadiúj schnitzer pengével lekaparni, nyilván nagyon óvatosan és rendszeresen leöblítve/vizezve, nehogy megkarcolja az üveget

illetve ecetet hatékonyabban úgy lehet használni ha egy papírtörlőt jól átáztatsz vele és ráteszed a felületre pár órára, így fellazítja a lerakódást
Az áztatást már próbáltam, de megpróbálom újra, majd pengével leszedni, ez még jó ötlet! ;)
 
Back
Oldal tetejére