• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes tutorial 240 literben

pdanesz

Kertész tanonc
Sziasztok!

Bemutatkoznék. Püspöki Dani vagyok, Hatvanban lakom. Körülbelül 10 éve van akváriumom.
Régi (~5 éves) vágyam egy nagy növényes akvárium összeállítása. A sok tervezgetés, gyűjtés, olvasás és tapasztalatszerzés végül odáig jutott már, hogy hamarosan bele is vágok a projectbe!
Az elképzelés egy olyan "tanuló" akva, amelyből szerzett tapasztalat jó alapot szolgáltat majd későbbi bonyolultabb scapek létrehozásánál.
Maga az akvárium jelenleg is üzemel, némi hal és garnéla a jelenlegi állomány.
A technika része:
Akvárium: 120*40*50 (240l) - gyári szett bútorral, Ferplast Dubai 120
Lámpa: Quad 4*54W - (2db 6500K, 2 db növényes)
Szűrés:
Ferplast Bluextreme 1100 - gyári szivacsok 3db, 1 kosár kerámiagyűrű (később tervben van a szivacsok cseréje)
JBL CristalProfi e901 – 1 kosár kerámiagyűrű, 2 kosár Substrat Pro, 1 kosár szivacs+perlon

Talaj: (tervezett)
Táptalaj: JBL AquaBasis Plus növény táptalaj - 5 liter
Általános: Tropica Aquarium Soil aljzat - 27 liter

Dekor:
Van: 2 db nagyobb vasfa, 2 seiryu-szerű kő, egy nagyobb és két kisebb redmoor.
De tervezek még hozzá venni, ezt-azt. 

Tápozás:
Nagynyomású CO2 rendszer Sera reaktoros beoldással
GA mikor-makro, Easylife Carbo

RO víz egyenlőre nem lesz. Majd később biztosan beruházok mert a csapvíz KH 17 (!) körül van…

Növények: (szándékos kemény víz tűrők)
Limnophila sessiliflora
Ludwigia Repens Rubin
Microsorum Pteropus
Echinodorus Bleheri (bleherae)
Hygrophila Corymbosa Angustifolia
Rotala rotundifolia
Hottonia palustris
Echinodorus Tenellus
Taxiphyllum barbieri

Állatvilág: Szeretnék valamilyen kisebb, színes sügér fajt, sok apró csapathalat, garnikat (pl Sakura) illetve oto-k, amanok.
 
Szia!

Én nem a közelben lakom, de ezt a sügér+kisebb garnéla /pl sakura, Rili, stb./ dolgot átgondolnám! :) Nem biztos hogy nagyon kompatibilisek egymással!
 
Szia!
Üdv a "szomszédvárból!"
Jó kezdésnek indul. Várjuk a képeket! ;)(y)
Üdv: Zoli
Szia! Köszönöm! Amint a cím is mutatja tanuló akvárium lesz. Nem leszek elkeseredve ha nem úgy sikerül mint amiket itt a fórumon "megszokhattunk", de azért próbálkozom a legtöbbet kihozni majd.
Indítás a hónap közepe/vége akkor lesznek képek is!
 
Szia!
Itt lakom a közelben. [emoji6] Sok sikert.
Szólj! Ha tudok szívesen segítek.
Szia!
Igen láttam a naplódat! Hasonló az én elképzelésem is.
Köszönöm észben tartom és ha úgy alakul nem leszek rest kérdezni!
 
Szia!

Én nem a közelben lakom, de ezt a sügér+kisebb garnéla /pl sakura, Rili, stb./ dolgot átgondolnám! :) Nem biztos hogy nagyon kompatibilisek egymással!

Szia!
Megmondom őszintén ezen a területen nem sokat olvastam eddig, ezért külön köszönöm az észrevételt!
Úgyvagyok vele, hogy amikor már dübörög az aki, ráérek majd utána nézni mi-mivel passzol össze.
 
Szia!
Megmondom őszintén ezen a területen nem sokat olvastam eddig, ezért külön köszönöm az észrevételt!
Úgyvagyok vele, hogy amikor már dübörög az aki, ráérek majd utána nézni mi-mivel passzol össze.
jó persze, én is tapasztalatból mondom. Ha garnélát szeretnél az aksidba, akkor vagy válassz nagyobbakat /pl amano, legyező garnéla/ vagy a davidi variációk mellé kisebb csapathalakat és így nagy valószínűséggel működő képes a dolog.
Nekem pl a Rilik mellet espei razbóráim és gyöngy dánióim vannak.
 
jó persze, én is tapasztalatból mondom. Ha garnélát szeretnél az aksidba, akkor vagy válassz nagyobbakat /pl amano, legyező garnéla/ vagy a davidi variációk mellé kisebb csapathalakat és így nagy valószínűséggel működő képes a dolog.
Nekem pl a Rilik mellet espei razbóráim és gyöngy dánióim vannak.

