• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Entek tánca - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Akkor....:

Bár azt gondoltuk, hogy a második berendezés gyerekjáték lesz az első után, erősen tévedtünk!
Pár apróság: elromlott időzítők, túltápozás és az azt követő folyamatos algásodás, a csak részben rögzített fák állandó mocorgása (amik közül a vékonyabb gyökerek-ágak ráadásul erősen mállanak, durván emelve a Kálium szintet) , elfüstölt előtét az Ati lámpában, kimaradt vízcserék időhiány miatt, stb... .
Most már azért kezd egyenesbe jönni, de egy kevésbé edzett hobbistát, lehet a fele is eltántorított volna a folytatástól.

Az alap szinte változatlan lesz: az üveg, a szűrés, a CO2 adagolás, a házilag kevert táp, a növények nagy része, a talaj, a homok a bazalt sziklák és az egyedi sk. gyüjtött, szelektált kavicsok, a lámpa (igaz itt tervben van az előtét cseréje 2db 4x54W-osra, mert nagyon durva fénye van 6 csővel, ami már 5 órában 50cm-ről is soknak tűnik).
Ami változik az a fa- mert fa nélkül nincs erdő, erdő nélkül nincs dzsungel, dzsungel nélkül nem tudok létezni (A.ttila)!

Két verzió közül fogunk választani attól függően, hogy mennyire állunk jól idővel őszre:
a. sok idő- sok ágú csavarodott törzsű bonsai szerű lombos akácok, erősen növényesítve egy patakos szurdokban, egyenes előtérrel, kis szigettel, liánokkal,
b. kevés idő- gyökeres ringló tuskó, sok páfrány, ázsiai biotóp szerű folyó meder, finom homokos, hullott leveles előtérrel.

A nagy részben kiszáradt akác az utcán áll (és nem hever), csak létra és fűrész kell hozzá (ami van), napok kérdése és a köbméteres tartályban fognak ázni a legszebb ágai (képek egy későbbi bejegyzésben lesznek láthatók).

A ringló a kertből lett kivágva, kiemelve 2 éve, azóta száradt, nemrég lett darabolva (kétfelé fűrészelve, a gyökerek méretre szabva), és a tóba beáztatva egy jó adag gyökérrel egyetemben.
Több oldalról kép a https://akvakertesz.hu/threads/savazzunk-layoutot.4070/page-65 1299-es bejegyzésben található.

Keretben:
_SAM4671.JPG

A tóban csak a két fél, de van még egy fél ölnyi egyéb gyökér is különböző hosszban, vastagságban, szintén vízben:
_SAM4711.JPG

Kéregtelenítés közben ("mert mi mindig vidámak vagyunk!"):
_SAM4736.JPG

A segédeszköz egy gyomláló villa volt:
_SAM4739.JPG

Mulcskupac a nap végére (8 óra hántolás után):
_SAM4740.JPG

Folytatjuk!

AmegA

Sziasztok!

Itt a gyökér tenger (tó):
_SAM4744.JPG

Ma még a maradék hántolás is meg volt (két hét áztatás kellett, hogy viszonylag könnyen jöjjön le a kéreg), alapos átkefélést követően valószínű a köbös tartályban lesznek lesúlyozva, hogy minél hamarabb víz alatt maradjanak.
Utána a helyükre kerülnek az akácok, ugyanezen a tortúrán átesve még egy átkeféléssel őszre mindkét fafaj akváriumkész.

AmegA

Utoljára módosított:
Sziasztok!

Irigylésre méltó a türelmetek, és a képesség, amivel ennyire előre tudtok tervezni. (y)
Ne aggódj Emese nálunk sem volt ez mindig így, de a ma kitaláljuk milyen akváriumot dobunk össze a meglévő berendezés helyett estére, soha megközelítőleg sem lett olyan mint amit elképzeltünk.
Két megközelítést használunk:
- inspirációs képek alapján, összelegózni valamit, hosszas dekorválogatást követően,
- a meglévő dekorokból valami élethűt alkotni.
Az utóbbit tudjuk egyszerűbben kivitelezni.

Most a padláson, pincében, még 3 berendezésre váró faanyagunk van, azaz a mostanival együtt 5 különböző látványvilágot álmodhatunk, ha évente átalakítjuk az akváriumot.
Ez nem is sok, hisz van aki egy év alatt épít ennyit.
Mindenesetre a versenyzésnél már a következő építésekre is gondolni kell, időben beszerezve, előkészítve a dekorokat, mert az adja a lelkét, a növényzet a könnyebben előteremthető körítés.

A ringló tuskót nem lehetett volna tovább kint tárolni, mert kikezdték már a farontó bogarak, víz alatt nincs ilyen gond.

Az akác alanyok, még a törzsön:
_SAM4745.JPG _SAM4747.JPG _SAM4748.JPG _SAM4749.JPG

AmegA

Sziasztok!

Itt a gyökér tenger (tó):
View attachment 54345

Ma még a maradék hántolás is meg volt (két hét áztatás kellett, hogy viszonylag könnyen jöjjön le a kéreg), alapos átkefélést követően valószínű a köbös tartályban lesznek lesúlyozva, hogy minél hamarabb víz alatt maradjanak.
Utána a helyükre kerülnek az akácok, ugyanezen a tortúrán átesve még egy átkeféléssel őszre mindkét fafaj akváriumkész.

AmegA
Betyár jó lesz, gratula!!! (y)(y)(y)
Téma megfigyelés bekapcsolva!

Sziasztok!

Betyár jó lesz, gratula!!! (y)(y)(y)
Téma megfigyelés bekapcsolva!
Köszönjük, igyekszünk!

Húú, ezek az akácok is nagyon jól néznek ki, csak ne lennének annyira szúrósak! :hurting:
Kéreggel együtt a tüske is lejön.
Inkább a fa állapota kérdéses, mert már két éve is levéltelen volt a nagy része, egy-két helyen a harkály-fakopáncs "érdeklődése" is nyomot hagyott.
Reméljük azért lesz néhány használható fácska köztük!

AmegA

Sziasztok!

Ma megtöltöttem akáccal a sekélyebb tómedret.
Sajnos a nagy része évekkel ezelőtt száradhatott ki, tört még a csukló vastagságú ág is mint a ropi.
Egyik oldala az elmúlt egy évben adta meg magát, arról a feléről tudtam csak szüretelni.
Méretre szabva úszkálhatnak két hétig, utána a tavat is be kell üzemelni, vagyis hántolás, sikálás után ki kell találni, melyik fákat használjuk a következő berendezéshez.

A.ttila

Sziasztok!

A ringlók szépen elsüllyedtek, most tiszta vízbe kerültek vissza a forma medencébe, most már ott maradnak őszig.
Az akácokat lehántoltam és a köbös tartályban folytatják a kiképzést, a jövőhétvégén sikálás, utána visszakerülnek a köbösbe.
A vizük nagyon bealgásodott, ezért kilocsoltam.

A.ttila

Sziasztok!

Különválasztottam a ringlógyökeret az akácoktól, így mindkét medencében teljesen ellepi őket a víz.

kb. másfél hónapja mikor az őszi "nyaralásunkat" szervezte Annamari, meglátott egy sziklákra épült szállodát és felkiáltott "Áhá szóval mikor hévízre megyünk a gyerekekkel el akarsz majd menni a bazaltbányába!"
A válaszom a meglepődés legcsekélyebb jele nélkül: Persze!
Túl is vagyunk rajta, remek időnk volt azon az egy szerdai esős délelőttön kívül, mikor is az uzsai bányában szedegettem a köveket ( nagyon jól időzített volt az az eső, mert jól látszott melyik sziklák a legsötétebbek, ráadásul találtam egy pár vékony fehér csíkkal mintázottat, utána teljesen ezekre kattantam rá, lett is vagy 70 kg).
Most inkább a közepes és annál kisebb bazaltok voltak terítéken, a kézilabda méretűtől egészen az 1-2cm-esig.

A hévízi lefolyóban készítettem pár rövid videót, de sajnos elég zavaros volt a víz.
Azért pár kíváncsi sügér szívesen pózolt, majd egyszer talán lesz belőle egy vágott verzió.

Már nagyon várom az építést! Úgy érzem hogy nagyon ütős lesz!

A.ttila

Sziasztok!

A mai nap nagyrészt az akvarisztika körül forgott.

Kéreg álott, most kőhalom (a kefe rendesen megszolgálta már az árát):
_SAM53841.jpg
Csikok :love: :
_SAM53851.jpg
Most figyeltem, hogy mindenféle méretet gyűjtsek:
_SAM53861.jpg
Zárványok és csíkok:
_SAM53871.jpg
Ezek a különleges fák megérdemelnek rendes gyökereket, hoztam le egy pár szálat a padlásról:
_SAM53821.jpg _SAM53831.jpg
Itt még nagy az önbizalmuk: -jól úsznak, de majd elmúlik!
_SAM53881.jpg
... és akiknek a gyökereik lesznek:
_SAM53891.jpg

A.ttila

Utoljára módosított:
Sziasztok!

Lekérgeztem a maradék akácokat, amint lesz rá idő kicsit át is sikálom őket.
Játszottam is velük a fűben. Ami kiderült a pakolászásuk közben, hogy van bőségesen, a vastagabbakból sem fog mind beférni (pedig még egy kívánatos száraz ágat lehet hogy levágok az utcán álló "anya" tőről).
A Jezsámen gyökerek kezdenek süllyedni, de a külső réteg még elég apró darabokban jön le, ezért még várni kell vele pár napot.

Egyre nehezebb kivárni az újraindítást!

A.ttila

Oldal tetejére