• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Nano Reef! What else?

Milyen sót használsz?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Blue Treasure sps soval inditottam pont belement az egesz zacsi. A leirasa szerint mg 1400-1450, ca 430-450, kh 7-11 kellene hogy legyen 1024-1026 sosurusegnel nalam ez 1025 nel 1560, 470, 10.6. A csereknel mar a tm sot hasznalom majd.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Blue Treasure sps soval inditottam pont belement az egesz zacsi. A leirasa szerint mg 1400-1450, ca 430-450, kh 7-11 kellene hogy legyen 1024-1026 sosurusegnel nalam ez 1025 nel 1560, 470, 10.6. A csereknel mar a tm sot hasznalom majd.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Ezek jó értékek de amíg semmi élőlényed nincsen ezekkel nem kell foglalkoznod.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Ezek jó értékek de amíg semmi élőlényed nincsen ezekkel nem kell foglalkoznod.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Ma erkeztek a red sea pro tesztek muszaly volt kiprobalnom [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Ezek jó értékek de amíg semmi élőlényed nincsen ezekkel nem kell foglalkoznod.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Es mivel potoljak majd ha mar lesznek elolenyek? Soft lps lesz elsore esetleg 1-2 sps. Ne is nezegesek mast mindjart ballingal potoljak majd? Melyik gyarto? Es meg rengeteg ilyen kerdesem van [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Es mivel potoljak majd ha mar lesznek elolenyek? Soft lps lesz elsore esetleg 1-2 sps. Ne is nezegesek mast mindjart ballingal potoljak majd? Melyik gyarto? Es meg rengeteg ilyen kerdesem van [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Az még azért kicsit odébb van, mivel szárazkővel inditottal. Élőkővet nem látok.
Egyedül a kőkorallok fogyasztják a kalciumot és a kh-t. Fogyás alapján kell majd pótolni. Felviszed az értékeket majd 1-2 hétig nem adagolsz semmit és így a fogyás alapján tudod miből mennyit fogyaszt az akváriumod.
Látom nagyon Red Sea párti vagy, így a reef foundation ABC-t ajánlom.


A: Ca, B:Kh, C: Mg. A Mg csak a baciknak és a meszalgaknak kellenek én ezért az eredeti Ballingot használom: Tropic Marin Bio-calcium ABC (a Tropic Marin tulaja H.W. Balling). Ebben A:Ca, B:Kh, C: NaCl mentes só. Előnye, hogy csak a ca-t kell mérni és annak megfelelően kell mind a három folyadekbol ugyanannyit adagolni, míg a Red Sea -nel mindent külön kell mérni és nincsenek benne a mikroelemek sem. Másik előnye hogy por formában is kapni és csak ozmovizben kell feloldani és kész. Persze kapni folyékony formában is de úgy drágább. 4661a88fc3fc8fa89bb121a00bafeff6.jpg9bc8a5ddab16e66a31fa6d1fa140e2d9.jpg

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Az még azért kicsit odébb van, mivel szárazkővel inditottal. Élőkővet nem látok.
Egyedül a kőkorallok fogyasztják a kalciumot és a kh-t. Fogyás alapján kell majd pótolni. Felviszed az értékeket majd 1-2 hétig nem adagolsz semmit és így a fogyás alapján tudod miből mennyit fogyaszt az akváriumod.
Látom nagyon Red Sea párti vagy, így a reef foundation ABC-t ajánlom.


A: Ca, B:Kh, C: Mg. A Mg csak a baciknak és a meszalgaknak kellenek én ezért az eredeti Ballingot használom: Tropic Marin Bio-calcium ABC (a Tropic Marin tulaja H.W. Balling). Ebben A:Ca, B:Kh, C: NaCl mentes só. Előnye, hogy csak a ca-t kell mérni és annak megfelelően kell mind a három folyadekbol ugyanannyit adagolni, míg a Red Sea -nel mindent külön kell mérni és nincsenek benne a mikroelemek sem. Másik előnye hogy por formában is kapni és csak ozmovizben kell feloldani és kész. Persze kapni folyékony formában is de úgy drágább. View attachment 32876View attachment 32877

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Koszonom az utmutatast ballingbol nem red sea-t neztem pont azert mert kulon kell mindent merni es adagolni, hanem aqua forest-et ott csak kh-t mernek es az alapjan adagolnak ca+mg, kh, mineral so a 3 balling elem components strong neven a micro elemeket is tartalmaza a rendszer. Az e betus oldalon tm szinte semi nincs az angol oldalon csak az a betus oldalon talaltam meg, viszont a red sea teljes keszlete kaphato. Viszont igy tudom mar hol tudom beszerezni a tropic marint. Utanaolvasok majd a sajat oldalukon.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Most a legfontosabb a türelem, hogy bealljon a rendszer és lemenjenek az algavaltasok. Addig csak és kizárólag bacikultura mehet bele nameg élőkő.
 
