• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Moha superglue ragasztóval?

Valaki tehetne fel képet a ragasztásról mert nálam nem igazán sikerült. Pamacsokba fogva a mohát ragasztotta a párom de folyamatosan napokon belül elúsztak. Egyesével kellene? Ahol meg érintkezett a ragasztóval elégett. Most elég siralmas látvány. Ami nem égett el a ragasztótól az elúszott. Lekotrom, drótkefézem a köveket és újra ragasztjuk de mivel elég drága a moha és elég kevés a mennyisége Tropica Fissidens Fontanus moha 3 300,00 Ft Green Aqua nem szeretnénk mégegyszer elbaltázni. Ja a ragasztó a korábban itt említett loctite gel volt.
 
Valaki tehetne fel képet a ragasztásról mert nálam nem igazán sikerült. Pamacsokba fogva a mohát ragasztotta a párom de folyamatosan napokon belül elúsztak. Egyesével kellene? Ahol meg érintkezett a ragasztóval elégett. Most elég siralmas látvány. Ami nem égett el a ragasztótól az elúszott. Lekotrom, drótkefézem a köveket és újra ragasztjuk de mivel elég drága a moha és elég kevés a mennyisége Tropica Fissidens Fontanus moha 3 300,00 Ft Green Aqua nem szeretnénk mégegyszer elbaltázni. Ja a ragasztó a korábban itt említett loctite gel volt.
Bocsi ,hogy beleszólok ,de a Fissit én például fára kötözném ,vagy dörzsölném ha olyan a kő texturája.Riccardiát szoktam csak ragasztani,mert azt nem nagyon lehet kötözni.Másnak lehet sikerült ,én ezeket a fajta mohákat ezekkel a módszerekkel szoktam rögzíteni.
 
Bocsi ,hogy beleszólok ,de a Fissit én például fára kötözném ,vagy dörzsölném ha olyan a kő texturája.Riccardiát szoktam csak ragasztani,mert azt nem nagyon lehet kötözni.Másnak lehet sikerült ,én ezeket a fajta mohákat ezekkel a módszerekkel szoktam rögzíteni.
Fám nincs sajnos ,de lehet beszerzek egyet és inkább arra kötözöm. De a ragasztás technikájára azért ettől függetlenül kíváncsi lennék.
 
Sziasztok,
Szeretnék kérni tőletek segítséget. Melyik pillanatragasztó lenne a legalkalmasabb riccardia kőre rögzítésére??
 
Bocsi ,hogy beleszólok ,de a Fissit én például fára kötözném ,vagy dörzsölném ha olyan a kő texturája.Riccardiát szoktam csak ragasztani,mert azt nem nagyon lehet kötözni.Másnak lehet sikerült ,én ezeket a fajta mohákat ezekkel a módszerekkel szoktam rögzíteni.

Eddig én is ragasztottam,ill. fissidenst is ragasztottam már kőre,nekem megmaradt,de elég sok idő kellett neki mire magához tért !
Viszont most a fissit ill a riccardiat is kötöztem,majd kiderül milyen sikerrel :)
 
Mivel ez a ragasztós topik, ide írom, bár nem moháról van szó.

Red moor dekort kellene rögzítenem valahogy egymáshoz, és kőhöz is - a szépséghiba. hogy a gyökér már ázik olyan két hete, szóval... arra gondoltam hogy zselés pillanatragasztóval talán lehetne némi stabilitást adni neki ha egymáshoz tudom vele ragasztani az ágakat, meg a kövekhez a fát. Vagy ez baromság?
 
Jaja tudom, ezért is gondoltam a nedves red moor ragasztásához gél pillanatragasztóra, de azért megerősítést vártam. :) Köszi! Remélem tart annyit majd, hogy amikor matatok az akváriumban, nem tudom lebontani a dekorációt (nem kis darab ágak, és nem kicsi kövekről van szó...).
 
Víz alatt simán lehet gel-lel ragasztani, de nálam már a kis méretű ágakat is elengedte. Kövekhez pláne...azért egy próbát megér. Az FBS megfogja masszívan, az viszont nem használható víz alatt...
 
