• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

simán. előtéri, gyepes hatást pedig el tudsz érni HM-el. én tartottam garnélásba, tápot se kapott csak carbot. gyönyörűen nőtt.
 
Köszönöm, így jártam. Akkor valami más kis előtéri növényt kell keresnem, ami low-tech-ben életképes.
Még egy kérdés: Pogostemon helferi-m "működhet"-e ilyen körülményekkel? Egyenlőre semmi gond vele.
Pogo simán elvan low-tech-ben is. Ami esetleg neked jó: marsilea hirsuta, az megy co2 és komolyabb tápozás nélkül is, ellenben csigalassú. ;)
 
Köszönöm mindenkinek a választ! Utánajárok az említett növényeknek!
Pogo-nak meg külön örülök, nagyon megtetszett az élénk színe, formája, stb.
 
Sziasztok!

Van elvileg egy Stem növényem amit nem tudtam beazonosítani.De a kérdésem az összes stemre vonatkozna.Ha az alsó levél algás és le kell vágni akkor annak a helyén elviekben új levélnek kéne hajtania?Ami nekem van az kb 8cm-s levéllel a szárával együtt.Viszont mikor levágtam alul a levelét nem új levél hanem gyökérzet növekszik.és van még pár ilyen szál amit hamarosan le kéne nyesnem,de ha nem levél növekszik és csak felfelé hoz új hajtásokat akkor meggondolom, hogy kinyesem a tövétől az egészet.Köszi
 
Sziasztok!

Van elvileg egy Stem növényem amit nem tudtam beazonosítani.De a kérdésem az összes stemre vonatkozna.Ha az alsó levél algás és le kell vágni akkor annak a helyén elviekben új levélnek kéne hajtania?Ami nekem van az kb 8cm-s levéllel a szárával együtt.Viszont mikor levágtam alul a levelét nem új levél hanem gyökérzet növekszik.és van még pár ilyen szál amit hamarosan le kéne nyesnem,de ha nem levél növekszik és csak felfelé hoz új hajtásokat akkor meggondolom, hogy kinyesem a tövétől az egészet.Köszi

szár fog a helyéről nőni mind esetben. Hagyod felnőni a felszínig a növényt, a legszebb 5-10 centit levágod és csak azt ülteted el. A többit kukázod :)
 
Sziasztok, az egy hete betelepített elatine ezt produkálja, először csak 1-1 ilyen elsorvadó kupacot láttam, de mai napra tömeges lett a gond... Nem tudom mi lehet az oka.

Napi 4ml micro es 4ml macro tápot kap, meg persze co2 és fény is van dögivel...

u5e5y3um.jpg


Kivettem az egyik csomót es ilyen:
2yguzana.jpg


Víz 24fokos
Keménysége 5.88nk
Ph 6.0

Valami ötlet?!
 
Kb 40L friss aki, sűrű vízcserét is csinál. A 4ml GA ajánlás szerint.
Ez kimaradt... Sajnos én nem értek az elatine hoz.
:-(
 
A sűrű vízcseréknél visszatápozol?Milyen sűrűek?
Ha naponta cserélsz,a heti tápot be kell önteni NAPONTA,hogy elegendő táp legyen már a kezdetekben.
A világítás mennyit megy?Csak fokozatosan szabad ráengedni az összes fényt.
 
A sűrű vízcseréknél visszatápozol?Milyen sűrűek?
Ha naponta cserélsz,a heti tápot be kell önteni NAPONTA,hogy elegendő táp legyen már a kezdetekben.
A világítás mennyit megy?Csak fokozatosan szabad ráengedni az összes fényt.

Szia köszi a gyors reagálást, Janinak meg a kiigazítást.
Napi 6 óra világítás megy. Napi 4-4ml tápot adagolok, és 2naponta csinálok 50% vízcserét.
Más látszólag rendben van, a cserevíz 22 fokos, a bentlévő 24, de nem is oda öntöm... A stauro gyönyörűen fejlődik, a Blyxa is kezd magához térni...
 
