• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY- Alumínium függeszthető armatúra; olyan világítással amilyet szeretnél...

Dukenukem

Mágus
Uff!
Végére értem egy eddig "titkolt" projectnek, elkészültem első tényleg működő és aránylag jól is kinéző világítótestemmel. :)
Kezdődött ott, hogy lámpa kell a Kis kocka nano-k felé (eddig asztali lámpa volt), snem akartam sokat rá költeni, nemhogy 2 lámpát venni.
Ha már egymás mellett van a kettő szorosan, arra adtam a fejem, hogy akkor barkácsolok már egy kicsit :)

Az alap ötletet, egy alumínium ereszcsatorna záróvége adta. Hipp-hopp vettem hozzá egy 40 cmes alu ereszt, s már kezdődött is az agyalás. :)
Minő hasonlít az alakja egy ADA lámpához (itt megjegyezném azt a viccet, hogy:
- Nagyapa milyen az a zebra?!?
-Kisfiam tudod é milyen az a láó (értsd: Ló)?
- Igen!
-Na ez olyan mint a láó, csak csikos.
- És nagyapa milyen az a zsiráf?
-Kisfiam tudod é milyen az a láó?
- Igen!
-Na ez olyan mint a láó, csak hosszu a nyaki meg pettyes.
- És nagyapaaa milyen az a jegesmedve?
-Kisfiam tudod é milyen az a láó? -Igen!!!!
- NA EZ NEMOLYAN!) :D.

Szóval ott tartottam, hogy elkezdődött a fabrikálás:
15685617499_50b232c623.jpg
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr
15869642571_a890877215.jpg
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr
15249378044_3baf9dda08.jpg
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr
Az nyáron idáig jutottam... :whistle:

Aztán ma befejeztem, elmentem az üvegesnél vágattam bele 2es üvegből egy lapot. aztán fúrtam faragtam, de leginkább fúrtam :D

Ment a forrasztás, kapcsoló bekötés ecetera-ecetera...
15845817256_da28249a9b.jpg
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr
[15684301870_da4aef4b3b.jpg
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr

Bekerültek a foglalatok, én a kompakt izzóimnak csináltam, szóval bőven megtette a 100fointos foglalat ;)
Ennél a résznél már számít a ventilátor amit beleaplikáltam, miatta akár LED-et, akár fénycsövet lehetne bele kötögetni :).

15684301760_22df3ceaa5.jpg
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr

Függesztés:
15871635675_e541a4fbda.jpg
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr

És működés közben:
15251975673_b754e997cc.jpg
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr
15869642171_69099f6313.jpg
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr
15869642061_a208cbabe6.jpg
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr
[15871635415_2a0e350866.jpg
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr

Még kap egy festést és akkor full kész :p

Köszi, hogy benéztél! ;)


15658835729_1cb23c1324_n.jpg
 
Utoljára módosított:
Hello!

Nagyon ötletes megoldás! A felfogató kis fülecskéket milyen néven lehet megtalálni barkácsboltban?
A másik kérdés pedig, hogy az üveglapot hogyan rögzítetted, erről esetleg közeli fotó?

A hűtése dimmelhető, jól látom?

Köszi! :)
 
Igényes, szép munka! Az ötlet teljesen jó, a kis függesztő pöcök pedig le a kalappal!
Ha pici észrevételem lehet:
- függesztő sodrony kicsit merevnek/vastagnak hat, de nyilván amid van, abból tudsz csak dolgozni(y)
- majd végleges beállításnál azért kapd elő a vízimértéket;)
- ereszcsatorna végelzárójának illeszkedéséhez valami tömítés ha kerül, ott nem világít ki a fényed, így este jobban néz ki(y) (utolsó kép)
 
Díjazom az ötletet, főleg, hogy az előző diy lámpám vázát megfelelő anyag hiányában nem tudtam megcsinálni. Lehet hogy elindulok ezen a vonalon.
 
Hello!

Nagyon ötletes megoldás! A felfogató kis fülecskéket milyen néven lehet megtalálni barkácsboltban?
A másik kérdés pedig, hogy az üveglapot hogyan rögzítetted, erről esetleg közeli fotó?

A hűtése dimmelhető, jól látom?

