• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Akváriumok - Inspiráció

Én szívesen beszélgetnék erről. Szerintem elöl nem UG van, hanem moha. Steril az egész, gyönyörű tiszta. Ha ilyenem lenne otthon, nem kellene a házba se TV, se ablak, de lehet, hogy ajtó se.
Szerintem siman hc gyep. A bevilagitasra lennek kivancs hogy hogyan van ez. Minimal feny kompenzacioval vagy eros feny szurokkel? Hogy kell elokesziteni az ilyen fotot?

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Szerintem siman hc gyep. A bevilagitasra lennek kivancs hogy hogyan van ez. Minimal feny kompenzacioval vagy eros feny szurokkel? Hogy kell elokesziteni az ilyen fotot?

Szabó Henrik 70/883-4940
Engem is a makulátlan berendezésen túl a fénykép fogott meg. Ha megnézed a többi képét, látszik, hogy ez az akvárium egy szekrénybe van beépítve, sötét környezetet biztosítva ezzel. De a végén szerintem photoshoppal tovább sötétítette az oldalakat.
 
Engem is a makulátlan berendezésen túl a fénykép fogott meg. Ha megnézed a többi képét, látszik, hogy ez az akvárium egy szekrénybe van beépítve, sötét környezetet biztosítva ezzel. De a végén szerintem photoshoppal tovább sötétítette az oldalakat.
Jah hogy ezek a kepek inkabb utomunka utan lesznek ilyenek? Sose fogom megerteni hogy ha az ember szert tesz egy jo gepre, megtanulja kezelni, az meg edes keves. Tanulja meg a foto szerkesztest is, hogy a kepek makulatlanok legyenek. Ez a hobbi a kreativitason alapszik, de legyen minosegi a kep. Nyilvan jobb, szebb egy verseny foto ha a minoseg magas szintu de ettol az akvarium minosegi szintje nem valtozik max a birak szemeben. Ha teloval lekapok egy millio dollaros festmenyt es megosztom a hozzaertok elismeressel szolnak hozza. Biztosan meg van a lenyege es szebb is egy minosegi foto de miert szempont vagy plussz pont a foto minoseg? Az egy elegge mas hobby vagy szakma es szerintem nem is kapcsolodik a ketto.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Lehet, hogy nem a legjobb példát hozom: de elmész életedben először egy AC DC koncertre egy nagy stadionba meghallgatod. Vagy pedig először őket egy MK27 kazettás magnón hallod, kettőt függetlenül egymástól, egyértelműen a koncertet fogod jobb zenének hallani. Ugyanaz az akvárium egy jobb minőségű versenyfotón fog szebbnek, életszerűbbnek hatni. Versenyen sem feltétlenül a jobb fotót értékelik, hanem a jobb minőségű fotó által nyújtott nagyobb esztétikai élményt.
 
Jah hogy ezek a kepek inkabb utomunka utan lesznek ilyenek? Sose fogom megerteni hogy ha az ember szert tesz egy jo gepre, megtanulja kezelni, az meg edes keves. Tanulja meg a foto szerkesztest is, hogy a kepek makulatlanok legyenek. Ez a hobbi a kreativitason alapszik, de legyen minosegi a kep. Nyilvan jobb, szebb egy verseny foto ha a minoseg magas szintu de ettol az akvarium minosegi szintje nem valtozik max a birak szemeben. Ha teloval lekapok egy millio dollaros festmenyt es megosztom a hozzaertok elismeressel szolnak hozza. Biztosan meg van a lenyege es szebb is egy minosegi foto de miert szempont vagy plussz pont a foto minoseg? Az egy elegge mas hobby vagy szakma es szerintem nem is kapcsolodik a ketto.

