• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Nano Reef! What else?

Szerintem becsapott a kep, a hatfalon fekszik most az akva.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Jaaaa, akkor erre jön még rá a záró üveg ami a hatfal lesz.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Csak nehany szo az elmult ket naprol.
- A legbenabb uveges is szebben szilozik!
- A fesus lefolyo " majd en csinalok acrylbol" keziszerszamokkal. Az onsanyargatas elso koros jele.
- Nehany uveglap beragasztasahoz siman el lehet hasznalni anyi silikont amivel egy profi egy uszomedence meretu akvat keszit!
- A par orasnak hitt munka siman 2 nap. + 1 nap takaritas.
- Bevasarlo lista nagyon hasznos, de helyetesitheto meg egy tank uzemanyaggal es 9 ig nyitva tarto barkacsaruhazzal.
- Ha nincs 8 karod mint a polipnak jo otlet egy barat meghivasa!
- Hosszutavon olcsobb es egyszerubb ha eleted parjat befizeted parnapos udulesre az ilyen munkak idejere.
- A penges algakaparo a leghasznosabb szerszam a vilagon! Szepen leszedi a mindenhova kenodott sziloplasztot, es a nyelevel tokeletesen lehet lehuzni a szilot a nehezen elerheto helyeken.

A pozitiv resze a dolognak az az hogy most mar biztos hogy nagyon utos latvanyt kell majd kialakitani, hogy ne a szilofoltokon akadjon meg a szem.20faf1f02f8b7b376593360e3f09e10c.jpgcba442ecdfb01fb9f577bb7506787f6a.jpg328311223981e4732f5012c9d3681cac.jpg1c1aa0dfece772b7bdb90940ce6c1dd1.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Jó lett! A fekete üveg életben is ennyire átlátszó?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Igen sajnos. Egesz angliaban nem talaltam anyagaban szinezett uveget csak festettet. Ezert lett fustuveg. Fekete plexi lap lesz a technika felett es lefoliazom feketevel hattul-oldalt. Remelem ugy mar jo lesz

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Igen sajnos. Egesz angliaban nem talaltam anyagaban szinezett uveget csak festettet. Ezert lett fustuveg. Fekete plexi lap lesz a technika felett es lefoliazom feketevel hattul-oldalt. Remelem ugy mar jo lesz

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
A technika felett?
De akkor elölről ha benezel akkor látszani fog minden technika?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
A technika felett?
De akkor elölről ha benezel akkor látszani fog minden technika?

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Remelem nem lesz igazad. De sajnos valamenyire tuti at fog latszani. Igazabol leginkabb a 9004 fog latszani a tobbi a szirt mogott lesz. Ezert is mondtam hogy legkozelebb csakis othon csinaltatok uveget. Az itteniek hasznalhatatlanok. Vagy olyan arat kernek egy 120 as uvegert amiert otthon 1000lert kapot. Remelem a meszalga is segit majd kicsit a hatso uvegen.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Remelem nem lesz igazad. De sajnos valamenyire tuti at fog latszani. Igazabol leginkabb a 9004 fog latszani a tobbi a szirt mogott lesz. Ezert is mondtam hogy legkozelebb csakis othon csinaltatok uveget. Az itteniek hasznalhatatlanok. Vagy olyan arat kernek egy 120 as uvegert amiert otthon 1000lert kapot. Remelem a meszalga is segit majd kicsit a hatso uvegen.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Igen, nem olcsó. Az én 90 literesem 360€ volt, de abban fekete üveg az elválasztó és felül merevített a technikai részig.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Igen, nem olcsó. Az én 90 literesem 360€ volt, de abban fekete üveg az elválasztó és felül merevített a technikai részig.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
En ilyet csak gyariban talaltam, az akvarium keszitok kozul egyetlen egy volt aki megcsinalta volna feket levalasztoval 760£ ert. Egy red sea kompletten 550£. Kezdesnek tokeletes lesz. A kovetkezo meg ugyis also technikas lesz. Csak ki kell majd talalni hova rakjam [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
En ilyet csak gyariban talaltam, az akvarium keszitok kozul egyetlen egy volt aki megcsinalta volna feket levalasztoval 760£ ert. Egy red sea kompletten 550£. Kezdesnek tokeletes lesz. A kovetkezo meg ugyis also technikas lesz. Csak ki kell majd talalni hova rakjam [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Én többet biztos nem csinálok alsó technikaisat...

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Nekem meg nincs tapasztalatom, de majd csak alakul az evek alatt. Ugyis azon gondolkodunk veszunk egy masik hazat ott majd csinalok helyet egy nagyobbnak ha ezzel boldogulok addig [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Csak nehany szo az elmult ket naprol.
- A legbenabb uveges is szebben szilozik!
- A fesus lefolyo " majd en csinalok acrylbol" keziszerszamokkal. Az onsanyargatas elso koros jele.
- Nehany uveglap beragasztasahoz siman el lehet hasznalni anyi silikont amivel egy profi egy uszomedence meretu akvat keszit!
- A par orasnak hitt munka siman 2 nap. + 1 nap takaritas.
- Bevasarlo lista nagyon hasznos, de helyetesitheto meg egy tank uzemanyaggal es 9 ig nyitva tarto barkacsaruhazzal.
- Ha nincs 8 karod mint a polipnak jo otlet egy barat meghivasa!
- Hosszutavon olcsobb es egyszerubb ha eleted parjat befizeted parnapos udulesre az ilyen munkak idejere.
- A penges algakaparo a leghasznosabb szerszam a vilagon! Szepen leszedi a mindenhova kenodott sziloplasztot, es a nyelevel tokeletesen lehet lehuzni a szilot a nehezen elerheto helyeken.

A pozitiv resze a dolognak az az hogy most mar biztos hogy nagyon utos latvanyt kell majd kialakitani, hogy ne a szilofoltokon akadjon meg a szem.View attachment 31738View attachment 31739View attachment 31740View attachment 31741

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Hello!
Két (három) kérdésem lenne?
- a fésűs lefolyó mit fog meg? Nem lett volna egyszerűbb egy darab perforált PVC kábelcsatorna darabot betenni?
- az üveglapon ahol a fésűs szűrő van hogy vágtad ki ilyen szépen, ívesre? (én is szeretnék egy üveglapból hasonló módon kivágást készíteni, de valószínű, hogy eltörném...)
 
Hello!
Két (három) kérdésem lenne?
- a fésűs lefolyó mit fog meg? Nem lett volna egyszerűbb egy darab perforált PVC kábelcsatorna darabot betenni?
- az üveglapon ahol a fésűs szűrő van hogy vágtad ki ilyen szépen, ívesre? (én is szeretnék egy üveglapból hasonló módon kivágást készíteni, de valószínű, hogy eltörném...)
Szia.
A fesus lefolyo az elolenyek technikai tartalyba jutasat akadalyozza meg amik kart tudnak tenni a szivatyukban. Azert kell ez a megoldas mert igy van megoldva a folyamatos felszin leszivas.
Az uveget csialtattam, a hosszanti megmunkalas nyomokbol kovetkeztetve valamilyen homlokmaro tecnikaval keszulhetett. A vizsugaras vagasnnal ha van is lathato nyom az kereszt iranyu lenne.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Szia.
A fesus lefolyo az elolenyek technikai tartalyba jutasat akadalyozza meg amik kart tudnak tenni a szivatyukban. Azert kell ez a megoldas mert igy van megoldva a folyamatos felszin leszivas.
Az uveget csialtattam, a hosszanti megmunkalas nyomokbol kovetkeztetve valamilyen homlokmaro tecnikaval keszulhetett. A vizsugaras vagasnnal ha van is lathato nyom az kereszt iranyu lenne.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Szia!
Köszönöm.
Azon morfondírozok, hogy valóban megfogja-e az élőlényeket? Nálam pl. 2-3 mm van a háttér, és az üveg között, és a napokban egy 10-15 fős garnéla brigádot találtam a háttér mögött. A nyomorultak azon a 2-3 mm-en átjutottak. :(
Értem. Akkor én sem próbálkozok üvegvágással (vágatással). Nem sok cég lehet, aki így megtudja csinálni. Ha mégis, arany árban.
Nagyon profi az egész. Gratulálok! (y)
 
Felragasztottam a fekete foliat hatra egyenlore nem forditottam meg meg az akvat hogy megnezzem szembol hogy milyen mert dognehez mar most igy uresen is. Lenne ket kerdesem. Mindenkep lefoliazom a technikai reszt oldalrol is. Viszont gondolkodok rajt hogy az ablak feloli oldalt teljesen lesotetitem. Igy ki tudom zarni az termeszetes fenyforrast. Azon az oldalon egy uveges vitrin van az akva mellett igy max 10cm van ahol be tudnek lesni az uvegbe. Szoval a belathatosagot nem befolyasolja. Viszont nem tudom hogy nez ki. Nezegettem forumokon olyan akvakat amik falba vannak beepitve az nem volt ronda, de nem tudom hogy nezne ki egy korbesotetitett uveg. Szoval velemeny? A masik a felnyomo kivezetese. Ha az eredetileg tervezett flexibilis kivezetest hasznalom az 10cm-ert log ki a levalasztobol, igy bukok 10cm-ert az amugy sem acelos 38cm melysegbol. Ha nem hasznalom fel ket megoldas adodik. Az elso hogy hagyom siman a csovet ez a vizszint alatt van 5cm-el majdnem kozepen igy a frontuvegre lenne iranyitva az aramlat. A masik megoldas, hogy teszek ra egy 90 fokos konyokot amit legalabb 90 fokban tudnek allitani a vizvonalhoz kepest. Pillanatnyilag ugy gondolom a 90 fokos konyokot kellene berakni ugy hogy a vizvonallal parhuzamosan a lefolyo racsal ellentetes falra iranyitanam az aramlatot esetleg kicsit lefele igy az oldalfalrol visszaverodo aramlat talan kivaltana a szirt mogotti aramoltatot. @Selena velemeny?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Ez az áramlás kérdése nagyon érdekes. Ahogy korábban is írtam nagyban függ a szirttol és hogy hova milyen korallt teszel, milyen az aljzat és a többi aramoltato.
Én most kezdetnek biztos simán előre iranyitanam a front üvegre aztán utána lehet jatszadozni vele.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Ez az áramlás kérdése nagyon érdekes. Ahogy korábban is írtam nagyban függ a szirttol és hogy hova milyen korallt teszel, milyen az aljzat és a többi aramoltato.
Én most kezdetnek biztos simán előre iranyitanam a front üvegre aztán utána lehet jatszadozni vele.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Akkor elore lesz, azzal van a legkevesebb macera. Csak tartok tole hogy az 1mm es ajzatot kisopri a frontuvegtol.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére