• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Opti White akváriumok

viktorlantos

Alapító
Admin
Korábban sok fotót nézegettünk és én is készítettem képet a raktárban a sima akvárium és az Opti White akváriumainkról.
Akinek a fogalom új, az Opti White egy magas tisztáságú üveg fajta ami kevesebb vasat tartalmaz. Ettől az üveg színtelen lesz és nagyon tiszta. A világon egyetlen gyár készít ilyen üveget és a technológia szabadalmaztatva van. Az ADA akváriumai is ilyen üvegből készülnek.

Ha az akit nem háttérrel használod egy fehér fal előtt már óriási eltérés van egy sima akvárium és egy opti között.

Kis akváriumoknál talán kevésbé, nagy akváriumoknál sokkal durvábban előjön az eltérés.

Egy jó szemléltető fotó a két üvegről:

http://www.aquascaperz.com/2009/07/the- ... -is-clear/

illetve amit én fotóztam korábban:

http://twitpic.com/8dg31

14064301.jpg


Az akvárium kupacban is jól látszik melyik a színtelen üveg.

és a hófehér fal előtti kép a sajátról:
4110364488_c08515ce69.jpg

Új akvárium összeszerelésnél, főleg ha háttér nélkül kívánjuk használni és ADA akváriumokhoz közeli stílust szeretnénk érdemes megfontolni. Bár az opti üvegek a hagyományos akváriumokhoz képest sokkal drágábbak, évekig fogjuk csodálni a felépített rendszerünket. Egy olyan alkatrész ami a végleges setupban a legnehezebben cserélhető.

Egy üveg beömlő mellé én kötelezőnek mondanám. ;)

Remek példák Opti akváriumok alkalmazására:
http://www.thegreenmachineonline.com/Aq ... n-machine/
http://www.thegreenmachineonline.com/Aq ... y-swinney/
http://www.thegreenmachineonline.com/Aq ... er-at-tgm/
 
Üdv Mindenkinek!

Különösen az értőknek...

Mint ahogy a naplók közt jeleztem tervezés, ajánlatkérés alatt van a következő akváriumon. Aminek "takarékossági/praktikussági" (a nem kívánt rész törlendő, illetve saját ízlés szerint behelyettesíthető :lol: ) okán értelemszerűen csak két oldala lenne opti white üvegből. Egy jó nevű üveggyártó vállalkozás = orosházi üveggyár (a modik kiszedik ha akarják ) árajánlatkérésemre a következő választ adta:

"Az akváriumot nem ajánljuk vasmentes üvegből gyártatni, mert a növények és
víz által zöldes hatása lesz az üvegnek is és nem érvényesülne a vasmentes
jelleg"

VÉLEMÉNY :?:

Nekem hirtelen ez a két gondolat ugrott be azonnal:
Lehet, hogy két fajta opti white üveg van????
Az ajánlatadónak nincs ízlése.

...aki holtig tanul
 
opti white egy márkanév. ebből csak 1 féle üveg létezik. a világ egyik legnagyobb üveggyárának terméke. Pilkington ez egy angol üveg gyár.

alacsony vastartalmú üveget több gyár is készít, mivel a drága irodaépületeknél is fontos a "tiszta" látvány. ezek az üvegek az előállítási technológia miatt persze drágák.
és paramétereikben kicsit eltérnek egymástól.

visszakanyarodva a kérdésre. szerintem a zöldes jelleg amit említenek nem fedi a valóságot. illetve elképzelhető hogy arra gondolnak, hogy algabányát csinálsz akvárium helyett. :lol: és a zöld víz miatt valóban nem látnád a tiszta üveg hatását.

erre két dolgot tudok javasolni. ha az akvárium térelválasztóként funkcionál majd, vagy kétoldalas lesz, akkor az első hátsó üveg is ilyen legyen. viszont többet kell majd foglalkoznod az akvárium tisztán tartásával értsd komoly és állandó szerepe lesz a kémiai szűrésnek amit mi is használunk az akváriumainkban.

ha ezzel nem kívánsz foglalkozni valóban felesleges optit csináltatni. ;)
 
még valami eszebe jutott. távol keleti akvaristáknál több esetben olvastam már, hogy ezeket az üvegeket nem pengézik alga miatt. hogy ez most azért történik, mert drága az üveg és nem akarnak kárt tenni benne, vagy azért mert esetleg ez az üveg hajlamosabb a karcokra, sérülésekre ezt nem tudom. talán kicsit mindkettő.
 
