• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyessa Quad T5 2x24w 6500K [Megoldás a első hsz.-ben!]

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy szerintetek ebbe a lámpába akár kisebb csövet is bele lehet tenni? Mondjuk két 14W-osat? Vagy esetleg 21W-osat? Ez nem sokkal gyengébb, de mégis számít kicsit. Számoltam, hogy ezzel a világítással mennyi ideig világíthatnék, és a Nigro féle számolással 5.5 óra jött ki a magam kb. 41 literéhez, és ezt kicsit keveslem, jó lenne tovább világítani és csodálni az akváriumot :) Vagy esetleg tudtok ajánlani valami kisebb teljesítményű lámpát?
Egyébként az akvárium 54 literes, csak a benne lévő cucc miatt van benne ennyi víz. Mikor töltöttem fel akkor direkt számoltam, hogy tutira tudjam mennyi az annyi. Bár valamivel több van benne, de azt amit a talaj felvett nem számoltam. Bár lehet kéne, ebben nem vagyok biztos. Egyenlőre nem vagyok valami tapasztalt :)

A segítséget előre is köszönöm!

Másfél éve használom a lámpát, ugyanekkora aksiban. Co2 nélkül én az egyik csövet kikötöttem. Ez konkrétan nem válasz a kérdésedre, de egy megfontolandó alternatíva :)
 
Másfél éve használom a lámpát, ugyanekkora aksiban. Co2 nélkül én az egyik csövet kikötöttem. Ez konkrétan nem válasz a kérdésedre, de egy megfontolandó alternatíva :)
Köszi! Megfontolom a dolgot ha ilyenem lesz :) Végülis a cél az, hogy ne legyen olyan erős, de ha úgy adódik akkor mégis lehessen használni teljes fényerővel. Ez is egy jó megoldás. És igazából ha így oldja meg az ember, akkor úgy két évig nincs gond a csővásárlással.
 
Köszi! Megfontolom a dolgot ha ilyenem lesz :) Végülis a cél az, hogy ne legyen olyan erős, de ha úgy adódik akkor mégis lehessen használni teljes fényerővel. Ez is egy jó megoldás. És igazából ha így oldja meg az ember, akkor úgy két évig nincs gond a csővásárlással.
A csővásárlást nem úszod meg ilyen egyszerűen, mert gyárilag az egyik Daylight a másik pedig növényes cső benne! Csak ha kiveszed a csövet, akkor óvatosan, mert úgy jársz mint én :banghead: (két Hsz.-el feljebb...)
 
A csővásárlást nem úszod meg ilyen egyszerűen, mert gyárilag az egyik Daylight a másik pedig növényes cső benne! Csak ha kiveszed a csövet, akkor óvatosan, mert úgy jársz mint én :banghead: (két Hsz.-el feljebb...)
Na ezt nem tudtam. Azt hittem, két egyforma cső van benne. Na mindegy, végülis nem ezen fog múlni hogy megveszem-e. A kivételnél biztos figyelek majd, mert láttam Te hogy jártál. Nem szeretnék eltörni semmit ha nem muszáj. :) Amúgy is a hétvégén elég volt az eltörésből, mert a mostani lámpámat teljesen eltörtem, és a szűrőm kifolyóágát is letörtem. Mármint ahol a cső rá van téve. Mondjuk szerencsére meg tudtam ragasztani, és nem ereszt.
 
Sziasztok, van nekem egy Odyssea quad T5 4X39W-os lámpám. A moonledeket most úgy gondoltam hadra fogom. De a tápegységét elpakoltam, nem találom. Ha esetleg van ilyen valakinek segítene abban, hogy megnézné milyen értékekkel rendelkezik a tápegysége (esetleg egy kép a címkéről)? Legfeljebb pótolom ha nem lesz meg, de jó lenne tudni milyet vegyek hozzá. Esetleg olyan aki már cserélt ledeket? Hol árulnak belevalót? Esetleg más színben is van?
 
Köszönöm, már csak egy tápot kell kerítsek. Találtam 3-at, de nem merem bedugni. 2db 12V-os és 1db 5V-os.
 
A csővásárlást nem úszod meg ilyen egyszerűen, mert gyárilag az egyik Daylight a másik pedig növényes cső benne! Csak ha kiveszed a csövet, akkor óvatosan, mert úgy jársz mint én :banghead: (két Hsz.-el feljebb...)
A lámpa oldalát lecsavarozod és simán kihúzható a fénycső! ;)
 
A lámpa oldalát lecsavarozod és simán kihúzható a fénycső! ;)
..hát igen. Ezt akkor egy életre megtanultam. Nem volt egy sikeres nap... Kezdtem azzal, hogy kicsit görbítgetni akartam a tartópálcán, erre eltörtem azt. Ezután elhatároztam, hogy akkor az armatúra függesztve lesz.
Végül az is sikerült, de minden csatában vannak veszteségek :)
 
..hát igen. Ezt akkor egy életre megtanultam. Nem volt egy sikeres nap... Kezdtem azzal, hogy kicsit görbítgetni akartam a tartópálcán, erre eltörtem azt. Ezután elhatároztam, hogy akkor az armatúra függesztve lesz.
Végül az is sikerült, de minden csatában vannak veszteségek :)
Nem vagy egyedül, a pálcát én is kapásból eltörtem :) azóta függesztve van a lámpa.
 
..hát igen. Ezt akkor egy életre megtanultam. Nem volt egy sikeres nap... Kezdtem azzal, hogy kicsit görbítgetni akartam a tartópálcán, erre eltörtem azt. Ezután elhatároztam, hogy akkor az armatúra függesztve lesz.
Végül az is sikerült, de minden csatában vannak veszteségek :)
Dettó, és megnyugtató, hogy nem én vagyok az egyetlen... :)
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy szerintetek ebbe a lámpába akár kisebb csövet is bele lehet tenni? Mondjuk két 14W-osat? Vagy esetleg 21W-osat? Ez nem sokkal gyengébb, de mégis számít kicsit. Számoltam, hogy ezzel a világítással mennyi ideig világíthatnék, és a Nigro féle számolással 5.5 óra jött ki a magam kb. 41 literéhez, és ezt kicsit keveslem, jó lenne tovább világítani és csodálni az akváriumot :) Vagy esetleg tudtok ajánlani valami kisebb teljesítményű lámpát?
Egyébként az akvárium 54 literes, csak a benne lévő cucc miatt van benne ennyi víz. Mikor töltöttem fel akkor direkt számoltam, hogy tutira tudjam mennyi az annyi. Bár valamivel több van benne, de azt amit a talaj felvett nem számoltam. Bár lehet kéne, ebben nem vagyok biztos. Egyenlőre nem vagyok valami tapasztalt :)

A segítséget előre is köszönöm!

Szia,

Nekem egy 24W-os és egy 14W-os van benne. Nálam a növényes cső helyére került a kisebbik cső. Gond nélkül üzemel már lassan egy éve. Szintén 54l az aksim
 
Szia,

Nekem egy 24W-os és egy 14W-os van benne. Nálam a növényes cső helyére került a kisebbik cső. Gond nélkül üzemel már lassan egy éve. Szintén 54l az aksim
Ez jó hír. Mindkét csöved Daylight 6500K ?
 
Végre ma volt időm a lámpákat beüzemelni :) Így most 2db Quad 2*24W-os van a 64 L-es felett :)

25cm-re raktam a vízfelszíntől ! Majd kiderül,hogy emelni kell még vagy mehet lejjebb :p

Egy két kép,hogy milyen lett

2014-11-01_19.36.53_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


2014-11-01_19.37.18_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


2014-11-01_19.37.33_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Akvárium takarításra már nem maradt időm,max holnap :)
 
Szia,

Nekem egy 24W-os és egy 14W-os van benne. Nálam a növényes cső helyére került a kisebbik cső. Gond nélkül üzemel már lassan egy éve. Szintén 54l az aksim
Ó ez tök jó! Végül mostanra már beszereztem ezt, és kicseréltettem 24w-os Daylight csőre a növényeset. Egyenlőre az akváriumra van ültetve, és nem meg csak 6 órát. Így remélem nem fog algásodni, és ha bírja lehet emelem majd az időt. Bár szeretném felemelni olyan 10-15-cm-re az akvárium fölé, csak egyenlőre nem nagyon van hogy. De így hogy írtad kisebb fénycsővel is megy lehet majd csak cserélek kisebbre.
 
Sziasztok!

Nekem 4*39W-os van, és két csövet kicseréltem Sylvania 8500K-ra. Érdemes a növényes csövet megtartani, vagy inkább tegyem a helyére az egyik kivett 6500K daylight-ot?
 
4x54W-os quad-omba csereérettek lettek a csövek. Mire érdemes cserélnem?
Fénycső T5 HO F54W/865 daylight 6500K 16x1149mm
vagy
Sylvania Grolux fénycső T5 FHO54W/T5/GRO 8500K 16x1149mm

Megéri a majd 3x-os árata Grolux?
 
4x54W-os quad-omba csereérettek lettek a csövek. Mire érdemes cserélnem?
Fénycső T5 HO F54W/865 daylight 6500K 16x1149mm
vagy
Sylvania Grolux fénycső T5 FHO54W/T5/GRO 8500K 16x1149mm

Megéri a majd 3x-os árata Grolux?
Nem!
 
Back
Oldal tetejére