• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Opti-White akváriumok rendelésre

viktorlantos

Alapító
Admin
Kiegészítettük a rendelhető Opti White akváriumok listáját. Néhányat ezek közül raktáron is tartunk, de ha valamelyik akváriumból nincs leelőlegezés után berendeljük.
Így most már az összes "szabvány" opti akvárium rendelhető:

http://www.greenaqua.hu/akvariumok/otpi ... iumok.html

Az akvárumok az ADA egyik beszállítójánál készülnek. Ezért a minőség és az összeszerelés tökéletes. Az ára olcsóbb mint az ADA akváriumok, de ez a fajta akvárium sosem tartozik majd az olcsó kategóriába.
A legjobb, legtisztább üvegből készülnek tökéletes ragasztással. Az akvárium méretétől függően az üvegvastagság változik. Jellemzően 5-10mm között.
A vastagabb üvegek felé menve pedig arányosan emelkednek az árak. Ezért a legdrágább akváriumok a 90x45x60cm, 120x45x60cm modellek ahol 10-es opti üveg van minden oldalon.

:thumbup: :angel:
 
Gondoltam kicsit kiegészítem az opti topikot, a felmerült gondolatok és kérdések miatt.

Opti White akváriumot rendelésre is készíttetünk, természetesen egyedi árajánlat alapján. Mivel az akváriumok összeépítése sokindentől függ pár dolgot tudnotok kell:

Opti White táblák különböző vastagságban léteznek, de nem minden méretben. Ez meghatározza, hogy lehet e az adott akváriumhoz alkalmazni.
Ha merevítés nélküli akváriumot szeretnétek, fontos a megfelelő üvegvastagság. Ki tudja miért (persze van pár tippem), de az ADA pl. az új katalógusban már megváltoztatta az üvegvastagságookat az akváriumain. Értsd vastagabb üvegekkel szállítja a merevítés nélküli nyitott akváriumokat a stabilitás miatt.

A vastagabb üvegek jelentősen megdrágítják az opti akváriumok árait ezt kalkuláljátok be. Mivel az opti üvegtáblák eleve legalább 2x annyiba vannak, mint egy jó minőségű üveg tábla, már 2 mm-es vastagság is jelentős áremelkedést hozhat a felhasznált négyzetméter miatt.

Többféle ragasztás létezik. A minőségi átlátszó ragasztó anyagok drágák. Cserébe nem vagy minimálisan buborékosodnak és bitang erősek.

Létezik többféle csiszolás. A hagyományos üvegekhez alkalmazott és az optikhoz szerintem ajánlatos gépi csiszolás. Utóbbi értelemszerűen drágább, de sokkal szebbek leszen az akvárium élei. Aki a minőségre törekszik ezt érdemes figyelembe venni.
 
. Cserébe nem vagy minimálisan buborékosodnak és bitang erősek
Ezt,hogy kell erteni?a mult heten csinältam egy uj elrendezest,feltöltes utän vettem eszre,hogy a ket oldalt a felsö pär cm-en kicsit a szelen buborekos lett a ket üveg talälkozäsänäl közepen!koräbban nem voltr ilyen.kell ezen paräznom?
 
Ezt,hogy kell erteni?a mult heten csinältam egy uj elrendezest,feltöltes utän vettem eszre,hogy a ket oldalt a felsö pär cm-en kicsit a szelen buborekos lett a ket üveg talälkozäsänäl közepen!koräbban nem voltr ilyen.kell ezen paräznom?

nem :)
 
Nálam egy kicsit bubis a frontüveg felső pár centije, a GA-ban is végignézve az akikat láttam párat.
 
Nem hiszitek el de mikor meglättam,ätvillant az agyamon a szitu!Termeszetesen elalväs elött!De reggel mär ugy keltem,hogy ha minden kötel(Itt üveg)szakad(itt reped,törik)Akor a következö ADA lesz.Lättam is egy ilyet 400 euroert.De remelem ez meg nagyon sokäig kitart!Nemhiäba MAGYAR gyärtmäny!;).
 
Nem hiszitek el de mikor meglättam,ätvillant az agyamon a szitu!Termeszetesen elalväs elött!De reggel mär ugy keltem,hogy ha minden kötel(Itt üveg)szakad(itt reped,törik)Akor a következö ADA lesz.Lättam is egy ilyet 400 euroert.De remelem ez meg nagyon sokäig kitart!Nemhiäba MAGYAR gyärtmäny!;).

Itthon kézzel készül minden. Nincs komolyabb gépesített akvárium összeállítás. Emiatt nem lehet vastagabb egyenletes szilót használni a lapok összeragasztásához.
Ha vastagabb lenne nem lenne benne buborék sem. Bitang erős ez is és nem véletlen van vastag üvegből, hogy kicsit legyen a teher a hosszú lap közepén, de azért ha megnézel egy prémium akváriumot amit félig géppel raknak össze, ott nincs ilyen.

Az akváriummal semmi baj nem lesz. A bubi is akkor látszódik ha fel van töltve az akvárium. Ha feketével lenne ragasztva észre sem vennéd.
 
Van valamilyen csomagolása a GA optiwhite akváriumoknak, amely megkönnyíti a szállítást?
 
Van valamilyen csomagolása a GA optiwhite akváriumoknak, amely megkönnyíti a szállítást?

Nincs, de autóba tudunk adni neked valamit ami szállítás közben védi.
BKV esetén kis akváriumot be tudjuk dobozolni, de nagyobb akváriumot nem tudjuk úgy beszomagolni.

Ezek csak a szállításban segítenek. Nem díszcsomik stb.
 
Ok, köszi. Autóval viszem majd előreláthatólag 21-én. 60x30x45 méretűből mennyire vagytok betárazva?
 
Ok, köszi. Autóval viszem majd előreláthatólag 21-én. 60x30x45 méretűből mennyire vagytok betárazva?

Nem emlékszek hogy saját GA-s lenne, de elképzelhető. Holnap csörögj be.
 
Kérdés: egyedi méretben is gyártattok Opti akvát?

És ugye jól gondolom, hogy ha 10-es üvegből készül egy 120x40x50 akva, akkor ott nincs sehol merevítés? :D
 
Back
Oldal tetejére