Viktor!

Nem tervezek az algabányát. :lol: Ha az lesz (persze még véletlenül sem :!: ) akkor ilyen címmel versenyt indítok a fórumon. A nyertes díja egy algakaparó lesz. :lol:

Az akvárium nem térelválasztóként funkcionál majd, hanem sarokba fogom állítani (viszont nem kell majd kukoricán térdepelnie). Így a front és az egyik oldal üveg lenne opti white. Az eddig kapott árajánlat erre a "feles" üvegmegoldásra nem sokkal drágább. mintha sima üvegből készülne. Gondolom a méret okán.

A többit off jellege miatt lsd. a naplómnál írtaknál. Esetleges kritikai véleményedet szívesen fogadom és ott várom.

A gyors válaszodat köszönöm.

...aki holtig tanul
 
Én a választ úgy értem (nem, mintha valaki kérdezett volna), hogy szerintük felesleges, mert a növények és a víz miatt nem fog kijönni, hogy tisztább, mint a "mezei" üveg. Esetleg nem éri meg nekik ilyen kis tételben legyártani/rendelni?
 
SZiasztok!
Ma kaptam barátnőmtől (kicsit korábban, de karácsonyra ) egy cube garden minit :) Régi vágyam.
Karácsony után indulhat a kertészkedés.
Köszi Key :) Barátnőm említette, hogy egy hónapja leveleztek ...
 
ipopovics said:
SZiasztok!
Ma kaptam barátnőmtől (kicsit korábban, de karácsonyra ) egy cube garden minit :) Régi vágyam.
Karácsony után indulhat a kertészkedés.
Köszi Key :) Barátnőm említette, hogy egy hónapja leveleztek ...

Üdv a klubban ;) Örülünk, hogy egyben megérkezett a csomi. :thumbup:
Reméljük látjuk majd itt a naplók között is. :angel:
 
viktorlantos said:
ipopovics said:
SZiasztok!
Ma kaptam barátnőmtől (kicsit korábban, de karácsonyra ) egy cube garden minit :) Régi vágyam.
Karácsony után indulhat a kertészkedés.
Köszi Key :) Barátnőm említette, hogy egy hónapja leveleztek ...

Üdv a klubban ;) Örülünk, hogy egyben megérkezett a csomi. :thumbup:
Reméljük látjuk majd itt a naplók között is. :angel:

:) Persze, de lesz még rendelésem tőletek, és naplózom is. Már fél éve nincs aksim, hiányzik....
 
Sziasztok!

Ezek az akváriumok jobban bírják a vízterhelést? Feltűnt, hogy felül semmi merevítés nincs, és majdnem szintig vannak töltve. Nagy 200liter feletti akváriumnál nem hasasodik így nagyon az üveg?
 
Nigro said:
Feltűnt, hogy felül semmi merevítés nincs, és majdnem szintig vannak töltve.

Éppen ezért sokkal vastagabb üvegből is készülnek ;)

...és a ragasztó minősége és a ragasztás is jobb.
 
Sziasztok! Mostanában készülök akváriumot készíttetni. Az előlapját opti whiteból gondoltam, mert nagy a felhajtás körülötte. Megéri a látvány miatt hosszú távon, vagy kezdőként több lesz a gondom vele? Nem tudok dönteni, segítsetek légyszi:)
 
Több gondod nem lesz vele, jobban kell rá vigyázni, mert drágább volt. De ha már optiból csinálom a frontüveget akkor nincs értelme sima síküvegből csinálni a többi oldalt. Majd amikor már nem leszel kezdő akkor csináltathatsz új akit, mert csak a frontüveg opti :) Gondold át, hogy mit akarsz ;)
 
A terv megvan: 50l low tech 1 szekrénybe "beépítve" így csak szemből lenne látható. Sajnos élőben még nem láttam optit, nem tudok hasonlítani. Fekete talaj, fehér háttér, sok növénnyel és sok fénnyel. Kb 1500Ft a difi, tehát nem ez a szempont. Vagy majd 2. aksinak legyen opti? :)
 
Igényel spéci figyelmet, másabb karbantartást, mint a hagyományos?

Eddigi ismereteim szerint nem. Vigyázni jobban kell rá, mert nem olcsó. Az átlátszó ragasztás alá kerülhet alga, azt tisztán tartod akkor nincs semmi különös vele.
 
Back
Oldal tetejére