• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

nano trópusi akvárium indítása

Pedig direkt rákérdeztem ,hogy ez kötözős-e vagy ültetős? Azt mondta a boltos hogy lehet kötözni is.
Ez sajnos jellemző :(.
Én sem régen kezdtem a növényes akvarisztikát,de minden növényemnek utána olvastam hogy ne verjenek át,na meg ott a GA-s rendelési mód ami tuti biztos hogy olyat és azt kapod amit szeretnél.Míg a boltosnak csak az számít hogy kilóra eladjon mindent.
A szűrővel kapcsolatban osztom a véleményeket sokkal jobb szűrést érsz el egy akasztóssal és nem utolsó sorban kinézetre is sokkal jobb mint egy belső.
 
Elgondolkodom rajta mindenképp. Bár nem tudom egy sima rákos akishoz mekkora kell, kell e egyáltalán. nem tervezem túl komolyra növényes szempontból, de majd meglátjuk. alágák ellen garnélákat vetek be, emt 2 3 csigát. Átraktam az esőztetőre, mert azzal látható áramlás azért, és az az fontos.

es_ztet__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
[/url] A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/IMG]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
 
Ha így áll az esőztetem az jó kb? A gumicsövet kivettem, most jól kavarok benne a víz.
Én például anno úgy csináltam mikor ilyenem volt (mert hát ugye az emberfia végigjárja a tanulópályát, majd vesz végül valamit amivel kezdenie kellett volna és megspórol sok pénzt és ideget...;)), hogy lejjebb nyomtam a szűrőt, az esőztető a vízszint alá került, onnan picit felfelé állítva némi hullámzást keltett, viszont nem csobogott így.
 
Lehet kapok egy 8 szögletű akváriumot és akkor azt fogom inkább felszerelni cpo rákosnak és abba több tereptárgy és növény is férne. 65 L . Felszerelés nincs hozzá, mit ajánlotok szűrésnek, külsőben gondolkodom. Egy 50W os szűrő elég egy ilyenbe? Egyáltalán mi a véleményetek a 8 szögeltű aksiktól?
 
Szia nekem egy hatszögletű aksim van, egész jól meg lehet oldani az áramlást, nekem körbe megy az áramlás, egy Jet kiömlővel.
Ha nagyok az oldalai az aksinak akkor jól is néz ki :)
A hátránya annyi hogy kicsit talán több helyet foglal...
 
Köszi a választ!
Ez ugye nyolcszögletű lesz, hogy lehet majd megoldani az áramlást problémamentesen? Akár két szűrővel? 50 cm széles és 36 cm magas, tehát a területe pont jó, és az alakja miatt is tetszene. Kell valami extra felszerelés, ami egy sima akváriumhoz nem kell? Ez lenna az egyébként:
2459877_2_261x203_8-szogletu-akvarium-tolts-fel-fenykepeket.jpg
 
nekem egy 2011 Es külső szűrőm van, azt úgy állítottam be hogy az egyik oldalra nyomja a vizet, és az a másik oldal találkozásánál követi az üveget, így a víz megy körbe, ezt előtte egy belső szűrő is megoldotta, csak az annál a lényeg hogy forgatható legyen a kiömlője...
Ha kell teszek fel róla holnap, vagy ma este képet :)
 
nekem egy 2011 Es külső szűrőm van, azt úgy állítottam be hogy az egyik oldalra nyomja a vizet, és az a másik oldal találkozásánál követi az üveget, így a víz megy körbe, ezt előtte egy belső szűrő is megoldotta, csak az annál a lényeg hogy forgatható legyen a kiömlője...
Ha kell teszek fel róla holnap, vagy ma este képet :)

Tehetsz fel képet, azt megköszönném :) Rákoknak és növényeknek gondoltam, de ki tudja, lehet, hogy végül halas lesz, majd meglátjuk :)
 
Nos akkor az ígért képek:
agu7ejaz.jpg

dyzyse3y.jpg

A (mármegint úszó) parvulát ne nézd :) így utólag olvasva a képek nélkül elég érthetetlen :D
 
e8ahary4.jpg

eqevumer.jpg

Itt vannak a képek, így érthetőbb talán amit írtam :)
Rendesen fodrozza a vizet így van oxigén is és a kör körös áramlásnak köszönhetően van megfelelő szűrés is... Ezt meg lehet csinálni belső szűrővel is, ez előtt nekem is azzal ment :)
 
Érdekes.:) Akkor egy 8 szögletűvel is így menne? Az a két plusz oldal talán nem okoz akkora gondot. Egy 65Líeshez milyen szűrőt ajánlasz, ajánlotok akasztós verzióban. Egy Haqos Flex-480 akasztós szűrő lenne elérhető áron és közelségben, de ha van más ötlet szívesen veszem. De egy jobb belső szűrő is jöhet, ami megforgatja korrekten. Ilyet láttam Haqos SF-800 belső szűrő

A világítást hogy oldottad meg? Két lámpával, vagy egy jó erőssel?
 
Utoljára módosított:
Hát nem tudom hogy akasztós szűrővel is menne e, de tuti hogy megoldható nálad is :) én külső szűrőre szavazok, használtan már bőven kapni egy új belső szűrő árában is, és jobb/ minőségibb a szűrés :)
Nálam a világítás még nem teljes, de amúgy mivel a nyitott aksik tetszenek, és nem vagyok nagy ezermester így vettem rá két asztali fénycsöves lámpát egyenként 9 wattosak, de még egyet be akarok újítani fölé mert ez a fény kevés nekem ;) nem kerül sokba sztem darabja 3000 pénz a praktikus áruházban, és 900 hozzá a 4000 kelvines égő :)
 
Amennyiből veszel egy izmos belsőt,abból vagy plusz még egy kicsiből simán veszel egy külső szűrőt.
Hidd el,ég és föld a különbség,arról nem beszélve hogy egy 8 szögletű üvegben nem túl esztétikus egy belsőszűrő...
 
Hát nem tudom hogy akasztós szűrővel is menne e, de tuti hogy megoldható nálad is :) én külső szűrőre szavazok, használtan már bőven kapni egy új belső szűrő árában is, és jobb/ minőségibb a szűrés :)
Nálam a világítás még nem teljes, de amúgy mivel a nyitott aksik tetszenek, és nem vagyok nagy ezermester így vettem rá két asztali fénycsöves lámpát egyenként 9 wattosak, de még egyet be akarok újítani fölé mert ez a fény kevés nekem ;) nem kerül sokba sztem darabja 3000 pénz a praktikus áruházban, és 900 hozzá a 4000 kelvines égő :)


Elgondolkodom a külső szűrőn mindenképp. Neked egyébként hány literes hatszöglétűd?
 
Mondták páran, hogy az alak mindegy a szűrésnél, csak a liter számít. Ez kb igaz, mert akkor egy közepesebb külső szűrő esetleg akasztós is jó, mert 80 l.eskehez írják pl amit kinéztem, ez meg csak 65 L
 
Mondták páran, hogy az alak mindegy a szűrésnél, csak a liter számít. Ez kb igaz, mert akkor egy közepesebb külső szűrő esetleg akasztós is jó, mert 80 l.eskehez írják pl amit kinéztem, ez meg csak 65 L
Ekkorához csak külsővel érdemes nekivágni szerintem.
 
Akkor külső lesz, eldöntöttem ,hallgatok a tapasztaltabbakra. Kb mekkora lenne az ideális egy ilyen 75 L-es nyolcszögeltű, alapvetően nem növényes(de lesz benne azért) rákos, garnélás aksihoz? Kb 10 15 k árban.
 
Back
Oldal tetejére