• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

nano trópusi akvárium indítása

Szia!
A marsilea jó lesz! Crypto-val óvatosan, nehogy valami nagy termetűt adjanak a boltban (a víz feletti formák alacsonyak, aztán az akváriumban meg hirtelen 20 cm magas lesz), méretben csak a C. parva lenne jó, bár gyepnek nem tudom milyen lenne.
Bujkálónak valami természetes anyagot használj inkább.
Maláj tornyos mellé tervezz be Helenát is, a szaporulat kordában tartására.
A víz betöltése mehet úgy, hogy a kezedre folyatod, vagy tehetsz a vízsugár alá kistányért akár, de teljesen jó a kezed is, csak ne kavarodjon fel az aljzat.
 
rakd tele újságpapírral (inkább mint fóliával, mert az merev marad, és hajlamos kitépni a dolgokat a helyéről amikor kiszeded) és úgy, az a biztos. A feltöltésnél a kézen átfolyatáshoz fegyelem, erő, kitartás és szerencse kell. Ha mindezekkel rendelkeznénk, akkor nem akvakertészek, hanem szuperkémek lennénk.
 
rakd tele újságpapírral
Én is töltöttem az akit és egyetlen növény sem jött fel pedig manadom van,na jó egy kósza hc feljött :D
Milyen követ találtál a kereskedésben?,érdemes savazni sósavval ne reagáljon rá és akkor tuti jó lesz.Aztán sika mika,én sósavas vízben is áztattam egy picit,aztán főzheted a kőlevest.Sok problémától megmenekülsz ha alapos leszel.(y)
 
Az újságpapír akkor szépen feljön a tetejére ha telik az akvárium? Nem lesz könnyű a benövényezett aksiba beletömködni a papírt:)
Holnap megyek a felszerelésekért, a növényekért az akvárium már megvan. Az eladó azt mondta a Kutserában telefonon, hogy vulkanikus köveik vannak és semmi mészköveset nem tartanak. Mindenképp ki kell főzni a követ, mert nem akarok állni a friss növényekkel egy napot. És egy jó darabig nem megyek arra felé.
 
Srácok, feltöltéshez valahol olvastam a bubis fóliát (amibe a törékeny csomagokat tekerik), bár én még nem próbáltam. Annyival jobb, mint az újságpapír, hogy úszik a vízen, folyamatosan emelkedik, nem kell kihalászni. - Valaki próbálta már?
 
Elindítottam az akváriumot. 3 féle növény került bele, mert ugye ez CPO rákos akvárium lesz. Egy anubias nana, egy crypto és egy fűféle amit az eladó nem tudott névre beazonosítani. A dekoráció egy színes kő, egy már ott áztatott vasfa és 3 bujkáló kerámia a rákoknak. Az anubiast felkötöztem a vasfára, a cryptót 3 felé szedtem és raktam kettőt két bujkálóra és egyet a kőre. A füvet szétszedtem egy rakás kis szálra és beleraktam a talajba. Előre raktam táptalajt hátulra nem. Sima garnélatalajt raktam fölé, aquatic nature shrimp- soil. A szűrővel akadtak bajok, az esőztető egyik illesztése repedt, így ugyan ment, de a repedésnél is fújt. Ezért átraktam a sima csöves megoldást, kivezettem csövet, de erről sehol nem találtam képet lehet nem így kell...mert valamit berreg meg mozog a víz, de nem úgy mint az esőzteővel. Lehet ez normális. Rakok fel pár képet, a szűrőről is. Egyelőre nem nagy valami, de igyekeztem leendő ráktartó és növényes szemmel is berendezni. A képek nem a legjobbak, este van már és telóval csináltam, de majd csinálok jobbakat, főleg ha beindul. A kérdés ,hogy a szűrő jó-e így, vagy inkább esőztető. A termo a hőmérő és a szűr elrendezése miképp legyen. Én a szűrővel szembe raktam a termót és azzal szembe a hőmérőt.

DSC_0109_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSC_0104_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSC_0105_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSC_0111_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSC_0112_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A cryptokat dekorációhoz kötöttem...ez nagyon nagy baj, Ha igen még nem késő kiszedni és beültetni a talajba?
Ezt jól látod, a Cryptonak a talajban a helye. Anubiasból válassz, azt lehet dekorra kötözni. Vágd egy kicsit vissza a gyökerét és ültesd el!
 
A szűrővel van-e valami gond? Esőztető csöve ahogy írtam repedt, de forgatott, de inkább elvettem és sima külső csővel csinálom, ahogy a kép is mutatja. Így nem olyan erős, sőt alig érezhető az áramlás Lehet ezzel valamit kezdeni?
 
Szia!

A fűféle az lileapolis brasiliensis. Jól elvan alacsony fénynél is. ;)
A cryptok gyökerét vágd vissza 2-3 centisre és ültesd el.

Pontosan mekkora az akvárium? Lehet, hogy egy jó akasztós szűrővel jobban járnál hosszú távon. ;)
 
A szűrővel van-e valami gond? Esőztető csöve ahogy írtam repedt, de forgatott, de inkább elvettem és sima külső csővel csinálom, ahogy a kép is mutatja. Így nem olyan erős, sőt alig érezhető az áramlás Lehet ezzel valamit kezdeni?
Valószínű hogy a levegőcső miatt van hangja,mivel nincs szabályozva a légmennyiség amit kap a szűrő.
Rakj a végére egy elzáró csapot,és vedd visszább a levegőt,és akkor nem lesz ekkora hangja sem,és jobban fog pörögni is...
 
Elöltettem visszavágtam. Pedig direkt rákérdeztem ,hogy ez kötözős-e vagy ültetős? Azt mondta a boltos hogy lehet kötözni is...Az akvárium csak 31L, és nem elsz tele halakkal, megnövényekkel, még egy moha jön bele meg talán egy hínárszerűség. 2-3 CPO rák lesz benne, meg talán 2 3 csiga és 4 5 sakura garnála, de ők nem biztos. A szűr megyeget, de de nem forgat így nagyon, A kép alapján jól raktam be, vagy kell valakit változtatni?
 
Valószínű hogy a levegőcső miatt van hangja,mivel nincs szabályozva a légmennyiség amit kap a szűrő.
Rakj a végére egy elzáró csapot,és vedd visszább a levegőt,és akkor nem lesz ekkora hangja sem,és jobban fog pörögni is...

Hangja gyakorlatilag semmi, a pörgéssel van a gond. Egy gumi csőt vezettem ki belőle annak a végén van egy kis fekete +bumszli" annak a végén volt egy sapka az leszedtem. Van még ugye az esőztetőhöz valaő idomok, azok közül rakjak valamit a kiömlőnyílásra?
 
Hangja gyakorlatilag semmi, a pörgéssel van a gond. Egy gumi csőt vezettem ki belőle annak a végén van egy kis fekete +bumszli" annak a végén volt egy sapka az leszedtem. Van még ugye az esőztetőhöz valaő idomok, azok közül rakjak valamit a kiömlőnyílásra?
Szerintem alapból ez egy nagyon gyengusz szűrő.
Egy akasztóssal sokkal szebb is lenne, meg kényelmesebb is, ráadásul abba már lehet rakni bio töltete is, nem csak szivacsot. Egy ilyen teljesen jó lenne hozzá:
Wave Niagara akasztós szűrő - 300 l/h most csak 6190 Ft - Green Aqua Bár ahogy nézem, a srácoknál pont nincs készleten, de sok helyen árulnak ilyeneket.

Vagy, ha ragaszkodsz a belső szűrőhöz, akkor még ez teljesen jó lehet:
Eheim AquaCorner 60 - sarok belsőszűrő 200 l/h most csak 7500 Ft - Green Aqua
 
De addig is melyik a jobb az esőztető megoldás vagy ez a gumicsöves? Mert működik így is és nem lesz telerakva sok növénnyel meg élőlénnyel, talán ez a szűrő is elég lesz. Csak nem tudom ,hgoy a normális működése ennek a mostaninak jó-e.
 
De addig is melyik a jobb az esőztető megoldás vagy ez a gumicsöves? Mert működik így is és nem lesz telerakva sok növénnyel meg élőlénnyel, talán ez a szűrő is elég lesz. Csak nem tudom ,hgoy a normális működése ennek a mostaninak jó-e.
A gumicsöves megoldáson nem tudom, hogy mit értesz? A szűrő kifolyó csöve az a fekete kis cső, amin keresztül az akváriumba áramlik a víz. A gumicső pedig arra szolgál, hogy oxigént juttass az akváriumba, annak a szűréshez nincs köze.
Molroth jól mondta, ez a szűrő nem alkalmas egy ilyen kicsi akvárium szűrésére sem. Nagyon kicsi a szivacsa, szerintem a teljesítménye sem megfelelő. Ha a pénztárcád engedi, akkor cseréld le majd egy akasztós szűrőre, azzal sokkal jobban jársz. Ha abból egy nagyobb méretűt veszel, akkor lehet beletenni biológiai szűrőanyagot is a szivacson kívül.
 
Back
Oldal tetejére