Most a legfontosabb a türelem, hogy bealljon a rendszer és lemenjenek az algavaltasok. Addig csak és kizárólag bacikultura mehet bele nameg élőkő.
Meg van 2 honap amig hazajovunk majd Mo.-rol addig csak baci megy es emelgetem a vilagitast. Utana majd raerek agyalni, hogy gyorsitsam fel a folyamatokat. Igy is van mit csinalni, ma a technika fedelet szedtem szet mert a szilikon nem birta megfogni az acril lapokat. Valamint a reaktort a bubi csapda elso levalasztojara raktam de az anyira lefogta az atfolyast, hogy a felnyomo resz nem tudott utana telitodni. Max 4esen ment a felnyomo mert az ato folyton utantoltott es a 35cm es tervezett melyseg helyett 37 nel jartam. Most atraktam a kulso uvegre igy 7eseb is tartja a 35cm-ert bar nagyon keveri a vizet. Azonban igy at kell szabni a fedelet is. De szerintem ez minden egyedi epitesu rendszernel igy mukodik. Igy viszont nincs ato 24 oaig amig szarad a ragasztas szoval jobb is hogy nincs elet meg bent. A tm ballingnal amit linkeltel a micro elemek is bent vannak vagy kulon kell adagolni? Valamint kell kivenni a ballingnak megfelelo vizmenyiseget?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Szvsz az a fedél tök felesleges. Igen, a TM Bio-calcium -ban a C az a NaCl mentes tengeri só. Hogy érted hogy kell-e vizet kivenni? Vizcsere?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Szvsz az a fedél tök felesleges. Igen, a TM Bio-calcium -ban a C az a NaCl mentes tengeri só. Hogy érted hogy kell-e vizet kivenni? Vizcsere?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
A balling lightben ha jol emlekszem az is tm termek ha mindharom komponenesbol 100ml-ert adagoltal ki kellett venni 300ml vizet az akvabol hogy egyenletes legyen a soszint. Vagy valamit nagyon felreertelmeztem...

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nem. Maga a Balling emeli a soszintet ezért ezt vizcsereknel kell kiegyenliteni.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Nem. Maga a Balling emeli a soszintet ezért ezt vizcsereknel kell kiegyenliteni.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Pont ezt szeretnem elkerulni, nincs olyan modszer aminel a c komponens soszintje pont kiegyenliti a soszint valtozasat?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Most gondolkodok rajt kell lenie olyannak ami nem piszkalja a soszintet mert a triton szerint nem cserelnek vizet balling van ott is de a vizcsere kimarad amivel lehetne korrigalni a soszintet.
 
Utoljára módosított:
Pár hete indult az aksid "halott" módszerrel és már Triton? :)
Ahogy írtam ezzel a módszerrel minimum fél évig csak figyeled...

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Egyébként a Triton módszer full sps rendszerekhez lett kitalalva a nyomelemek mikrogrammos adagolasahoz külön külön ilyen akvariumokhoz ec8784e7bcddb3ad08ddcd3eb2ca14dc.jpg

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Pár hete indult az aksid "halott" módszerrel és már Triton? :)
Ahogy írtam ezzel a módszerrel minimum fél évig csak figyeled...

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Igen mindenben igazad van, de mint anno a novenyesnel itt is rengeteg informacio tanulni valo van. Mindig probalok elore gondolkodni utanajarni a dolgoknak a kovetkezo lepcso elott. Szerintem jobb ez igy mint esetleg azon agyalni hogy milyen modon tudom az esetleg elszallt ertekeket majd a jovoben helyre hozni, estleg nem kell az elolenyeknek elpusztulni vagy szenvedni, ha elore tudom mi var, es tudom hova nyuljak. Igy remelem nem fejetlen kapkodas lesz a vege.
Tudom hogy jo esetben is meg 4 honap mire elet koltozhet az akvaba a korallokra pedig meg tobbet kell varni. Ha szamitana az ido akkor mindenkep elokovel inditok es sok csodaszer igerete szerint akar 21 nap mulva sps-eket telepithetek. De raerek elso sorban a tanulasi ciklus idejet nyujtom meg. Igy is van mar jopar motyom amit tuti nem hasznalok majd, most inkabb olvasok, tanulok. Igy jutottam el az elemek potlasahoz is, ezt is szeretnem korbejarni. Ha letezik olyan modszer ami a mikro es makro elemeket is potolja es nem befolyasolja a soszintet nalam elonyt fog elvezni, mert igy egyel csokken az elronthato dolgok szama [emoji3]
Az af pl. nem emliti hogy kell korrigalni a soszintet. Ok heti 5-10% vizcseret irnak 1025 os vizzel termeszetesen a sajat sojukkal keverve.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Reszemrol a figyeles is nagyon izgalmas, jelenleg minden nap varom a 19 orat amikor vegre felkapcsol a vilagitas, es a halott akvat is sokaig tudom bamulni [emoji23]
 
Ajánlom az Aqua Calculatort. Mindent kiszamol helyetted. Létezik PC és minden mobil eszközre.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Ezugyben kerdezd Selenat O 60asal kezdte. Heti 10% os vizcserevel lagykorallokal mukodik a dolog.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Bocs, ezt nem láttam... Én 30 literessel kezdtem. Lagykorallokat simán lehet benne tartani heti 10%-os vizcserevel.
Nekem egy dennerle NanoCube szettem volt.


Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Jo hir! A kovetkezo lepcsore lepett az akva, 2 nap alatt az ammonia 2-rol 0.25-re esett, a Nitrit 0.25-rol 5-re nott. Ha jol sejtem lassan meg kell majd jelennie az elso algaknak.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére