• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyessa Quad T5 2x24w 6500K [Megoldás a első hsz.-ben!]

elaca

Kertész szaki
Szerkesztés Megoldás villogásra :!:
w-rig said:
Sziasztok!

:!: A probléma megoldására két verzió van: 1)Mivel a kapcsolóórák csak egy szálat szakítanak meg-ezt kiküszöbölve a lámpa tápvezetékébe be kell építeni egy relét, ami mindkét szálat leválasztja a hálózatról. Így nem tudnak feltöltődni a kondenzátorok! Ezt egy villanyszerelő kb 3-4 ezer forint költséggel megcsinálja és kész többet nem villog! Azt hiszem ennyi kis plusz költség még belefér mindenkinek.
:!: 2) Az olcsóbb verzió, a kondenzátor két pólusára 1-2 k. Ohm -os ellenállást és egy diódát kell kötni ami folyamatosan kisüti a kondit ,így nem tud villogni ez kb 1000ft -ér megcsinálják!

Tessék választani :) !
Üdv:w-rig!
Inadsz


Sziasztok!

54l-es akváriumot (60x30x30) tervezgetem hónapok óta (alap koncepció iwagumi, HC-val és Parvulával).
Mennyire igaz, hogy minél több információt szerez, kutat, olvas az ember annál inkább elbizonytalanodik! :mrgreen:
Szóval a GA-nál találtam a fenti (http://www.greenaqua.hu/quad-t5-2-24-watt.html) világítást! Eddig két db Aquatic Nature Solar Duo Boy-ban godnolkodtam (2x26w) http://www.aquatic-nature.be/2eng_verlichting1.html
A kérdés nagyon egyszerű! Ti melyiket javasolnátok! Elég lehet e Quad T5-ös 48w a SolarDuoBoy 52w-val szemben!
Jaaa, természetesen nagynyomású Co2 és prof 3 2071.
Köszönet
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Röviden? Elég a 48W is. A fórumon Ramen naplóját érdemes átpörgetned, ő ugyan Hagen világítást használ, de szintén 2x24W-ot. A naplóját itt találod: katt. A T5-ös csövek azért is előnyösebbek, mivel majdnem végigérik az akváriumot, ellenben az AN Solar Duo Boy-al. Szóval szerintem vagy Quad vagy Hagen Glo. ;)
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Ha már így szóba kerültem. ;)
Nekem eddig teljes mértékben elég volt a 48Watt, egyedül a glosso volt ami kicsit magasabbra nőtt mint kellett volna. Ezt lehet magyarázni a fényerővel, vagy hogy nem nyírtam vissza elég rendszeresen "csak hetente". :D
Ahogy stevo is mondta, szerintem is jobb lenne egy t5-ös armatúra. ;)
 
Quad T5 2x24w 6500K

Köszi Ramen a véleményt! Végig néztem ma a naplóda. Ugyan ez a koncepcióm! Remélem nekem is hasonlóan jól fog sikerülni!!!
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Üdv mindenkinek!

Négy napja használok egy ilyen világítást .
Azt vettem észre,hogy kikapcsolás után a fénycsövek időnként felvillannak.
Ez normális jelenség,vagy valami hiba?
Válaszokat előre is köszönöm.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

fkf said:
Üdv mindenkinek!

Négy napja használok egy ilyen világítást .
Azt vettem észre,hogy kikapcsolás után a fénycsövek időnként felvillannak.
Ez normális jelenség,vagy valami hiba?
Válaszokat előre is köszönöm.

Szerintem nem normális!!Időkapcsolóval vezérled?
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

gézsé said:
fkf said:
Üdv mindenkinek!

Négy napja használok egy ilyen világítást .
Azt vettem észre,hogy kikapcsolás után a fénycsövek időnként felvillannak.
Ez normális jelenség,vagy valami hiba?
Válaszokat előre is köszönöm.

Szerintem nem normális!!Időkapcsolóval vezérled?



Nem.
Simán a hosszabbítóba van bedugva.
A világítás a saját kapcsolójával van be-ki kapcsolva.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Nem.
Simán a hosszabbítóba van bedugva.
A világítás a saját kapcsolójával van be-ki kapcsolva.[/quote]

Szerintem használj időkapcsolót(8-900ft a sima mechanikus)mert az a pici kapcsoló szerintem nem igazán alkalmas arra, hogy üzemszerűen működtesd....(bár 4 nap alatt nem sokszor lett ki be kapcsolva gondolom).....lehet valami sorja van az érintkezők között.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

gézsé said:
Nem.
Simán a hosszabbítóba van bedugva.
A világítás a saját kapcsolójával van be-ki kapcsolva.
Szerintem használj időkapcsolót(8-900ft a sima mechanikus)mert az a pici kapcsoló szerintem nem igazán alkalmas arra, hogy üzemszerűen működtesd....(bár 4 nap alatt nem sokszor lett ki be kapcsolva gondolom).....lehet valami sorja van az érintkezők között.


