• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Opnova EZ600 LED

viktorlantos

Alapító
Admin
Ma megkezdtük az Opnova LEDek tesztelését is.

A tesztalany a család legnagyobb tagja az EZ600. Tesztnek az ELOS akvárum fölé tettük és holnap kap egy új berendezést a medence.

Az már elsőre látszik, hogy borzalmasan erős lámpa. A HQI kiváltására csinálta a gyártó és ezt hozza is. Simán bevilágítja a 80-as akváriumot 90cm-ig használható. Más fajta elgondolásban született mint az eddigi lámpák. Csináltam is egy sötét fotót a lámpa aljáról ahol a LEDek látszanak. A zöldek és a halak nagyon jól jönnek alatta.

Ez a lámpa elsősorban a prémium szegmensnek szól. Ezt mutatja az árképzés is. Ez a modell kb 200 ezer kürül van. És így is van összerakva. 5 fokozatban dimmelhető (nem átmenettel hanem fix fényerő).

Az első nap fotói.

Opnova EZ600 by viktorlantos, on Flickr

Opnova EZ600 by viktorlantos, on Flickr

Opnova EZ600 by viktorlantos, on Flickr

Opnova EZ600 by viktorlantos, on Flickr

Opnova EZ600 by viktorlantos, on Flickr

Dave-től kapott fotók azért jobban mutatják az életben hogyan fest. Nem mindenhol megy 100% fényerővel.

10340139_10152507544569904_6191857709537613145_n.jpg
10407190_10152507544664904_2873910142013058268_n.jpg

10447872_10152507544379904_3438213865248474094_n.jpg
10492585_10152507544489904_6747755248892404671_n.jpg

Ha felénk jártok meg tudjátok nézni működés közben is. A gyártónak van egy 36-os és egy 45-ös lámpája is. Ha szimpatikus valakinek, már rendelhetőek. Összeszedem majd az infókat róla.
 
Davetől kapott első képen lévő medence nagyon bejövős,de a többi is nagyon jó :rolleyes:
A lámpára kíváncsi vagyok bár nem az Én árkategóriám azért jó meglesni egy ilyet is.;)
 
Nagyon betyár fénye van alulról.

Nézegettem a gyártó honlapját és agyaltam egy kicsit.
Azt írják, hogy 2600lm jön ki belőle (teljes hangerőn) mindössze 54 w mellett.
Ez a cucc ahogy Viktor írta 90cm aki-ig használható.
Hagyományos T5 világítással összevetve egy 90cm aki már a legtöbb esetben elkéri a 4x39W-ot.

Napi 11h világítással és 40Ft/KWh - val számolva havi (30nap) 713 Ft-ot kajál,
még egy T5 4X39W (kb. 170W fogyasztás) világítással havi 2.244 Ft-tal leszünk rövidebbek.
Tehát a havi spórolás kb. 1.500 Ft
Éves szinten a megtakarítás: 18.000Ft, amihez hozzá vesszük még a fénycsövek árát amit ugye így nem kell kifizetnünk (éves csere, hagyományos 6500K csövekkel kb 5.000 Ft ha jókor vesszük jó helyen).
Tehát évente kb. 23.000 Ft marad a zsebben.
Ha a gyártónak lehet hinni és tényleg hozza a 30.000 óra élettartamot, akkor az előző 11h/nap világítással az kb. 7,5 év.
A teljes élettartama alatt így kb. 170E Ft ami megmarad.

Egy 4x39W ATI lámpa kb 90E Ft körül van míg ez az EZ600 úgy 200E Ft
Akkor most melyiket érdemes megvenni?

Persze más kérdés, hogy ez a LED-es cucc a 2600lm -es fényerejével ki tud-e váltani egy ATI lámpát (a 39W OSRAM csövek egyenként 2850lm -nel karcolják a vízfelszínt)
Igaz a LED-ek fénye kevesebbet veszít az erejéből a vízben lefelé haladva.

Szóljatok, ha túl sok hülyeséget írtam, elsőre nekifutásra nekem ez jött ki.

Kíváncsian várom a teszt eredményét.
 
Az ATI erős ehhez képest fényben.

Az ATI bármilyen furcsa is, de semmiképp nem prémium termék. Egy tisztességes iparos munka. Ennyi. A márka a Giesemann és a többiek. Ezek 2-3x annyiban vannak mint a lemezből hajtogatott ATI.

Az Opnova LED egy sokkal igényesebben összerakott újdonság.
Sokkal drágább a legtöbb LED lámpa mint egy T5. Értelmetlen wattszámokkal és fogyasztással összerakni. Tényleg. Nem lesz olcsóbb sehogy sem :)
Minden LED ami jó ma még nagyon drága. Egy luxus. Ebből a szempontból pl az ADA LED lámpái olcsónak számítanak. A cég erre készítette.

Az Opnova ára is kb az ELOS árszintjére jön majd ki sajnos. 250-300 ezer ft.
Szóval nem lehet szimplán mellé tenni az ATI költségét.

Ma LED-ben ami növényezésre alkalmas kb az ADA lámpáinál indul, és a Giesemann Futura S-nél ér véget amiből simán van 1 milliós lámpatest is.

Az Opnova LED-et most még kóstolgatjuk. Ha felénk jártok meg tudjátok nézni. Épp ma beszéltünk róla, hogy olyan hangulata van mint a Solar green HQI-nak. Más érzés nézni mint az eddigi LED és fénycsöves lámpákat. Ebből a szempontból mindenképp újdonság. Az ára még nem okés sajnos. Hétköznapi világításhoz semmiképp.

De kipróbáljuk majd az ELOS PlanetPro-t is valamikor :)
Planet Pro > Illuminazione > ELOS
 
Utoljára módosított:
Épp ma beszéltünk róla, hogy olyan hangulata van mint a Solar green HQI-nak. Más érzés nézni mint az eddigi LED és fénycsöves lámpákat.
Ugyan nem én voltam a delikvens, de én is azt állapítottam ma meg, hogy egyáltalán nem olyan, mint a többi ledes pilács. Kicsit megdobja a színeket, olyan, mintha eleve HDR-ben nézné az ember az akváriumot. :D Muris, kíváncsi vagyok, hogy mik lesznek a tapasztalatok. :)
Bár én csak naaaaaaagyon távoli szemlélődő vagyok. :D
 
A cucc működik. Jó a színe, szerintem lehetne még erősebb.

Ami aggasztó az az ára.... így megmarad a prémium szegmensnek. 300-ból veszek két Solart. Vagy 2 Giesemann lámpát.
 
Mi van az akival ami alatta van?300-bol én is inkább Solart vennék!De sajna nem lehet alatta jól fotózni;):sneaky:.
 
Mi van az akival ami alatta van?300-bol én is inkább Solart vennék!De sajna nem lehet alatta jól fotózni;):sneaky:.

Fotózáshoz egyébként sem akvárium világítást használunk. Hanem vakut(kat) vagy strobit.
Az akvárium világítás ritkán elég jó fotókhoz.

Az akvárium megvan, de megsínylette a nyári szabadságolásokat. Viszont a bolt átrendezés miatt lehet nem is lesz ideje már kiteljesedni.
Ezt az akváriumot és a nano tornyokat is kivesszük az alsó szintből.
 
Viszont a bolt átrendezés miatt lehet nem is lesz ideje már kiteljesedni.
Átrendezéses?Lesz akciós akvárium vagy valami?
Fotózáshoz egyébként sem akvárium világítást használunk. Hanem vakut(kat) vagy strobit.
Sajna szegény ember azzal főz amilye van!Szívesen raknék a majdani akim föle 2 Solart,de akkor meg a fotós lämpät is meg kéne venni hozzá!De meg megyek és gyűjtök egy kis borravalót a terveimhez;).
 
Kiszórjuk az ELOS szetteket, hogy legyen helyünk más dolgokra.
Lehet megszabadulunk a 3 torony nanótól is, de az is lehet, hogy ezek felköltöznek a felső szinte a többi fehérkéhez.

Alulra kibővítjük a tárolóinkat és bekerül egy böszme palu így a hangulat nem romlik el :)
@viktorlantos ha tényleg lesznek kiselejtezett dolgaitok ,azokat remélem áruba bocsájtjátok itt valahol.;)
:)
 
Back
Oldal tetejére