Amanok meg legyezők már jelenleg is vannak, de szeretnék kisebb garnikat is (nekem is tetszenek, de főleg az párom miatt :) )
Köszi a javaslatot, ezen a vonalon fogok elindulni! ;)
 
@ZoleeG kolléga naplóját olvastad már? Ő pl. vörös neonok mellett tart Red Cherryt meg Yellowt, és mégis szaporodnak.
Szóval szerintem ilyen dzsungel mellett abban még nyugodtan gondolkodhatsz. (nekem a kisebb akva miatt a zöld neon, amanda jött be)
A sügérek viszont tényleg gyorsan kitakarítanák őket, még ha csak kisméretű Malawikban gondolkodnál is... :p
 
@ZoleeG kolléga naplóját olvastad már? Ő pl. vörös neonok mellett tart Red Cherryt meg Yellowt, és mégis szaporodnak.
Szóval szerintem ilyen dzsungel mellett abban még nyugodtan gondolkodhatsz. (nekem a kisebb akva miatt a zöld neon, amanda jött be)
A sügérek viszont tényleg gyorsan kitakarítanák őket, még ha csak kisméretű Malawikban gondolkodnál is... :p

Hahhaa! Igen ismerős a napló... Személyszerint az egyik kedvencem. :) Jelenleg ez a vonal áll hozzám a legközelebb. Viszont töménytelen mennyiségű red moor kelleni fog majd hozzá. Ha minden igaz 2 hét múlva megyek a GA-ba válogatni!:D
A sügéres gondolatot dobtam is! Nem szeretnék garnéla mészárszéket alkotni!:)
 
Sziasztok!
Szombaton voltam GA-ban, megvettem a növényeket és a talajt. Illetve egy csini gyökeret is beszereztem. ;)

Régi koncepció nélküli halas szétszedve. 60liter beállt vízben mennek a szűrők. Hétvégén ha minden igaz Start! :)

Viszont van pár dolog ami foglalkoztat. Örülnék ha véleményeznétek. :)
- tápozás az első héten semmi.
- vízcsere első héten szeretném naponta de min. kétnaponta cserélni, második héttől két-három naponta ~30%
- CO2 ha minden igaz elsőhéten nagyon lájtosan kb 1 bubi/sec
- a legnagyobb kérdés a világítás. Mivel kevés a táp és a CO2 így gondolom ezt is óvatosan. A világítás olyan 7 órát kellene menjen maxon. Viszont kezdetben csak 4-5 órára gondoltam, majd hetente növelni fél, egy órával.

Köszi hogy benéztél! :)
 
Tapasztalat híján csak a tápozásra tudok tapasztalatra alapuló tanácsot adni. Ha zselés növényt ültetsz akkor annak kell a táp, co2 és a fény is.
 
Tapasztalat híján csak a tápozásra tudok tapasztalatra alapuló tanácsot adni. Ha zselés növényt ültetsz akkor annak kell a táp, co2 és a fény is.
Nem lesz zselés... :) (igen, ezt kihagytam)
Cserepes illetve a már meglévő növényeket fogom ültetni.
De köszönöm a tanácsot! ;)
 
erről megoszlanak a vélemények, én fullba nyomom nekik a mindent az elejétől, de vannak érvek a tápozás kicsit későbbi kezdése, és talán valamennyi még a világítás fokozatos növelése mellett is (de közben mindannyian tudjuk, hogy milyen fények és világítási idők alól jönnek a növények törökbálintról, ráadásul már esetleg hetek óta ott is vannak, és hogy azért ott enni is kapnak rendesen) -- de hogy a co2-t miért kellene fokozatosan növelni, azt nem is értem. Viszont a rendszeres vízcserék tényleg fontosak az elején.
 
erről megoszlanak a vélemények, én fullba nyomom nekik a mindent az elejétől, de vannak érvek a tápozás kicsit későbbi kezdése, és talán valamennyi még a világítás fokozatos növelése mellett is (de közben mindannyian tudjuk, hogy milyen fények és világítási idők alól jönnek a növények törökbálintról, ráadásul már esetleg hetek óta ott is vannak, és hogy azért ott enni is kapnak rendesen) -- de hogy a co2-t miért kellene fokozatosan növelni, azt nem is értem. Viszont a rendszeres vízcserék tényleg fontosak az elején.
Köszönöm a hozzászólást! Bár kicsit elbizonytalanítottál... :) CO2 azért gondoltam fokozatosan emelni, mert a fényt és a tápot is több lépcsőben terveztem emelni.
Viszont mondasz valamit ezzel a GA-ban uralkodó "wellness" körülményekkel... :D
Átgondolom a javaslatot.
Abszolút még csak zöldfülű vagyok ebben a szakmában, szóval jól jönnek az infók! ;)
 
Jelentem elindult az akva! ;)
Kb 6 óra volt maga set up. Eltartott egy ideig, de volt segítségem is. Köszönet érte @Sanyi007-nek. :)
Kissé elfáradtam így képek csak holnap... :p
Köszi hogy erre jártál! :)
 
Back
Oldal tetejére