• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes kocka

Ne várass bennünket tovább, izgatottan várjuk a dárió beszámolót.🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Hogy viselkedik a csapat? Van domináns hím vagy még nem osztották fel egymás közt a terepet és a csajokat?
 
Ne várass bennünket tovább, izgatottan várjuk a dárió beszámolót.🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Hogy viselkedik a csapat? Van domináns hím vagy még nem osztották fel egymás közt a terepet és a csajokat?
Imádjuk őket.
Van domináns hím. Gyonyoru piros es picit nagyobb a tobbieknel. Szerintem ő az egyetlen aki kijelölte a területet hátul a növények között, ugyhogy kicsit ritkabban kerul elo. Ha kajarol van szo nagyon mokasan oldalat forditja a masik himnek es ugy kozeledik hozza az uszoit teljesen kifeszitve. Nagyon tekintelyt parancsolo darab :D 2cm elemi ferfiassag.

Egyelore csak elo kajat esznek. Ahogy irtam is elso nap bekajaltak az osszes planariat a talajbol. Azota 3 fele elo kajat probaltunl.
Feher es voros szunyoglarvat es tubifexet probaltuk. A feher szunyoggal kicsit bizalmatlanok voltak eloszor, de mostanra barmelyikre szivesen repulnek ra.
Elo kajat online rendeltem, 20 ml-t mindegyikbol. Haat 1-2 db per halacska per nap fogyasztassal nem hiszem hogy elfogy mielott megromlik.
Szaraz kajat kostolgatjak, de rovid uton kikopkodik. A bebi garnelakat ugyan meg nem lattam hogy dezsmalnak, de eleg nagy osszeget mernek tenni ra, hogy nem vetik meg oket.

A 3db megmaradt turkizfoltos razborankkal bekeben elnek, ugy latszik nem tekintik oket fenyegetesnek.

Kicsit atrendeztuk az akvariumot nehany nagyobb tereptarggyal, hogy ha szeretnenek bujkalni legyen hova.

Sajnos nagyon jo kepet nem sikerult meg loni roluk de rajta vagyok.


IMG_20220305_095746_1.jpg


IMG_20220312_091338.jpg
 
Meg is értem, hogy egyből kedvencek lettek. Amilyen pöttömök, annyira jó arcok ezek a dáriók.
Arra a fejed teheted, hogy simán rámozdulnak a kis garnikra. Igazi predátorok, így a vadászösztönüket is kiélhetik.
Átrendezve is jól mutat a kis kocka.👍🏻
Sok sikert és örömöt hozzájuk.
 
Lassan egy honapja velunk vannak a kis dogok.
Nagy megkonnyebules, hogy eddig mind egeszsegesnek tunnek, aktivak es nagy csatarozas, tepett uszonyok nincsenek.
Ugy tunik a minden napos elokaja etetes azert meglatszik az akvariumon. Egy het alatt mindig eszreveheto algareteg ul ki az uvegre.
Kicsit ugy erzem kezdjuk oket elrontani. :D reggel amikor lemegyek kicsit nezelodni, mint egy csapat kiskutya neznek vissza ram, hogy etessem meg oket es faradhatatlanul kemlelik a vizfelszint ahova altalaban erkezik a manna.

A novenyzetben is vannak erdekes fejlemenyek. ugy tunik az urticularia graminifolia ertekeli a kicsit magasabb nitrogen szinteket. Egesz klasszul elkezdett gyepesedni. Viszont az ARM viszont most is aldozatul esett a garnelaknak. Vettunk egy doboz zseleset hogy ujra probalkozzunk vele. Utoljara a blue dream saskahad pusztitotta el ebben az akvariumban. Persze megkaptuk, hogy nem nem... a garnelak csak a mar halodo novenyeket szedtek szet... es biztos valami mas volt a gond. De ugy tunik ezt a novenyt siman kikezdik a garnelak. Konkretan tarra ragtak. Probaltam menteni oket egy kis extra etetessel, de nem ez a kolonia nem szed tuszokat. :)

Ahogy gondolhatjatok a nagyobb bio-terheles es extra etetes meghozta az eredmenyt... a novenyek brutalisan nonek, de kozben a viz TDS-e brutalisan emelkedett... ma reggel 50% vizcsere utan is 240 ppm-et mertem. szoval. Lehet kicsit meg kell suriteni a vizcsereket.


IMG_20220319_092934.jpgIMG_20220319_092944.jpgIMG_20220319_093033.jpgIMG_20220319_093149.jpg
 
Persze megkaptuk, hogy nem nem... a garnelak csak a mar halodo novenyeket szedtek szet... es biztos valami mas volt a gond.
Nekem a GA-ban mondták rá, hogy elég jó esély van rá, hogy az amanok megeszik. (Remélhetőleg nem keverem másik piros növénnyel.)
 
Nekem a GA-ban mondták rá, hogy elég jó esély van rá, hogy az amanok megeszik. (Remélhetőleg nem keverem másik piros növénnyel.)
Valid. Nekem tarra rágták anno az amanok az ARM-et. De csak a friss zsenge zseléset, amit épp elültettem. Amikor ritkításból származó, erősebb tövek kerültek be, akkor nem bántották.
 
Kicsit megnyirtam a h'ra-t igy rogton kicsit megborult a beke az akvariumban, van par megtepett farokuszo, de egyebkent mindenki egeszseges.
Nagyon mokas hogy a kis sugerek milyen gyorsan raszoktak az etetesre. Ahogy kozelitek az akvariumhoz azonnal a felszinre jonnek es szuros tekintettel figyelik hogy mikor pottyan a szunyoglarva :D
Erdekes modon a 7 bol 1 lany azt hiszem 100% garnela dietan van. O sose jon fel, es folyamatosan a talaj kozeleben vadaszik. Latszolag nem alultaplalt, de nagyon erdekes hogy igy alakult a csapatdinamika.

IMG_20220418_191901.jpg
 
IMG_20220528_135535.jpgIMG_20220528_135607.jpgIMG_20220528_135618.jpg


Egesz kis dzsungel lett ujra a kockank. A sugerek egy kivetelevel szuperul vannak. Gyakorlatilag minden felelmuk elmult, amint latjak hogy az akvarium korul vagyok sorakoznak etetesre. Tovabbra is csak elo kajat kapnak, foleg tubifexet, de neha egy kis arthemia vagy voros szunyoglarva is kerul az asztalra.
Az albino him viszont eleg alaposan megbetegedett. Nem tudom miert, de a pikkelyei kifortak, ugyan tovabbra is szivesen eszik, de szerintem nem all jol a szenaja. Eddig probaltam keseruso oldatban furdetni egy napot, de latszolag nem volt semmi hatasa. Ha van tippetek csupa ful vagyok.
 
Back
Oldal tetejére