• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Azt jól látom, hogy csak azon az oldalon romlik, ahol a melegebb fényű led van? Egyszerűen már nem tudok másra gondolni.


Érdekes, de van benn valami igazság, hacsak nem optikai csalódás, de ahol sárgásabb a fényed, tényleg ott látni problémát. / ellenpélda,régen nálam a dobozos stau egy része ugyanígy járt, egy része pedig virult, ez igaz volt a cserepes változatra is, a fény viszont egyforma volt mindenhol. Lehetséges, jobban jársz ha újraülteted a kihalt területet, vagy legalábbis egy részén tartasz próbát, mert az okát nem biztos hogy megtalálod. Egy bizonyos veszteséggel lehet számolni, én ezerszám ültetem a csemetét az erdőben, egy kis része minden ok nélkül kipusztul, eztán következő éven pótlás és semmi gond nincs.
 
Érdekes, de van benn valami igazság, hacsak nem optikai csalódás, de ahol sárgásabb a fényed, tényleg ott látni problémát. / ellenpélda,régen nálam a dobozos stau egy része ugyanígy járt, egy része pedig virult, ez igaz volt a cserepes változatra is, a fény viszont egyforma volt mindenhol. Lehetséges, jobban jársz ha újraülteted a kihalt területet, vagy legalábbis egy részén tartasz próbát, mert az okát nem biztos hogy megtalálod. Egy bizonyos veszteséggel lehet számolni, én ezerszám ültetem a csemetét az erdőben, egy kis része minden ok nélkül kipusztul, eztán következő éven pótlás és semmi gond nincs.

Kb egyformán pusztul... Nem látok a fényben összefüggést, a fehér fényű teruleten ugyanúgy pusztul :(
 
Nem a legkönnyebb növény az tuti. Kevés a bevált recept. Lehet a sikerélmény érdekében egy könnyebb növénnyel lenne érdemes próbálkoznod. És későbbre hagyni a meghódítandó példányokat. De csak ezért nem érdemes megválni egy akitól... A sok kísérlet miatt még lesz pár kudarc a jövőben, de remélhetőleg sokszor annyi siker is.
 
Nem a legkönnyebb növény az tuti. Kevés a bevált recept. Lehet a sikerélmény érdekében egy könnyebb növénnyel lenne érdemes próbálkoznod. És későbbre hagyni a meghódítandó példányokat. De csak ezért nem érdemes megválni egy akitól... A sok kísérlet miatt még lesz pár kudarc a jövőben, de remélhetőleg sokszor annyi siker is.

Lehet hogy rosszul választottam, megmondom őszintén azért esett erre, mert gyepet akartam, ez meg elvileg kevésbé kényes mint a HC. Meglátom mi lesz vele, ha más nem akkor a megmaradó növények majdcsak benépesítik az akváriumot, csak ugye ez sokkal több idő... Viszont ha ez sem válik be akkor nem tudom mi lehet a gyep a jövőben... :(
Eladni nyilván nem fogom, csak hogy őszinte legyek az elmúlt 3 évben nem volt soha sikertelenségem, és látni ahogy ez elrohad eléggé demotiváló...
 
Szia!

Nos úgy látom mára kb 10 tő maradt, ez holnapra kuka...
Ha még nem dobtad ki, akkor még várj vele!
Olyan ez a növényke mint az Otocinklusok, ha kibírnak pár hetet utána már nem lesz gond vele!
Kezdetben én is azért szerettem volna, mert azt írták róla hogy remek alternatíva Low-techbe.
Meg is vettem egy dobozzal a frissen rendezett nano akváriumba.
Szintén ezzel a jelenséggel találkoztam: folyamatos elmálás egymás melletti töveknél látszólag ok nélküli kondíció különbség.
Amint ritkultak a vízcserék, úgy kezdtek a megmaradó tövek terjeszkedni (először jó hosszú gyökeret ereszteni)!
Kifejezetten türelem növény!
Pár év múlva talán meg lesz a közös tapasztalatok alapján a recept!

Most 4 hónapos a gyep, 10 liter szűretlen vízben, 9W 6500K csővel világítom 8 órát, napi 0.5ml Carbót és kétnapi 1/2 pumpálásnyi micro-macro tápot kap heti 1-2 70%-os 1/3 ozmó, 2/3 kezelt csapvízcsere mellett.
A rendszeres Carbózás óta jelentősen megugrott a sűrűsödés és a levélmret is.
Ahol több fény éri ott azért szebb, de megmaradt az árnyékosabb helyeken is, csak ott nyurgább.
A nyesedékek átültetve is megmaradtak, akkor már nem tapasztaltam elmálást.

A.ttila
 
Szia!


Ha még nem dobtad ki, akkor még várj vele!
Olyan ez a növényke mint az Otocinklusok, ha kibírnak pár hetet utána már nem lesz gond vele!
Kezdetben én is azért szerettem volna, mert azt írták róla hogy remek alternatíva Low-techbe.
Meg is vettem egy dobozzal a frissen rendezett nano akváriumba.
Szintén ezzel a jelenséggel találkoztam: folyamatos elmálás egymás melletti töveknél látszólag ok nélküli kondíció különbség.
Amint ritkultak a vízcserék, úgy kezdtek a megmaradó tövek terjeszkedni (először jó hosszú gyökeret ereszteni)!
Kifejezetten türelem növény!
Pár év múlva talán meg lesz a közös tapasztalatok alapján a recept!