Négy napja vettem,azóta nem sokszor volt kapcsolgatva.
A kapcsoló az előtét burkolatán van elhelyezve.
Többen a kapcsolóra szavaznak,mástól nem nagyon lehet ha a kapcsoló normálisan működik.
Időkapcsolóra gondoltam én is.
Köszöntem a segítséged!
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Vagy csak az egyik vezetéket szakítja meg a kapcsoló (ami pont nem a fázis volt) és még a földelése se tökéletes...
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

LGA said:
Vagy csak az egyik vezetéket szakítja meg a kapcsoló (ami pont nem a fázis volt) és még a földelése se tökéletes...

Azóta tökéletesen működik,kapott egy időkapcsolót is.
Komolyabb hibára számítottam.
Szerencsére gyorsan megkaptam a válasz a hibára. :)
Köszi.
 
Quad T5 2x24w 6500K

Mai napon el is indult az akvárium ezzel a világítással! Mit tapasztalok most este amikor lenyomja az időkapcsoló... Kikapcsolt állapotban egy szempillantásra felviilan! Úgy tűnik ez a típus ilyen "energiatakarékos"! :D Holnap ki is húzom az egészet a 220-ból, hátha úgy is világ! :)
Viccet félre téve, érdekes jelenség. Mivel nem volt jobb ötletem, alkalmaztak Nigró tanácsát, majd meglátjuk!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

elaca said:
Mai napon el is indult az akvárium ezzel a világítással! Mit tapasztalok most este amikor lenyomja az időkapcsoló... Kikapcsolt állapotban egy szempillantásra felviilan! Úgy tűnik ez a típus ilyen "energiatakarékos"! :D Holnap ki is húzom az egészet a 220-ból, hátha úgy is világ! :)
Viccet félre téve, érdekes jelenség. Mivel nem volt jobb ötletem, alkalmaztak Nigró tanácsát, majd meglátjuk!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nálam is villogott: konnektor, hosszabbító, időzítő, lámpa. Először csak az időzítőben, majd magát az időzítőt fordítottam meg, de nem segített. Aztán a konnektorban a hosszabbító villáját is, de ezután is villogott. Már majdnem temettem az egészet, mikor a lámpa kábelén fordítottam még egyet. És tessék! Nem villog! :)
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

eBalazs said:
elaca said:
Mai napon el is indult az akvárium ezzel a világítással! Mit tapasztalok most este amikor lenyomja az időkapcsoló... Kikapcsolt állapotban egy szempillantásra felviilan! Úgy tűnik ez a típus ilyen "energiatakarékos"! :D Holnap ki is húzom az egészet a 220-ból, hátha úgy is világ! :)
Viccet félre téve, érdekes jelenség. Mivel nem volt jobb ötletem, alkalmaztak Nigró tanácsát, majd meglátjuk!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nálam is villogott: konnektor, hosszabbító, időzítő, lámpa. Először csak az időzítőben, majd magát az időzítőt fordítottam meg, de nem segített. Aztán a konnektorban a hosszabbító villáját is, de ezután is villogott. Már majdnem temettem az egészet, mikor a lámpa kábelén fordítottam még egyet. És tessék! Nem villog! :)

Ezen besz@rok! Már nincs olyan dugvilla a lakásban amit nem forgattam meg (már lassan szédülnek), és még mindig villog (nem vagyok egy villanyszerelő, de gondolom kikapcsolt állapotban nem nagyon kéne villognia)! Nem elég hogy a 60cm-től 80cm-ig használható armatúra nem stimmel a 60cm-es aksira, még villog is! Az a szerencséje, hogy jó kis Osram T5-ös csövek vannak benne...! Amúgy már kib@sztam volna az ablakon! :x
És természetesen a fentiek ellenére, legalább drága! Fincsi... :thumbup:
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

elaca said:
eBalazs said:
elaca said:
Mai napon el is indult az akvárium ezzel a világítással! Mit tapasztalok most este amikor lenyomja az időkapcsoló... Kikapcsolt állapotban egy szempillantásra felviilan! Úgy tűnik ez a típus ilyen "energiatakarékos"! :D Holnap ki is húzom az egészet a 220-ból, hátha úgy is világ! :)
Viccet félre téve, érdekes jelenség. Mivel nem volt jobb ötletem, alkalmaztak Nigró tanácsát, majd meglátjuk!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nálam is villogott: konnektor, hosszabbító, időzítő, lámpa. Először csak az időzítőben, majd magát az időzítőt fordítottam meg, de nem segített. Aztán a konnektorban a hosszabbító villáját is, de ezután is villogott. Már majdnem temettem az egészet, mikor a lámpa kábelén fordítottam még egyet. És tessék! Nem villog! :)

Ezen besz@rok! Már nincs olyan dugvilla a lakásban amit nem forgattam meg (már lassan szédülnek), és még mindig villog (nem vagyok egy villanyszerelő, de gondolom kikapcsolt állapotban nem nagyon kéne villognia)! Nem elég hogy a 60cm-től 80cm-ig használható armatúra nem stimmel a 60cm-es aksira, még villog is! Az a szerencséje, hogy jó kis Osram T5-ös csövek vannak benne...! Amúgy már kib@sztam volna az ablakon! :x
És természetesen a fentiek ellenére, legalább drága! Fincsi... :thumbup:
Szerintem még ne add fel! Én is azt hittem, hogy együtt kell éljek a villogással, de aztán a belső hang közbeszólt, mire fordítottam a lámpán még egyet. :)
 
Back
Oldal tetejére