FBS lett volna a választás, de a red moor-ok már erősen át vannak áztatva, és tudtommal FBS csak száraz és pormentes felületre alkalmazható. :(

(Maga az akvárium tök üres most, holnap matekolom bele a szűrés be- és kifolyó ágait.)

Hm, ezek szerint a gél sem jó, ha nálad a kis ágakat is elengedte, akkor nálam kb. halottnak a csók. :(
 
Az FBS nagyon erős, de ahogy írtad is, csak száraz és pormentes felületen. Nálad ez már nem lesz jó, hacsak ki nem szárítod újra...:) Nagy ágak ragasztásához a kis gel tubust egy az egyben rá kellene nyomnod, hogy legyen anyag is, ami megköti, de szerintem nem lesz jó. Bár ha van időd, akkor megragasztod, gyorskötözővel összefogatod, és hagyod az üres akiban kötni....hátha...és közben nézelődni egy két barkácsboltban, milyen kemikáliák jöhetnek még szóba...;)
 
Hello,
Red Moor fát lehet palakohoz pillanatragasztoval ragasztani? Aztan nehezeknek taptalaj etc, majd szikla tomb a tetejere.
Illetve gombmohat szinten Red Moor fara ragasztva, mennyire mukodik?
 
Elejétől végig olvasva ezt a topicot. Valaki világosítson fel, mért nem jó a folyékony pillanatragasztó. Ugyan úgy ragad, a vízzel érintkezéssel, ugyan úgy kifehéredik. Mi a különbség a 2 közt? És nem értem hogy a többsége mért ragaszkodik a GEL-re?:cool:
 
Elejétől végig olvasva ezt a topicot. Valaki világosítson fel, mért nem jó a folyékony pillanatragasztó. Ugyan úgy ragad, a vízzel érintkezéssel, ugyan úgy kifehéredik. Mi a különbség a 2 közt? És nem értem hogy a többsége mért ragaszkodik a GEL-re?:cool:
A gél nem folyik szanaszét.
 
Elejétől végig olvasva ezt a topicot. Valaki világosítson fel, mért nem jó a folyékony pillanatragasztó. Ugyan úgy ragad, a vízzel érintkezéssel, ugyan úgy kifehéredik. Mi a különbség a 2 közt? És nem értem hogy a többsége mért ragaszkodik a GEL-re?:cool:
géllel lehet a víz alatt kényelmesen ragasztani.
 
géllel lehet a víz alatt kényelmesen ragasztani.
Biztos nektek van igazatok, de én a folyékony pill. rag. is meg oldottam elég könnyen. Mohára rácsöppentem egyet, és utána gyorsan a csipesszel a helyére illesztettem. Ott tartottam 5-10 másodpercet és tökéletes lett.
Igaz a többségét úgy ragasztottam hogy még nem volt víz alatt.
 
Utoljára módosított:
Biztos nektek van igazatok, de én a folyékony pill. rag. is meg oldottam elég könnyen. Mohára rácsöppentem egyet, és utána gyorsan a csipesszel a helyére illesztettem. Ott tartottam 5-10 másodpercet és tökéletes lett.
Igaz a többségét úgy ragasztottam hogy még nem volt víz alatt.
A gél ragasztó "fajlagos felülete" nagyobb mivel nem terül szét a növényen, csak a nyomás hatására lapul szét és megy be a szálak közé. A víz alatt lassabban köt meg. Amikor a gél víz alá kerül, a külseje elkezd megkötni, viszont amikor odanyomod a burkot kiszakítod és odaragad 99%-ban tutira.
Szoktam folyékonnyal ragasztani, de folyik mint a dög oda is sokszor ahova nem szeretném. Kis pöttyökben szárazon nagyon kényelmesen lehet vele ragasztani az akváriumon kívül.
Nem kell túlmisztifikálni, amelyik kényelmesebb azt kell használni. ;)
 
Back
Oldal tetejére