• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Moha superglue ragasztóval?

Sziasztok!

Elkezdtem egy kőhöz rögzíteni a kiszáradt bonsaiom, de felénél elfogyott a pillanatragasztóm.
Gyorsan elugrottam és vettem egyet, ami azt gondoltam ugyanolyan (Loctite).
Befejeztem vele a bonsai rögzítését és utána figyeltem csak, hogy ennek a dobozán nincs írva, hogy vízálló.
Mindkettő gél és Loctite. Nem tudom lehet-e ebből vmi gondom az akváriumba helyezés után....
 
Lehet, hogy hülye kérdés, ragasztott már valaki úgy mohát feltöltött akiban, hogy benne voltak az állatok is? Nem volt gond?
Tegnap ragasztottam egy kicsi adag Riccardiát egy kőre, azt ma már beletehetem?
 
Simán lehet ragasztani a géllel víz alatt is.Eddig nem tapasztaltam negatívumot ez miatt.Az én eljárásom az hogy a gélt kint levegőn nyomom a növényre ,és szépen felragasztom a kinézett helyre.Más lehet ugy csinálja hogy a víz alatt nyomja ki a ragacsot és abba nyomja bele a növényt.Így még nem próbáltam.De nálam nem volt gond eddig;)
 
Gél pillanatragasztóval nyugodtan ragaszthatod úgy, hogy rápöttyinted a mohára és rögtön benyomod a víz alá a kívánt helyre. Senkinek nem lesz semmi baja tőle!
 
Simán lehet ragasztani a géllel víz alatt is.Eddig nem tapasztaltam negatívumot ez miatt.Az én eljárásom az hogy a gélt kint levegőn nyomom a növényre ,és szépen felragasztom a kinézett helyre.Más lehet ugy csinálja hogy a víz alatt nyomja ki a ragacsot és abba nyomja bele a növényt.Így még nem próbáltam.De nálam nem volt gond eddig;)
Az kemény, így még nem mertem megpróbálni. És mindezt úgy, hogy a halak és garnélák bent lubickolnak? :eek:
 
Én ezzel a típussal
powerflex.png

kinyírtam kb 200 Black Fire sakurát és 10 Amanot. A halakat nem bántotta. Egy tubust használtam 150 literes akiba. Nem is a vízbe ragasztottam, hanem az asztalon a fára ragasztottam a mohát és csak utána került az akváriumba. Reggelre armageddon volt. :cry::cry::cry::cry::cry:

Pedig ezt használom tök rég óta és előtte még nem volt baj sose.
 
Back
Oldal tetejére