Szabó Henrik 70/883-4940
Akvárium fotózásnál talán annyiban van jelentősége ,hogy lehet a fotó vagy kiégett,vagy homályos ,esetleg nem jó színhatású.A kiégésen nem tudom segít e az utómunka ,de a többin biztos vagyok benne ,hogy segít ,jobbá szebbé tenni a végleges fotót.Pont @viktorlantos írta a minap ,hogy fotózáskor azt hitte milyen patent az elkészített kép ,aztán a Lightroomban egy csomó "hibát"talált benne.;)Pedig őt még csak "laikus"nak sem nevezhetnénk:)
 
Utoljára módosított:
Akvárium fotózásnál talán annyiban van jelentősége ,hogy lehet a fotó vagy kiégett,vagy homályos ,esetleg nem jó színhatású.A kiégésen nem tudom segít e az utómunka ,de a többin biztos vagyok benne ,hogy segít ,jobbá szebbé tenni a végleges fotót.Pont @viktorlantos írta a minap ,hogy fotózáskor azt hitte milyen patent az elkészített kép ,aztán a Lightroomban egy csomó "hibát"talált benne.;)Pedig őt még csak "laikus"nak sem nevezhetnénk:)
Laikus az en vagyok, de nagyon, plane fotozas teren..
Imadom mikor a sracok (@matrai, @viktorlantos , @danyi03, @eMZé, es a többiek...bocsi, akiket kihagytam) elkezdenek ilyen erthetetlen nyelven beszelni, mely halandok szamara, mint en, leginkabb valami mordori/fekete vagy ork nyelvre hajaz, es megtargyaljak a fenykepezessel kapcsolatos kerdeseiket...o_O:D
 
Akvárium fotózásnál talán annyiban van jelentősége ,hogy lehet a fotó vagy kiégett,vagy homályos ,esetleg nem jó színhatású.A kiégésen nem tudom segít e az utómunka ,de a többin biztos vagyok benne ,hogy segít ,jobbá szebbé tenni a végleges fotót.Pont @viktorlantos írta a minap ,hogy fotózáskor azt hitte milyen patent az elkészített kép ,aztán a Lightroomban egy csomó "hibát"talált benne.;)Pedig őt még csak "laikus"nak sem nevezhetnénk:)
En ezeket megertem es egyet is ertek veletek csak ha bele gondolok mennyi mindent meg kell tanulni egy ilyen akvarium elkeszitesenel es amikor mar az ember kapizsgalja, kezdjen el fotozast tanulni. A szerkeszto progikrol nem is beszelve. Probalkozom a lehetosegek szazaival de ki tudja mi a jo valtoztatas vagy korrigalas. Molnar Bela oldalan volt egy kep ami lenyugozott, tibicuk Erzsike vette kezelesbe nagyon komoly volt szamomra es jott a komment, hogy ez nem annyira jo. Az allam esett le. Olyan minoseget en soha nem tudok fotozni se, szerkeszteni se. Akkor hova tovabb?

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Olyan minoseget en soha nem tudok fotozni se, szerkeszteni se.
pedig lenne hova fejlődni.Én is lehetnék az élő példa.Még a bridge gépemet sem tudom rendesen használni.Tök jó lenne egy olyan kurzus ahol valaki elmondaná a lényeges infókat ,ugy közben a tanoncoknak a kezükben van a saját gépük ,amin ki tudják tapasztalni a beállításokat.Persze ebben benne van az is ,hogy maga gépek között is óriási különbségek vannak.Mondjuk az alapok ugyanazok ,bármivel készíted a fotót.
 
Lehet, hogy nem a legjobb példát hozom: de elmész életedben először egy AC DC koncertre egy nagy stadionba meghallgatod. Vagy pedig először őket egy MK27 kazettás magnón hallod, kettőt függetlenül egymástól, egyértelműen a koncertet fogod jobb zenének hallani. Ugyanaz az akvárium egy jobb minőségű versenyfotón fog szebbnek, életszerűbbnek hatni. Versenyen sem feltétlenül a jobb fotót értékelik, hanem a jobb minőségű fotó által nyújtott nagyobb esztétikai élményt.
Igy van teljesen igazad van viszont keves ember megy koncertre olyan egyuttest meghallgatni amit nem hallott meg vagy nem ismeri. Ha ez 30evvel ezelott lenne akkor mk27-esen halgatva. Termeszetesen ertem a hasonlatodat. Csak hat na. Fotozni nem egyszeru utomunkakkal egyutt. De ezt lehet,hogy Te is tudod. [emoji12]

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Back
Oldal tetejére