• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Nano Reef! What else?

Azt hiszem a technika kesz. A szekrenyt megerositettem, vizszinteztem ahol akartam lefoliaztam az akvat. Vegeztem a technikai fedelevel is vegre. Mar csak a futes/hutes vezerlo erkezesere varok. Vegul ilyen lett. Atlatszik a technika de szerintem vallalhato.920aa838ca421804b33a09eb4180f3a5.jpg9b38f155a50e0c7f3210052530616646.jpgdff77424b8f123f8ea14b4144b89b7f2.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Kicsit legoztam ez kb. 10kg szarazko. Raadasul a sajat laban all. 1 db gyorskotozo van csak bent. @Selena velemeny?1c27819bf5a6e2c6f2fc8088689b6022.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Szia, a technikai tetőt nem értem, felesleges. Majd Te is meglatod és majd kidobod :)
Egyébként jó lett, de most kezdődik csak :)
A szirtet gondold át, sokkal szellosebbre hogy a víz mindenhol át tudja járni.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Szia, a technikai tetőt nem értem, felesleges. Majd Te is meglatod és majd kidobod :)
Egyébként jó lett, de most kezdődik csak :)
A szirtet gondold át, sokkal szellosebbre hogy a víz mindenhol át tudja járni.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
A teto azert van hogy minel kevesebb feny juthason be a technikaba es a legkevesbe legyen lathato. A kovekel nem tudom mit kezdjek eleg nagy darabok, amit osszeraktam az 4db ko. Ha mem rakom valahogy egymasra oket. Akkor nem fer az akvaba 3db nel tobb. Figyeltem ra hogy a leheto legkisebb reszen erjenek egymashoz es a leheto legtobb hely legyen vizszintesen. Ez az epitmeny 50cm x 22cm es 22cm magas. Mas otletem nem nagyon van, ha nem akarom, hogy az uveghez erjen. 60x38cm ben kell elfernier a vizszint pedig 36-37cm lesz.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Esetleg torjed szét a köveket úgy jobban tudsz velük legozni. A lényeg hogy jó szellős legyen hogy az áramlás jól át tudja járni valamint hogy legyen elég hely a koralloknak.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Ja, és én még vennék hozzá lapos köveket is. Alulra amik vannak és a tetejére a laposak és arra a korallok.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Igy joval szellosebb. Meretben meg jo vagyok igaz 3-3cm marad el csak oldalankent. Ez igy atom stabil csak egymasra raktam oket. Van igy is jopar terasz ahova lehet koralt rakni.
0d2e28c1fd2d77caf9deae1ff976c490.jpg


Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Most mar tuti ilyen lesz. Osszeragasztottam. Csak ajanlani tudom az AF stone fixet mindenkinek!
Ha minden jol megy holnap feltoltom. Ha nem akkor majd 2 honap mulva. [emoji23]0c33087d75b4b80b44fd121bf1acd64c.jpg

Edit: az a gaz hogy juli vegen osszehazasodunk a parommal igy 12 ev utan, es nem leszunk itthon 20 napot. Meg mindig tartom magam ahoz hogy a reef2reef ajanlasa szerint bacikultura nelkul inditom egy darab nyers rakhus berakasaval. Ennel a modszernel 6-8 het amig lezajlik a nitrifikacios ciklus. Addig se vizcsere se vilagitas. Onnantol nagyjabol ugyan az a sztori mint az elokovel. Es addigra haza is ernenk.

Felreertes ne esek nem a lagzi a gaz csak az hogy nem leszunk itthon es csak a valodi szoke unokahugimra tudom bizni az akvakat, ami az ozmo utantolteserol es az elore felcimkezett kajaadagok beszorasabol all.
Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Utoljára módosított:
Na, ez a szirt jó lett!
Hús beragasztas? Mi van???
Vegyél tengeri bacikulturat és azzal indítsd! Én a Special Blendet ajánlom. Az élőkővek hol vannak?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Na, ez a szirt jó lett!
Hús beragasztas? Mi van???
Vegyél tengeri bacikulturat és azzal indítsd! Én a Special Blendet ajánlom. Az élőkővek hol vannak?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Koszonom! Agyaltam rajt eleget. Eloko? Hat ezt meg nem tudom. Amig nem inditom el tuti nem veszek. Amugy siman szarazkovel szeretnek inditani. Tudom hogy ugy sokkal tovabb tart de nem hajt a tatar [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Azert mert nem tudom mikor tudom elinditani. Ha az itt van akkor viszont muszaly. De mivel " beteg vagyok " lehet holnap elugrok egy max kilos darabert. Igaz 2 ora oda vissza. De ahoz elobb fel kell toltenem felfuteni es beallitani a sosuruseget. Ennyi edenyem nincs csak ugy tudom csinalni hogy feltoltom ozmoval es megsaccolom a sot mert a ko miatt nem tudok pontos literszamot.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Persze. Berakod a szárazkovet feltoltod ozmoval besozod felfutod és beinditod a technikát. Majd egy napra rá beteheted az élőkőveket. Ennyi.
Én azért azokat a köveket előtte jól kiaztatnam egy lavor ozmoban egy áramoltatoval és csak utána tennem be a végleges helyére!

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Persze. Berakod a szárazkovet feltoltod ozmoval besozod felfutod és beinditod a technikát. Majd egy napra rá beteheted az élőkőveket. Ennyi.
Én azért azokat a köveket előtte jól kiaztatnam egy lavor ozmoban egy áramoltatoval és csak utána tennem be a végleges helyére!

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
A szarazkovek 3 hetet aztak TDS 2 es vizben hetente csereltem rajtuk vizet. Po4 nem merheto api es hagen tesztel sem.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
A szarazkovek 3 hetet aztak TDS 2 es vizben hetente csereltem rajtuk vizet. Po4 nem merheto api es hagen tesztel sem.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Szuper! Akkor lehet indítani!
A lámpa fényét lassan emeljed. Kezdjed napi 6 órával és hetente 1 órát emelheted max napi 10 órára.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Szuper! Akkor lehet indítani!
A lámpa fényét lassan emeljed. Kezdjed napi 6 órával és hetente 1 órát emelheted max napi 10 órára.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Ezt mar akartam amugy is kerdezni. Az rendben van hogy a vilagitasi ido igy legyen de mi a helyzet a teljesitmenyel? Most mindket csatorna 1%on van.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Hát ezt ki kell tapasztalni. A led más mint a T5. Én már több hónapja állítgatom az enyémet :)
Ha túl sok, elegeti a korallokat és nagy algasodast is tud okozni ha meg kevés azért pusztulnak el a korallok. Sajnos a szem sem jó tanácsadó. És minden led lámpa más...

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Back
Oldal tetejére