• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

nano trópusi akvárium indítása

Akkor külső lesz, eldöntöttem ,hallgatok a tapasztaltabbakra. Kb mekkora lenne az ideális egy ilyen 75 L-es nyolcszögeltű, alapvetően nem növényes(de lesz benne azért) rákos, garnélás aksihoz? Kb 10 15 k árban.
Olyat nézz, aminek kb tízszeres a vízhozama az aki térfogatához képest. 700 l/h már elmegy, de nem baj, ha inkább 8-900 körül van. ;)
Ha most nincs rá pénzed, akkor inkább várj vele és gyűjtögess! A szűres az egyik legfontosabb tényező az akvarisztikában. ;)
 
A 31L akvárium eleddig szépen muzsikál, a fű kezd alul növögetni, kis levélkék bukkannak ki a talajból. De tegnap este a szűr kicsit hangosabban kezdett morogni. Látom ,hogy a szűrűrácsoknál valamilyen zöldes barnás fonalak vannak. nomen est omen, gondolom fonálalga. Reggel kipucoltam a szűrőszivacsot, visszaraktam kevésbé morog, de kicsit bekavart pár fonalat a medencébe. Mit lehet tenni ellenük? Pl malájcsiga? Vagy valamilyen vegyszer?még nincs állat benne.
 
Szia!

A fűféle az lileapolis brasiliensis. Jól elvan alacsony fénynél is. ;)
A cryptok gyökerét vágd vissza 2-3 centisre és ültesd el.

Pontosan mekkora az akvárium? Lehet, hogy egy jó akasztós szűrővel jobban járnál hosszú távon. ;)

Utána néztem ennek a fűnek, de mindenhol azt írják erős fény kell neki. Az hogy jól elvan alacsony fénynél akkor mit jelent? Nem pusztul el, de nem is nő meg olyan szépre, sűrűre? Eddig kb 8 órát kap fényt az akvárium, de jelennek már meg az alján kis új hajtások.
 
Back
Oldal tetejére