• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY- Alumínium függeszthető armatúra; olyan világítással amilyet szeretnél...

Üdv.
Bocs hogy ide írok, de ezért nem akartam új topikot nyitni.
A kérdésem annyi lenne, hogy a fénycsövek vagy az előtét mennyire igényel hűtést? Mindenhol azt látom hogy a DIY armatúrába építenek ventillátort is, de ha a világítás nem igényel hűtést én nem építenék bele. Az akvárium vizének melegedése most nem téma.
 
Üdv.
Bocs hogy ide írok, de ezért nem akartam új topikot nyitni.
A kérdésem annyi lenne, hogy a fénycsövek vagy az előtét mennyire igényel hűtést? Mindenhol azt látom hogy a DIY armatúrába építenek ventillátort is, de ha a világítás nem igényel hűtést én nem építenék bele. Az akvárium vizének melegedése most nem téma.
Passzív szellőzés is elég.
 
Engem teljesen lenyűgöztél.
Pont ilyesmin gondolkoztam, hogy valami saját készítésű lámpát kellene összeraknom, mert amit vettem LED lámpa a nano aksimra, nem elég.
Még egy lámpát pedig most nem szeretnék venni, inkább építenék valamit, az elektromos részét pedig édesapámmal valósítanám meg.
Rengeteg ötletet adtál és egy irányt, hogyan is indulhatnék el, úgyhogy respect!!!! :notworthy:
 
Nekem is hűtés nélkül üzemel, habár az 2x54w T5 HO-os neonok jobban melegednek mint a régi T8-asok, de üzembiztosan teszik a dolgukat. A nano akvárium fölé pedig ajánlom a compakt csöveket, nekem oda nagyon bevált ;)
 
Köszi a válaszokat.
Nano fölé egyébként én is kompaktot tennék :) De most ez egy 80 literes :)
 
Köszi a válaszokat.
Nano fölé egyébként én is kompaktot tennék :) De most ez egy 80 literes :)
Azt gondoltam, csak utánad írták a nanos világítást. A 80-as hoz szerintem is jobb lesz a neon ;) habár @talachi nak is a 240-esnél kompaktok oldják meg a fényárt....
 
Végülis nem megoldhatatlan, csak ügyesen kell elrendezni hogy mindenhova egyformán jusson fény
 
Szia! A fénycsövet hol vetted?
Szia. Fénycentrum a neve, de bármelyik oldal pl világítás.(európai unió röviden) lehet találni, és megrendelik neked amit kinézel. (persze felár lehet)
a Phillips tornadok (felcsavart) azok madarasteszkóba voltak már vagy ezer éve
 
Végig olvasva ezt a topic-ot megtaláltam a számomra is megfelelő pilácsot. Köszi, hogy megosztottad így ötletet adva másoknak :)
 
Ez egy tökéletes megoldás kompakt-hoz, fénycsőhöz, Led szalag-hoz.

Rengeteg pozitív dolgot rejt magában.

1 Aluminium, könnyű, nagyon jó a hővezetése(én nem raknék hűtést, ha függesztet)

2 Polírozás ,vakszolás+ egy minőségi lakk réteg. Megoldva a reflektor tükör.

3 Többfajta átmérőben vehető és kb 10 színárnyalatban.(ebből már lehet választani)

Kell ennél több ???? Csak gratulálni tudok az ötlethez és nem mellesleg a megtakarított anyagiakhoz.
 
Sziasztok.
Elkészült az enyém is. Eresz csatorna, nyomdában használatos alu lap fényterelőnek. 2db Philips 20W, 6500k, 1200l kompakt izzó.
Még le kell festenem, illetve függeszteni és készen van. :)
c45addfad853987313cf33e39cf1400d.jpg
2e3eced22906bf5e6aa43f4f37f18cf0.jpg
7367dc58e7a3ae501a4bba66f8cac720.jpg
da6442afcc63c8eed10caeb2f6cbd4b0.jpg
4ff95aedd5dee0fe8fce61aa2f72f799.jpg
Örülök neki, jó lett :) (y)(y)(y)
 
Sziasztok.
Elkészült az enyém is. Eresz csatorna, nyomdában használatos alu lap fényterelőnek. 2db Philips 20W, 6500k, 1200l kompakt izzó.
Még le kell festenem, illetve függeszteni és készen van. :)
c45addfad853987313cf33e39cf1400d.jpg
2e3eced22906bf5e6aa43f4f37f18cf0.jpg
7367dc58e7a3ae501a4bba66f8cac720.jpg
da6442afcc63c8eed10caeb2f6cbd4b0.jpg
4ff95aedd5dee0fe8fce61aa2f72f799.jpg
Ofszetlemez tükör ?;) Patent megoldás.Egy ütős festés és gyári a cucc !(y)
 
Back
Oldal tetejére