• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nagyon DIY párszázas diffúzor

Ma eltörtem a difim, és ez a megoldás életet mentett! Az összeállítás nem volt több 8-10 percnél, és szívem szerint, ha nem lenne 'csúnya' maga a produktum, akkor nem siratnám a difit, és nem is akarnék újra beruházni. Mert MŰKÖDIK ez is 100%osan. Nagynyomású rendszerem van, azzal is megy, nem esik szét a nyomástól.
De ugye ha az ember már üveg pipákat vesz, meg high techesíti az akit és rákölt hmm... 3-4x annyit, mint amennyi a magyar átlagfizetés, akkor csak szúrja a szemét az a fránya fecskendő. :D

Köszönet a leírásért!!!!!! Nem lehetek elég hálás ;)
 
Ma eltörtem a difim, és ez a megoldás életet mentett! Az összeállítás nem volt több 8-10 percnél, és szívem szerint, ha nem lenne 'csúnya' maga a produktum, akkor nem siratnám a difit, és nem is akarnék újra beruházni. Mert MŰKÖDIK ez is 100%osan. Nagynyomású rendszerem van, azzal is megy, nem esik szét a nyomástól.
De ugye ha az ember már üveg pipákat vesz, meg high techesíti az akit és rákölt hmm... 3-4x annyit, mint amennyi a magyar átlagfizetés, akkor csak szúrja a szemét az a fránya fecskendő. :D

Köszönet a leírásért!!!!!! Nem lehetek elég hálás ;)

Örülök, hogy jól szuperált. Kíváncsi voltam, hogy jól porlaszt-e nagynyomásúval is. Esetleg videót (vine, youtube ilyesmi) tudnál beszúrni róla, hogy működik? :D
 
Sziasztok!

Véleményetek szerint a vattás megoldás működhetne légpumpával is?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

Véleményetek szerint a vattás megoldás működhetne légpumpával is?

Válaszaitokat előre is köszönöm!


Ha bírta a nagynyomásút, egy légpumpa meg sem kottyan neki. Gondolom oxigén beoldásra kell, jó megoldás arra is.
 
Én is ilyen szódabikarbónás dolgot tervezgetek, és ahogy elkezdtem csinálni ezt a diffúzort, eszembe jutott valami.

Nekem van egy kis fehér műanyag csapom, aminek az egyik felére vékonyabb cső, a másikra vastagabb jó.(mint a te verziódba a fecskendő, kb olyan célt szolgálna)
Én úgy képzeltem el, hogy egy hosszú csövet, aminek a végébe van gyömöszölve a vatta, az aljzatban elrejtem, és csak az a része látszódik ki, ahol jön a co2, a másikat meg szépen ugye az aljzatban és az élek mentén kivezetném az akváriumból. tulajdonképpen a bubikon kívül alig látszana valami. A csap miatt még állítható is lenne.

Szerinted?
 
Gondolom egy idő után ez a vattás dolog is elkezd algásodni, eltömődni aztán nagy bubikat eregetni ami nem jó úgyhogy ezt is ki kell szedni időközönként takarítani(?) - újat csinálni :)
 
Nekem nem sípol. Bár lehet nem olyan nagy a nyomás mint a tiédben. Egyébként még azt is ki lehet próbálni, hogy a vágás után lentebb gyömöszölöd a végét. Mármint ahol CO2 jön ki belőle.
 
Mennyi is lehet egy porlasztókő?
Ezen még én sem spórolnék! ;) :D


Eszembe sem jut spórolni rajta,egyedül azért kérdeztem mert amiket használtam túl nagy buborékokat oldottak be,és mivel az akvárium az asztalom van minél egész nap ülök így zavart.Ez a megoldás jónak tűnik.Ha valaki nem sóher az én vagyok,sőt,bár az lennék,annyi hülyeségre költöttem már sok pénzt,hogy milliomos lehetnék :)
 
Utoljára módosított:
Nekem közel 1 hét után elkezdett nagyobb bubikat eregetni. Ilyenkor? Csere? Majdcsak hetente? Azért az macerás, nem? Nem drága, de macerás.
 
Back
Oldal tetejére