Most 4 hónapos a gyep, 10 liter szűretlen vízben, 9W 6500K csővel világítom 8 órát, napi 0.5ml Carbót és kétnapi 1/2 pumpálásnyi micro-macro tápot kap heti 1-2 70%-os 1/3 ozmó, 2/3 kezelt csapvízcsere mellett.
A rendszeres Carbózás óta jelentősen megugrott a sűrűsödés és a levélmret is.
Ahol több fény éri ott azért szebb, de megmaradt az árnyékosabb helyeken is, csak ott nyurgább.
A nyesedékek átültetve is megmaradtak, akkor már nem tapasztaltam elmálást.

A.ttila

Szia köszi, mára gyakorlatilag csak pár tő van benne... Ma vettem észre hogy a levelek elbarnulnak, de a gyökérzet fehér... Hát benne hagyok egy kicsit... Kb mennyi idő mire jó lesz?
Nem tudom mi legyen...
 
Szia!

Szia köszi, mára gyakorlatilag csak pár tő van benne... Ma vettem észre hogy a levelek elbarnulnak, de a gyökérzet fehér... Hát benne hagyok egy kicsit... Kb mennyi idő mire jó lesz?
Nem tudom mi legyen...

Meg van már mit raknál helyette?
Amíg nincs, addig adj még nekik esélyt!
Pontos időt persze nem tudok, mire láttam hogy megmarad, eltelt legalább 3 hét.

A.ttila
 
Ha akvárium átrendezésből maradt növényem amit nem dobtam ki és vödörben pihennek. szerintetek az úgy meddig áll el károsodás nélkül 1-2hét vagy kevesebb?
 
Ha akvárium átrendezésből maradt növényem amit nem dobtam ki és vödörben pihennek. szerintetek az úgy meddig áll el károsodás nélkül 1-2hét vagy kevesebb?
Növény függő. A mohák pár nap alatt berohadnak, ha nincs vízmozgás. Stemek 1 hétig vagy még kicsivel tovább is bírják. Az Anubias félék több hétig is simán elvannak.
 
Sziasztok!

Ha akvárium átrendezésből maradt növényem amit nem dobtam ki és vödörben pihennek. szerintetek az úgy meddig áll el károsodás nélkül 1-2hét vagy kevesebb?

Zolinak igaza van!
Tényleg növény függő!
A magas fény és CO2 függők (Glosso, Hc, stb...) csak pár nap.
A stemek 1-2 hét.
Mohák közül is vannak amik hetekig (a Karácsony moha az tényleg hamar szétesett nálam is).
A páfrányok, (Bolbitis, Lomariopsis, Microsorumok) Anubiasok, Cryptók viszont hónapokat is kibírnak rendszeres vízcserével (akváriumból), külön világítás nélkül!

A.ttila
 
Sziasztok!
Mi baja lehet a hygrophila-nak? Én foszfátra gyanakszom..Tropica táptalaj, Sera florena, és egy debreceni (tropica-s) boltban adtak egy tápot amit naponta kell adagoljak 0,15 ml-t egy 15 lityis aksiba sajnos elfelejtettem a nevét a terméknek. (Nem gyári dobozban adták)


a1_2012_12_6_vhot6i8vrg.jpg

a1_2012_12_6_ovuels0n2k.jpg
 
Úgy látom, ez a növény nagyjából még emers levelekkel rendelkezik. Ebben az esetben normális, ha a régi leveleinek minden baja van. Az új levelei elég satnyának látszanak, de nem biztos, hogy hiánya is van, ha még csak pár hetes növény.
 
Ha valaminek nem szokása hiányozni egy kisméretű, halakkal túltelepített akváriumból, az a foszfát. Valami baja tényleg van a növényeidnek, mert egy hónap után alig van rajtuk láthatóan friss, submers hajtás. Pedig a fényed elvileg elég a vízi hortenziának, a florena bőven jó mikroelempótlásnak erre a szintre, pláne a táptalajjal, makroelem hiánynak meg nem illene kialakulnia ilyen körülmények között. Esetleg ha túl erős vízcseréket csináltál eddig(szűrő nélkül gondolom így tudtad életben tartani a halaid), akkor lehetséges nitráthiány, de első körben meg kéne mérned a szintjét, mielőtt bármit is csinálsz. A kimért ismeretlen tápnak meg kérdezd meg a nevét, mert ha még te sem tudod, mit adagolsz, akkor nekünk nehéz lesz kitalálni, mi a baj :)
 
Friss hajtásokat mindegyik növényem hoz :) például a crypto-m 3 új levelet hozott múlt hét óta. A háttérben a bacopa-n barna alga van az kicsit megtévesztő a rossz kép miatt. Csak ennek az egy növénynek van valami baja.
 
Back
Oldal tetejére