Egyhetes akinak sok a 6 óra világítás.
Meg kell várni,míg a növények észhez térnek a beültetési sokktok.
Mindegyik növényt megviseli az átültetést,még az is amit nem bolygatsz meg,egy az egyben beültetsz.
Megváltoznak a vízviszonyok,fényviszonyok.De amire észhez térnek,addigra kell a tápanyag szintet elérni.
Nem hiszem,hogy a vízhőfok szerepet játszik,én hidegebbet nyomok vissza,mint ami előtte volt.
 
Egyhetes akinak sok a 6 óra világítás.
Meg kell várni,míg a növények észhez térnek a beültetési sokktok.
Mindegyik növényt megviseli az átültetést,még az is amit nem bolygatsz meg,egy az egyben beültetsz.
Megváltoznak a vízviszonyok,fényviszonyok.De amire észhez térnek,addigra kell a tápanyag szintet elérni.
Nem hiszem,hogy a vízhőfok szerepet játszik,én hidegebbet nyomok vissza,mint ami előtte volt.

És mi lenne a jó világítás? Valamint milyen ütemben emelhető?
Lehet hogy buta kérdés, de Jani ültette el a gondolatot, hogy ezek emersen nevelt növények? Nem tudom, a GA honlapon erre való utalást nem találtam... Mert akkor esetleg lehet levélváltás... Nem tudom, kicsit elszomorító a dolog, igyekeztem mindent jól csinálni, persze mindig tanul az ember... :)
 
Eléképzelhető, hogy az ültetés utáni időkben a szokásosnál több CO2-t kell adagolni, hogy megmaradjon a növény. Később sokkal inkább tűrőképesebb amikor teljes gyepet alkot, de az első időben levélváltáskor lehet ez a gond.

Nehéz megmondani még mindig kevés a tapasztalat vele.

A másik fontos dolog amire viszont figyelni kell, hogy a zselé maximálisan legyen letakarítva a növényről. Simán kidöglik egy két növény, amin rajtamarad ez a nevelőközeg. Lehet nem kapnak elég oxigént a gyökerek, mert a zselé teljesen elzárja a gyökereket a víztől. Erre is tippelek, de tuti valami hasonló dolog történhet, mert rohamosan lepusztul egy két zselés ha rajtamarad a nevelőanyag.
 
Bocs, de nem nagyon értem, hogy hogy lehet ez esetleg a sok fény miatt? (egyébként Attila a stauro is emmers, valószínűleg az is dobja majd a leveleit... Ne ijedj majd meg :)!) Szerintem megeröltetőbb lehet egy sötét környezet, ahol a növény nyúlni próbál mint ahol eleve megvan a komfortos fény. Nem? Inkább az alga miatt nem sütnek páran az elején, amíg a növények nem jönnek formába. De én úgy gondolom, hogy a növényeknek akkor is jobb, ha már az első perctől minden a rendelkezésükre áll.
 
Mivel Nálam még mindig gyönyörű ez a kis növényke, leírom a nem éppen tökéletes körülményeimet. Először is nincs CO2, csak carbo, kb 0,8 ml/20l/nap adagolásban (0,5 ml/20l/nap-ról indult). A fényem kb 0,9 W/L, napi 6,5 órában (napi 4 óráról indult). A tápozás heti 3X 1-1ml GA mikro-makro szűk 10L-re, heti 25% vízcsere. Talajom Aquatic Natura shrimp-soil, a víz 26-28-as keménységű (az elején a talaj miatt 16-ot mértem), pH 7,2-7,4 (szintén a talaj miatt az elején 6,6-6,8 volt). A zselét ültetés előtt leszedtem amennyire tudtam, de maradt azért rajta még "bőven", az emers leveleit NEM DOBTA EL, hanem csak időnként dob el egyet-egyet, még így 2 hónap után is látok néhány emers levélkét a submersek eredejében, amik szépen lassan sárgulgatnak, és időnként levállnak!
 
