• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyessa Quad T5 2x24w 6500K [Megoldás a első hsz.-ben!]

Bocs Laci ezt még nem próbáltam a csak a lenti variációt :


Szóval így jártam Én is. :D


Ez meg nem is rossz ötlet,majd utánanézek :)
A pótláb egyébként sem rossz ötlet. Mert amikor magasságot kell belőni, 2-3 hajlítás után a gyári láb elég randa görbe tud lenni.
 
Ha rá tudod huzni a zsugorcsövet már nyert ügyed van.Oszt rámelegíted finoman,bedugod a lámpásba,nincs az a kung-fu hogy utána rozsdásodjon[emoji6]
 
Srácok! Mivel ilyen lámpám van, ezért itt teszem fel a kérdést:
Van olyan vörösödő növény (tehát nem eleve vörös, hanem olyasmi, mint a rotala indica), ami be tud vörösödni eme szerény kis lámpa alatt?
 
Srácok! Mivel ilyen lámpám van, ezért itt teszem fel a kérdést:
Van olyan vörösödő növény (tehát nem eleve vörös, hanem olyasmi, mint a rotala indica), ami be tud vörösödni eme szerény kis lámpa alatt?
Az attól is függ, hogy hány literes az akvárium, illetve milyen magas a vízoszlop, milyen elrendezésű a "terep".

Nekem 2 db ilyen lámpám (4x24W) van 112l-es akvárium fölött. Magassága 40 cm, talaj kb. 8-10 cm.
A reineckii minim nagyon szép vörös színű alatta.

Egy régebbi kép:
DSC05297.JPG


Ha egy Dual lámpád van, akkor pl. egy 54 litereshez elég lehet, hogy ilyen legyen.

De a háttérben látszik egy Red Ludwigia (Ludwigia repens) is, ami eredetileg nem vörös, de be tud vörösödni a teteje. Volt még Rotala Rotundifoliám is, annak is csak a teteje és inkább csak narancssárgás lesz.
 
Srácok! Mivel ilyen lámpám van, ezért itt teszem fel a kérdést:
Van olyan vörösödő növény (tehát nem eleve vörös, hanem olyasmi, mint a rotala indica), ami be tud vörösödni eme szerény kis lámpa alatt?
Nálam 300 literre van egy 4x54W-os és egy 2x54W-os Quad és bár fotókon egyáltalán nem tudom visszaadni, de szépen vörösödik a rotala rotundifolia és a Limnophila hippuridoides is. Nem egy ATI de nekem elég ezekhez a növényekhez. :)
Untitled by samaki6, on Flickr
Talán ezen a képen látszik egy kicsit.
 
Srácok! Mivel ilyen lámpám van, ezért itt teszem fel a kérdést:
Van olyan vörösödő növény (tehát nem eleve vörös, hanem olyasmi, mint a rotala indica), ami be tud vörösödni eme szerény kis lámpa alatt?

Nálam az Echinodorus tenellus vörösödik alatta, a Blyxa-n is látszik kis vörös minta (de neki gyökértáp is kell ehhez szerintem). Viszont a sima Rotala rotundifolia csak akkor piroslik, ha már elfeküdt a vízfelszínen :(.
 
Sztok!
Nekem is ilyen világításom van,és az lenne a kérdésem hogy érdemes a gyári csöveket cserélni,vagy annyira nem rosszak(n)
 
Sztok!
Nekem is ilyen világításom van,és az lenne a kérdésem hogy érdemes a gyári csöveket cserélni,vagy annyira nem rosszak(n)

Így pontos. Annyira nem rosszak, de ha lecseréled nagy különbséget fogsz látni. Én egy hete cseréltem 2db 1800 lumenes Tungsramra, és nem hittem a szememnek. Sokkal jobb, mint a gyári
 
nekem jelenleg 1db 2*24 W-os van egy 64 literes felett,most sikerült szereznem igen jó áron még egy ugyan ilyet ! szerintem összefogatom őket és lógatva fogom felszerelni az akvárium fölé,legalább így nem kell 5 centiről a vizet melegítenem ! szerintetek mennyire emeljem majd fel ?
 
nekem jelenleg 1db 2*24 W-os van egy 64 literes felett,most sikerült szereznem igen jó áron még egy ugyan ilyet ! szerintem összefogatom őket és lógatva fogom felszerelni az akvárium fölé,legalább így nem kell 5 centiről a vizet melegítenem ! szerintetek mennyire emeljem majd fel ?
Ez Neked kell kitapasztalnod, de a helyedben 20-25 cm-körül kezdenék.
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy szerintetek ebbe a lámpába akár kisebb csövet is bele lehet tenni? Mondjuk két 14W-osat? Vagy esetleg 21W-osat? Ez nem sokkal gyengébb, de mégis számít kicsit. Számoltam, hogy ezzel a világítással mennyi ideig világíthatnék, és a Nigro féle számolással 5.5 óra jött ki a magam kb. 41 literéhez, és ezt kicsit keveslem, jó lenne tovább világítani és csodálni az akváriumot :) Vagy esetleg tudtok ajánlani valami kisebb teljesítményű lámpát?
Egyébként az akvárium 54 literes, csak a benne lévő cucc miatt van benne ennyi víz. Mikor töltöttem fel akkor direkt számoltam, hogy tutira tudjam mennyi az annyi. Bár valamivel több van benne, de azt amit a talaj felvett nem számoltam. Bár lehet kéne, ebben nem vagyok biztos. Egyenlőre nem vagyok valami tapasztalt :)

A segítséget előre is köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére