• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Akváriumok - Inspiráció

pedig lenne hova fejlődni.Én is lehetnék az élő példa.Még a bridge gépemet sem tudom rendesen használni.Tök jó lenne egy olyan kurzus ahol valaki elmondaná a lényeges infókat ,ugy közben a tanoncoknak a kezükben van a saját gépük ,amin ki tudják tapasztalni a beállításokat.Persze ebben benne van az is ,hogy maga gépek között is óriási különbségek vannak.Mondjuk az alapok ugyanazok ,bármivel készíted a fotót.

Rengeteg ilyen oktató anyag van online és offline is. Elég csak felmenni a youtube-ra és tele van oktatóvideókkal az alapoktól, de számos könyv van a fotózás minden aspektusáról. És ha beírod a google-ba, hogy fotótanfolyam akkor pedig a lehetőséges tárháza végtelen. De nigro blogján is van 2-3 akvárium fotózós poszt és itt a fórumon is van legalább ugyanennyi topic.
 
pedig lenne hova fejlődni.Én is lehetnék az élő példa.Még a bridge gépemet sem tudom rendesen használni.Tök jó lenne egy olyan kurzus ahol valaki elmondaná a lényeges infókat ,ugy közben a tanoncoknak a kezükben van a saját gépük ,amin ki tudják tapasztalni a beállításokat.Persze ebben benne van az is ,hogy maga gépek között is óriási különbségek vannak.Mondjuk az alapok ugyanazok ,bármivel készíted a fotót.
A legnagyobb baj a sok allitasi lehetoseg. Amit tudni kellene mit miert. Bar oda van irva de ez nem utal a lenyegre, hogy fog valtozni. Vagy inkabb min kell valtoztatni hogy jo iranyba haladjak.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Rengeteg ilyen oktató anyag van online és offline is. Elég csak felmenni a youtube-ra és tele van oktatóvideókkal az alapoktól, de számos könyv van a fotózás minden aspektusáról. És ha beírod a google-ba, hogy fotótanfolyam akkor pedig a lehetőséges tárháza végtelen. De nigro blogján is van 2-3 akvárium fotózós poszt és itt a fórumon is van legalább ugyanennyi topic.
Mondasz valamit. Lehet bevallalom. Szukseges lenne. Bar a fejembe nincs ram bovitesi lehetoseg,a jelenlegi mar reg megtelt. Nem tudom mi fog az ujjabb tanulas kozben feledesbe merulni mert nincs mar szabad hely. Eleg ironikus lett de valoban igy allunk.[emoji17]

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Laikus az en vagyok, de nagyon, plane fotozas teren..
Imadom mikor a sracok (@matrai, @viktorlantos , @danyi03, @eMZé, es a többiek...bocsi, akiket kihagytam) elkezdenek ilyen erthetetlen nyelven beszelni, mely halandok szamara, mint en, leginkabb valami mordori/fekete vagy ork nyelvre hajaz, es megtargyaljak a fenykepezessel kapcsolatos kerdeseiket...o_O:D
Én olyankor csak blöffölök, talán még nem vették észre a többiek. :)
 
Rengeteg ilyen oktató anyag van online és offline is. Elég csak felmenni a youtube-ra és tele van oktatóvideókkal az alapoktól, de számos könyv van a fotózás minden aspektusáról. És ha beírod a google-ba, hogy fotótanfolyam akkor pedig a lehetőséges tárháza végtelen. De nigro blogján is van 2-3 akvárium fotózós poszt és itt a fórumon is van legalább ugyanennyi topic.
Dani elhiszem ,hogy van sok -sok lehetőség...de ha valaki olyan "gyakorlatias" típus ,mint én annak nehéz így videókból ,leírásokból tanulni.Anno 20 éve pikpakk meglett a vezetői engedélyem ,mert előtte nagypapa megengedte ,hogy a Trabit elvigyem pár körre.Remélem érted a párhuzamot a két eset között.Kell az a tapasztalat ,hogy miközben a gépalany a kezedben van valaki elmagyarázza a kezdeti ,fontosabb lépéseket.
Update:
@inadsz köszi a tippet,szerintem ráveszem magam egy tanfolyamra.Baján pont indul egy feb27-én.Jelentkezem rá:)
;)
 
Dani elhiszem ,hogy van sok -sok lehetőség...de ha valaki olyan "gyakorlatias" típus ,mint én annak nehéz így videókból ,leírásokból tanulni.Anno 20 éve pikpakk meglett a vezetői engedélyem ,mert előtte nagypapa megengedte ,hogy a Trabit elvigyem pár körre.Remélem érted a párhuzamot a két eset között.Kell az a tapasztalat ,hogy miközben a gépalany a kezedben van valaki elmagyarázza a kezdeti ,fontosabb lépéseket.
Update:
@inadsz köszi a tippet,szerintem ráveszem magam egy tanfolyamra.Baján pont indul egy feb27-én.Jelentkezem rá:)
;)
Pont ezért jók a youtube videok. Közben a kezedbe veszed a gépet és állítod az elhangzottak szerint.
Mondanám hogy hozzunk össze mi növényfejek egy fotós foglalkozást ha jobb lesz az idő, de ezt leszervezni... Arrol nem is beszélve hogy ahány ember annyi gép... @Matyi -val már fotózgattunk, de időben leszervezni kettőnknek sem volt egyszerü :)
 
Azigen!

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Én is azt mondom! Pofonegyszerű, letisztult. Semmi nagy alkotás, még hasonló is van sok, de valahogy mégis egyedi, és különleges (talán a fehér homoktól). Nekem ez jutott eszembe róla.
 
Kicsit ellenzem az ilyen vakítóan fehér homokot, de az alkotás mindenképpen 5*!(y)
Van róla valami info? (méret, építés folyamata, stb, stb)
A fehér homokot valószínűleg a halak sem díjazzák, meg tisztán tartani sem egyszerű. Sajnos nem tudok róla semmi infót. Tippelve: közel 200 literes lehet.
 
A fehér homokot valószínűleg a halak sem díjazzák, meg tisztán tartani sem egyszerű. Sajnos nem tudok róla semmi infót. Tippelve: közel 200 literes lehet.
Ez az alkotás szerintem barna homokkal is nagyon ütős lenne. Na, szóval ez egy jó találat! :)

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Ez az alkotás szerintem barna homokkal is nagyon ütős lenne. Na, szóval ez egy jó találat! :)

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Talán nagyon világos barnával, bézzsel, szerintem itt a kontraszt nagyon fontos, az emeli ki a "nyelveket".
 
Mármint egynaposan már nyomták versenyre? Vagy ilyen berendezős verseny? Mert úgy oké! :)
Szerk: mondjuk azért nem egynaposnak néz ki a gyep..
megvan, 2014 live contest
Egyszerűen nem tudom megunni ezeket a köves minimal landscape akváriumokat.
http://www.vinhaqua.com/2015/08/cuoc-thi-thuy-sinh-tai-trung-quoc.html

@viktorlantos ha már felvettél besúgónak :) , akkor:
http://www.vinhaqua.com/2015/07/da-tai-meo.html
Bár ők csak köveket reklámoznak a magyar "iwagumisták" akváriumaival :happy:
 
Egyszerűen nem tudom megunni ezeket a köves minimal landscape akváriumokat.
http://www.vinhaqua.com/2015/08/cuoc-thi-thuy-sinh-tai-trung-quoc.html

És akkor egy óltájm favorit, ő győzött meg arról, hogy dragonnal is lehet atomot robbantani.

Ez engem is érzékenyen érint :)

Bár a mostani 240-es mohás őrületünkhöz azért alaposan le kell menni alfába amikor nyírás van. Így a fenti dragonos mohásat csak erősen benyugtatózott srácoknak javaslom :)
 
Back
Oldal tetejére