Köszi! :)
Na a fülecskének pont nem tudom a nevét, ilyen bovden vagy sodrony összeszorítására való csavaros bigyó :)
prod_147_1_mid.jpg
A hűtés egyenlőre manuális, egy nyomógombbal lehet kibe kapcsolni, de folyamatban van egy potméter vagy "dimmelő" beszerzése.
Igényes, szép munka! Az ötlet teljesen jó, a kis függesztő pöcök pedig le a kalappal!
Ha pici észrevételem lehet:
- függesztő sodrony kicsit merevnek/vastagnak hat, de nyilván amid van, abból tudsz csak dolgozni(y)
- majd végleges beállításnál azért kapd elő a vízimértéket;)
- ereszcsatorna végelzárójának illeszkedéséhez valami tömítés ha kerül, ott nem világít ki a fényed, így este jobban néz ki(y) (utolsó kép)
Köszi :) a vastag sodrony az ami először a kezembe akadt itthon. van vékony is ;) természetesen vízmértéket mindig használok beállításnál(y)
A hézagot meg még némi kalapálgatással egyengetéssel eltüntetem a festés előtt :)
Díjazom az ötletet, főleg, hogy az előző diy lámpám vázát megfelelő anyag hiányában nem tudtam megcsinálni. Lehet hogy elindulok ezen a vonalon.
Nekem ez a 40 cm-es darab a két záródugóval került 2000 Ft-ba, nem egy nagy tétel :). Lehet kisebb nagyobb átmérőben is kapni, csak egy jó napját kell kifogni a bádogosnak, s ha van hulladék csatorna akkor potompénzért hozzá lehet jutni. ;)
 
Utoljára módosított:
Na a fülecskének pont nem tudom a nevét, ilyen bovden vagy sodrony összeszorítására való csavaros bigyó :)
819079.jpg

A hűtés egyenlőre manuális, egy nyomógombbal lehet kibe kapcsolni, de folyamatban van egy potméter vagy "dimmelő" beszerzése.

Köszi :) a vastag sodrony az ami először a kezembe akadt itthon. van vékony is ;) természetesen vízmértéket mindig használok beállításnál(y)
A hézagot meg még némi kalapálgatással egyengetéssel eltüntetem a festés előtt :)

Nekem ez a 40 cm-es darab a két záródugóval került 2000 Ft-ba, nem egy nagy tétel :). Lehet kisebb nagyobb átmérőben is kapni, csak egy jó napját kell kifogni a bádogosnak, s ha van hulladék csatorna akkor potompénzért hozzá lehet jutni. ;)
Köszi! :)
És az üvegezését hogy oldottad meg?
 
Köszi! :)
És az üvegezését hogy oldottad meg?
Lemértem a belső hosszát, 39 cm; lemértem a belső szélességét és az elhajlást a csatorna bekerekített részénél, s kijött, hogy 14 cm széles és 2 mm vastag üveget tudok beszorítani. nézd végig a képeket még egyszer és rájössz ;)
 
Lemértem a belső hosszát, 39 cm; lemértem a belső szélességét és az elhajlást a csatorna bekerekített részénél, s kijött, hogy 14 cm széles és 2 mm vastag üveget tudok beszorítani. nézd végig a képeket még egyszer és rájössz ;)
Kicsit fura volt, de ránagyítottam a képre, és így már egyértelmű. ! :)
Danke!
 
Nagyon szép kis lámpa, pár napja én is csináltam egy hasonlót , akkor még nem láttam ezt a postot, egy olyan kérdésem lenne hogy , hogy csökkented a zajt , mert az enyémnek kicsit fémes hangja van ha bekapcsolom a ventillátort
 
Nagyon szép kis lámpa, pár napja én is csináltam egy hasonlót , akkor még nem láttam ezt a postot, egy olyan kérdésem lenne hogy , hogy csökkented a zajt , mert az enyémnek kicsit fémes hangja van ha bekapcsolom a ventillátort
Valami berezonál. Próbáld meg a réseket vagy összeilleszteni pontosan, vagy nagyobb rést hagyni, vagy közé tenni valamit.
 
Nagyon szép kis lámpa, pár napja én is csináltam egy hasonlót , akkor még nem láttam ezt a postot, egy olyan kérdésem lenne hogy , hogy csökkented a zajt , mert az enyémnek kicsit fémes hangja van ha bekapcsolom a ventillátort
Nekem össze van csavarozva szorosan minden. csak a ventilátor hangos kicsit.
vékony szivacsot vagy némi vattát tehetsz szigetelésnek. Nem árt a ventilátort is megnézni, lehet meg van kopva és túlzottan vibrál működés közben.
 
Back
Oldal tetejére