• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Naspolya

Sziasztok!

Szörnyen el vagyok csúszva mindennel, többek között ezzel az akváriummal is, több mint 2 hónapja volt az utolsó karbantartás.
Már a múlt héten szerettem volna menni, de akkor nem tudtunk megfelelő időpontot találni.
Most szerdán viszont mindenféleképpen mennem kell, mert a nagyobbik gyermek kipróbálta az egyik horgászpelletet benne és kicsit bezöldült a víz.
Szerintetek elég egy feles vízcsere és szűrő takarítás?

A.ttila
 
Sziasztok!

Kicsit elvadult a medence.
1,5 óra volt csak a növényritkítás.
Megint egy vödörnyi Najast szedtem ki.
Végig aljzatporszívóztam a homokot is.
A kavicsokat is kiszabadítottam a mélyből.
A neonzöld színű víz csak halványult, a 150 liternyi vízcserét követően.
A halakat nem zavarta.
Az egyik szűrőrekeszbe aktív szenet teszek majd, ha nem szűnik a színesedés.

Most totál kép nem készült, mert napközben voltam.
Ez várt a tető alatt, korábban virágzott is.

IMG_6814.JPG


IMG_6815.JPG


A.ttila
 
Sziasztok!

Két hónapos csúszással sikerült eljutnom, még a múlt hét hétfőjén.
Esedékes volt az egyik szűrő takarítása.
Az elszineződés eltünt szerencsére, így az aktív szénre nem volt szükség.
Rettenet dzsungel van a medencében.

Csak kézből egy gyors, a szokásosnál is homályosabb képet sikrerült készítenem, amin az utómunka sem segített:

IMG_6903.JPG


A.ttila
 
Sziasztok!

Ma voltam karbantartani.
1 vödör Najast szedtem ki (ingyen evihető).
Kezdenek öregedni a Bolbitis levelei, vagy 15db-ot vágtam le.
A halak jól néznek ki, pedig kb. egy 5 literes üvegnyi szabad úszóterük maradt.
Teljesen "natur" volt a medence: elhalt növényi levelek az aljzaton, a növényi masszában el-el tünő halak, néha felbukkan egy-egy garnéla.
Algát nem nagyon kellett az üvegről kaparni, mert nem jutott oda fény.

A ház ura mentette meg az akváriumot attól, hogy békás terrárium legyen belőle, hamarosan be kell rendezzek egy 75x60x38cm-es üveget a béka párnak.
Az akvárium újratelepítésére is megkaptam a zöld jelzést, már csak szabad hétvégére lesz szükség hozzá.

A.ttila
 
Sziasztok!

Megvolt 22.-én az év utolsó karbantartása.
Az egyik szűrő üresen járt, vizforgatás nélkül, amit egy takarítással sikerült orvosolni (most jó a két szűrő, a bacik egyik fele így túlélte).
Egy vödörnyi Najast kiszedtem (még van belőle, ha kell ingyen valakinek viheti, remek új akvárium indításhoz).
80 liter vizet is cseréltem, az üveg tisztítása után.
Halak, növények jól néznek ki.

Jövőre remélem megejthetem a nagy átrendezést is igy 3 év után!

A.ttila
 
Sziasztok!

Kedden új belsőt kap a medence.
Lesz néhány XXl-es növény ami már nem kerül vissza, Cryptók, Bolbitisek, lehet a csavart levelű Valisnériák sem.
Ista aljzat lesz a kavics helyett.

A többi majd a jövő héten kiderül.

A.ttila
 
Nagyon klassz indítás, egyre káprázatosabb dolgokat raksz össze. (y)
Őrült jó kis elrendezést puzzléztál ki! FANTASTIC! BOMBASTIC!
A görgeteges vízmosás emlékeztet az előző akvátokra, de persze az nem baj.
Sok sikert és aztán részletes beszámolót kérünk ám!:snaphappy:
 
Sziasztok!

Részben túl vagyok az átrendezésen, még mára maradt kb. 2óra (előtér ültetés, halak vissza, másik szűrő beüzemelés).

Nagyon klassz indítás, egyre káprázatosabb dolgokat raksz össze. (y)
Őrült jó kis elrendezést puzzléztál ki! FANTASTIC! BOMBASTIC!
A görgeteges vízmosás emlékeztet az előző akvátokra, de persze az nem baj.
Sok sikert és aztán részletes beszámolót kérünk ám!:snaphappy:
Köszönöm Csilla, örülök hogy tetszik!
Azért ez nem olyan extra berendezés, inkább mivanitthonamitbeletudoktenniajövőhétkedden, mert nem volt idő igazán rákészülni, most lett egy kis szünet a munkában.
Korábban is volt egy patakmeder, ami tetszett a családnak, kicsit átvariálva (de még nem végleges, csak beszórtam a kavicsokat ) meghagytam.

Mint ahogy azt korábban írtam rég érik már az átrendezés (több mint három éves).
A fedő homokréteg szinte vízszíntesre egyenesedett, ami hátul a táptalajnál már 1cm-esre apadt.
Csak azért nem okozott gondot, mert már valószínű rég kimerült.
Folyamatos vendég volt az üvegen a zöld pont, -por alga.
A halaknak alig maradt úszótér.
A félhomály miatt több növény eltünt (pl. Microsorum, Lomariopsis, Echinodorus, Sagitaria).
A halakat látszólag nem zavarta, de engem már nagyon.
A karbantartási idő több mint a fele ritkítással telt.

