• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Moha superglue ragasztóval?

Nekem ez pedig bevállt;)
IHSBHG.JPG

Na, azóta voltam az üzletbe ahol vettem anno és megkérdeztem, hogy melyik fajtát árulják. Ugyanez, amiről te tettél fel képet. Szóval szuperbond-al történt a baleset.
 
Na, azóta voltam az üzletbe ahol vettem anno és megkérdeztem, hogy melyik fajtát árulják. Ugyanez, amiről te tettél fel képet. Szóval szuperbond-al történt a baleset.
Ez fura, nekem sem volt eddig ezzel problémám. Egy teljes tubust felhasználtam víz alatti ragasztáshoz egy 160 literesben...
 
Én is elhasználtam már pár tubussal.
El is voltam csodálkozva a sok hulla láttán reggel.
Pedig nem is a vízbe nyomtam, hanem kint ragasztottam és kb 5 perc múlva raktam vissza a fát.
 
Én is elhasználtam már pár tubussal.
El is voltam csodálkozva a sok hulla láttán reggel.
Pedig nem is a vízbe nyomtam, hanem kint ragasztottam és kb 5 perc múlva raktam vissza a fát.

Épp most keresek én is megfelelő ragasztót... Fentebb említett Super Bond biztonsági adatlapját megnézve, semmiképp sem "öntenék" egy cseppet sem az akváriumba, még tisztán növényesbe sem...

Valami más alternatíva (a ragasztásra) ?
 
Épp most keresek én is megfelelő ragasztót... Fentebb említett Super Bond biztonsági adatlapját megnézve, semmiképp sem "öntenék" egy cseppet sem az akváriumba, még tisztán növényesbe sem...

Valami más alternatíva (a ragasztásra) ?
Pedig eddig talán 1 kivételtől eltekintve senkinek nem volt gondja belőle. Én is simán beragasztottam 8-10 apró moházott követ működés közben.
 
Pedig eddig talán 1 kivételtől eltekintve senkinek nem volt gondja belőle. Én is simán beragasztottam 8-10 apró moházott követ működés közben.

Igen, láttam, átfutottam ezt a 6 oldalt visszafelé. Lehet ez utóbbi esetben más okozta a problémát. Mondjuk 1-2 csepp lehet nem gond, de egy tubus... gondolom függ az akvárium méretétől (hígítás) és a szűréstől is (pl. aktív szén valsz. szűri)
http://www.rossmann.hu/cmsfiles/0e/35/LOCTITE_SUPER_BOND_GEL_PILLANATR_MSDS_HU.PDF
 
semmiképp sem "öntenék" egy cseppet sem az akváriumba, még tisztán növényesbe sem...
Valami más alternatíva (a ragasztásra) ?

Miért? Mert megláttad, hogy cianoakrilát? :) Ne törődj vele. Szilárdulás után nem aktív.
Alternatíva a ragasztásra: Damil
 
Sziasztok!
Másfél hete és is megpróbáltam két kis kőre egy-egy pamacs jávait ragasztani. Azt kell mondjam eddig tökéletesen bevállt! Élölényeknek semmi baja a moha is szépen fejlődik.
Ja és Loctite Super Glue Gel-el munkálkodtam!
 
helló! szavanna gyökérre szeretnék mohát, anubiast, egyéb dekorra rakható növényt rászerkeszteni.
elolvasva a 6 oldalt, a ragasztóval fajtájával már tisztában vagyok, illetve azzal is, hogy mohánál működik.
nekem viszont egy hatalmas darab fám van, ami sajnos nem lyukas, így csak ragasztással lehet a növényeket maradásra bírni.
anubias, egyéb 'nem moha' növénynél is működik a dolog, vagy tönkre teszi a ragasztó a növény szárát?
 
helló! szavanna gyökérre szeretnék mohát, anubiast, egyéb dekorra rakható növényt rászerkeszteni.
elolvasva a 6 oldalt, a ragasztóval fajtájával már tisztában vagyok, illetve azzal is, hogy mohánál működik.
nekem viszont egy hatalmas darab fám van, ami sajnos nem lyukas, így csak ragasztással lehet a növényeket maradásra bírni.
anubias, egyéb 'nem moha' növénynél is működik a dolog, vagy tönkre teszi a ragasztó a növény szárát?

Szerintem nem fogja meg a ragasztó az anubiast és más hasonló nagyságú növényt.
 
Én a minap ragasztottam vele anubias nana minit red moor fára és bazalt is, mert nem volt itthon éppen semmilyen értelmes kötöző. Víz alatt ragasztottam és azóta is gyönyörűen a helyén van! ;) A szárát eddig nem vettem észre hogy roncsolta volna. A ragasztás napilag vasárnap volt.
 
helló! szavanna gyökérre szeretnék mohát, anubiast, egyéb dekorra rakható növényt rászerkeszteni.
elolvasva a 6 oldalt, a ragasztóval fajtájával már tisztában vagyok, illetve azzal is, hogy mohánál működik.
nekem viszont egy hatalmas darab fám van, ami sajnos nem lyukas, így csak ragasztással lehet a növényeket maradásra bírni.
anubias, egyéb 'nem moha' növénynél is működik a dolog, vagy tönkre teszi a ragasztó a növény szárát?
ha tudod fúrasd át vékony hosszú fafúrószárral a fát, és fűzz bele damilt amivel oda tudod kötözni. ragasztó itt nem játszik
 
a viharba. sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz a vége, de azért a remény hal meg utoljára alapon rákérdeztem. :(
fúró van itthon, vékony fúrószál is, akkor megnézem, hogy hol kéne lyukaszgatni.
köszi!
 
A gyerkőc akváriumába 2 hónapja ragasztottam kb. 20 tő nana minit. A mai napig tökéletesen tart, nem vált le egyik tő sem.
A mohák ragasztásánál elég egy pici pötty, ide több kellett a növény mérete miatt, de tökéletesen megtartotta.
Leengedett víznél történt a művelet.
 
akkor most itt eléggé megoszlik a vélemény. :) átnézve a fát, láttam rajta damilos megoldásra használható részeket, de elenyésző.
úgyis ázik most a hétvégén a fa, én is elutazom, úgyhogy csak szerdán tudok majd vele foglalkozni, addig még agyalok a fúrós, vagy mégis ragasztós dolgon.
köszi az észrevételed!
 
Majd jelzek a ragasztásról hogy válik be addig ha gondolod én is, bár eddig nem tűnik úgy mintha baja lenne. Mondjuk nem áztattam agyon a ragasztóval, csak egy cseppet raktam oda ahol a szárán a vágás látszik.
 
Bocs az értetlenkedésért, de mi a pontos technika? Egyesével bekenni a moha szárát és odanyomni? Vagy előzetesen összeragasztani néhány szálat csomókká esetleg egy lappá és azt ragasztani?
És milyen mintában érdemes ragasztani, hogy jól nézzen ki. Egy irányba a szárak vagy összevissza?
 
Back
Oldal tetejére