Mivel Nálam még mindig gyönyörű ez a kis növényke, leírom a nem éppen tökéletes körülményeimet. Először is nincs CO2, csak carbo, kb 0,8 ml/20l/nap adagolásban (0,5 ml/20l/nap-ról indult). A fényem kb 0,9 W/L, napi 6,5 órában (napi 4 óráról indult). A tápozás heti 3X 1-1ml GA mikro-makro szűk 10L-re, heti 25% vízcsere. Talajom Aquatic Natura shrimp-soil, a víz 26-28-as keménységű (az elején a talaj miatt 16-ot mértem), pH 7,2-7,4 (szintén a talaj miatt az elején 6,6-6,8 volt). A zselét ültetés előtt leszedtem amennyire tudtam, de maradt azért rajta még "bőven", az emers leveleit NEM DOBTA EL, hanem csak időnként dob el egyet-egyet, még így 2 hónap után is látok néhány emers levélkét a submersek eredejében, amik szépen lassan sárgulgatnak, és időnként levállnak!

Köszi az infót!
Jól értem, a vizes 26-28nk keménységű?!?! Az durva...
Na most mi ezt a zselét elég alaposan leszedtük, egy ilyen kis pamacsot amiből a tálcában van kb 5-6, úgy kb, 7-8 tőre szedtük szét.
Az elején Jani az első tálcán a pamacsokat kb vagy 20-as csomagokra szedte... Nekem ehhez nem volt ingerem... :)
Szóval nem értem, hogy az igen jó paraméterek ellenére mi a gond... :(
 
Köszi az infót!
Jól értem, a vizes 26-28nk keménységű?!?! Az durva...
Na most mi ezt a zselét elég alaposan leszedtük, egy ilyen kis pamacsot amiből a tálcában van kb 5-6, úgy kb, 7-8 tőre szedtük szét.
Az elején Jani az első tálcán a pamacsokat kb vagy 20-as csomagokra szedte... Nekem ehhez nem volt ingerem... :)
Szóval nem értem, hogy az igen jó paraméterek ellenére mi a gond... :(
Igen, jól érted, fincsi karsztvíz folyik mifelénk a csapból. Nem isszuk, esszük! :D
Talán valami mégsem jó, amit mindenki annak hisz. Mi van akkor, ha mondjuk kimondottan kemény vizet igényel? Vagy túl érzékeny a CO2-re (egyáltalán van ilyen?!)? Nagyon sok szuper kis akváriumnál láttam/olvastam, hogy kipusztult, úgyhogy feltételezem, hogy valami egész különleges, a többi növénytől eltérő igénye lehet. Valamint ott van a vízcsere is, ami Nálam csak 25%, mert garnélás akváriumról van szó, és állítólag ők is érzékenyek a vízcserére, míg szinte mindenki más nyomja az 50%-os frissítéseket.
Ugyanakkor a GA shopban (ahol kb wellness high-tech van) meg remekül elvan, legalábbis ez az utolsó infóm, pedig mindent úgy csinálnak ott is, mint sokan otthon, akiknél nem marad meg... o_O
 
Nálunk közben meg az elatine már olyan vastagságokat kezd elérni, hogy a vége ennek is szakadás lesz.

Érdekes, hogy a nyírások után olyan szinten beindult hogy az durva.
 
Kis update.

Az első sorban is pusztul az elatine... Ez mostmár kezd elég durva méreteket ölteni, lassan a szemem láttára pusztul el 5000forint. Annyira bosszant, hogy már lassan azon gondolkozom h eladom az egészet a francba...
Az első szakaszban Jani pucolgatta zselémentesítette, és amennyit szarozott kizárt hogy a zselé rajta maradt volna. :(

uda2ytuz.jpg
 
Azt jól látom, hogy csak azon az oldalon romlik, ahol a melegebb fényű led van? Egyszerűen már nem tudok másra gondolni.
 
Back
Oldal tetejére