A kezdeti fauna még nem fogyatkozott meg annyira hogy pótolni kelljen :13db Serpa, 11db Szumátrai, 6db Dánió, 5db Neon, 2db Sziámi, 8db Amano, 2db Red chery a jelenlegi állomány.

A növények kis részét ültettem csak vissza.
Kikerültek a gigantikus Bolbitisek, Anubiasok, egy vödörnyi csavart levelű Valisneria, egy vödörnyi Crypto.

Az átalakítás lépései:
- az elpárolgott vízet utántöltöttem 2 vödör kezelt csapvízzel,
- feltöltöttem 3db 30 literes hordót az akváriumból,
- pótoltam a kiszedett vizet kezelt csapvízzel,
- kiszedtem, leöblítettem a dekorfákat,
- menet közben kimertem egy-egy bátrabb halat az egyik hordóba,
- szelektálva (1-túlméretes, 2-visszamegy, 3-kuka) elkezdtem kivenni a növényeket, leszedve az elöregedett leveleiket miközben mentek tovább a szűrők,
- az üveg plasztikkártyás tisztítását közben több részletben csináltam, mert komoly algaréteg kövült rá az elmúlt két hónapban,
- amikor kikerült a flóra, kitakarítottam a két szűtőt, akváriumvízzel átöblítve a szűrőanyagokat (az egyikben kifejlett élő Rc.-t találtam,
- elkezdtem a homok leszívását 18-20-as 2 méteres átlátszó csővel,
- az amano garnélák vadászása pihenésképpen :D ,
- alga kaparászás folytatása :confused: ,
- folyamatosan utánpótoltam a homokkal leszívott vizet, kezelt csappal (kb. 500 liter vizet szívtam le, 700-at töltöttem bele mire "teljesen" kész lettem),
- az összes homokot leszívtam,
- a halakat akkor hálóztam ki amikor már csak 6-8 cm víz maradt az első 10cm-es sávban,
- most jött jól a szunyoghálós talaj elválasztás, mert szinte egyben ki tudtam venni a kimerült táptalajt,
- az emelésre használt kavicsot az akváriumon belül mostam tisztára úgy, hogy egyik oldalon fekupacoltam és arra vödröztem a tiszta vizet, amit terészetesen leszívtam, amíg tiszta nem lett,
- a kavicsokat 2 kupacba osztottam 2/3, 1/3 arányban,
- bazaltsziklákkal bástyáztam körbe,
- leterítettem a szunyoghálót az emelésnek szánt sóderre,
- beöntöttem, elegyengettem 2cm vastagon Compo Sana (a megszünő Baumaxban vettem 600 Ft-ért 20 literes zsákkkal (y) ) tóföldet mindenhova (előtér, hátsó emelt rész),
- rákerült 2x9l-es zsák Ista talaj,
- elhelyeztem a dekorfákat, kavicsot,
- a fára rögzítettem az Anubias nanákat, kisebb Bolbitiseket,
- elkezdtem a feltöltés kezelt csapvízzel, kiegészítve a hordóba kivett akvárium vízzel,
- az előtérbe kerültek és a nagy fa jobb széléhez a Cryptocoryne amicorumok,
- majd a háttérnövények (nagy méretű Cryptók, Valisneria, Rotala) beültetésével folytattam, egy-egy vödörnyi vízfeltöltéssel kiegészítve,
- mikor a medence megtelt, beüzemeltem az egyik kitakarított szűrőt, ami addig nedvesen hagyva várt a sorára.

A teljes művelet eddig ponosan 12 órá keresztül tartott.

Az egyik szűrőből emaradt valamikor a rotor tengely tartó gumivég, ami miatt elég hangos volt (de csak most jöttem rá mi volt az ok), ezt igyekszem ma pótolni.

A talajt, futáron keresztül kaptam meg, szerencsére időben (előző reggeli rendelést követő nap délben).

Ma még az előteret növényesítem, hála @Luigi13 szaktársak sűrű növényritkítási hajlamának, (ezúton is köszönet érte)!

A végén csinálok egy fotót (ha el nem felejtem és nem marad itthon a fényképező gép).

Kritikákat szívesen fogadok, bár erősen behatároltak a lehetőségek!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Szia. Nagyon tetszik a naplód. Szerintem ez az akvárium is mostanra dzsungel lett. Engem érdekelne, hogy ez az aljzat, hogy vált be? Mi a tapasztalatod?
 
Sziasztok!

Ma volt a karbantartás, sajnos csak 2-3 havonta volt idő egy kis algakaparászásra, nyesegetésre.
Kipucoltam a jobb oldali szűrőt.


ez az akvárium is mostanra dzsungel lett
Novemberben még nem, de mostanra valóban.
A Bolbitisek akkora leveleket növesztettek, hogy a Sagitariák részben kikoptak alattuk.
A halak lassan fogynak.
Csak zöld pont szokott lenni az üvegen.
Ritka és változó a tápozás.


A.ttila
 
Sziasztok!

Kitakarítottam a bal oldali szűrőt.
A bal előtérből kikopott a sagitaria.
A Valisneria középre kúszott, legközelebb vissza kell rendezni a futónövényeket.

A.ttila
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére