• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Moha superglue ragasztóval?

A gél ragasztó "fajlagos felülete" nagyobb mivel nem terül szét a növényen, csak a nyomás hatására lapul szét és megy be a szálak közé. A víz alatt lassabban köt meg. Amikor a gél víz alá kerül, a külseje elkezd megkötni, viszont amikor odanyomod a burkot kiszakítod és odaragad 99%-ban tutira.
Szoktam folyékonnyal ragasztani, de folyik mint a dög oda is sokszor ahova nem szeretném. Kis pöttyökben szárazon nagyon kényelmesen lehet vele ragasztani az akváriumon kívül.
Nem kell túlmisztifikálni, amelyik kényelmesebb azt kell használni. ;)
Köszi! Ez egy jó magyarázat volt.:)(y)
 
Sziasztok,
írnátok pár olyan (gél) ragasztó márkát amit egyszerű beszerezni és szabad használni akváriumban is?
Most fogyott el a Seachem Fluorish Glue, nem vennék megint, drága, könnyen beszárad, a vízben ronda fehér, használatkor pedig könyékig ragacsos leszek tőle ...
 
Sziasztok,
írnátok pár olyan (gél) ragasztó márkát amit egyszerű beszerezni és szabad használni akváriumban is?
Most fogyott el a Seachem Fluorish Glue, nem vennék megint, drága, könnyen beszárad, a vízben ronda fehér, használatkor pedig könyékig ragacsos leszek tőle ...
Seachem Reef Glue. Én erre esküszöm. Hűtőben tartva nem szárad be és ár érték arányban sokkal jobb mint egy Loctite vagy akármi.
 
Seachem Reef Glue. Én erre esküszöm. Hűtőben tartva nem szárad be és ár érték arányban sokkal jobb mint egy Loctite vagy akármi.
És beszerezni is egyszerű ahogy nemjo kérte... Egyetlen helyen lehet kapni az országban. Közvetlenül Pécs mellett...
A Loctite gél-t meg úgy kb. 1600 helyen.
 
Sziasztok,
írnátok pár olyan (gél) ragasztó márkát amit egyszerű beszerezni és szabad használni akváriumban is?
Most fogyott el a Seachem Fluorish Glue, nem vennék megint, drága, könnyen beszárad, a vízben ronda fehér, használatkor pedig könyékig ragacsos leszek tőle ...
Barmely cianoakrilát pillanatragaszto gel jo, de mindegyik kifeheredik viz alatt. Amit en hasznalok: Soudal Cyano Gel, 3 g kb. 200-250 Ft.
 
Seachem Reef Glue. Én erre esküszöm. Hűtőben tartva nem szárad be és ár érték arányban sokkal jobb mint egy Loctite vagy akármi.
Azért köszi neked is a tippet, de lehet, hogy nem 3000 ft-os ragacs lesz most ...
 
Én Loctite Attack Powerflex Gel pillanatragasztót használtam, majd 2-3 hónap elteltével mindkét helyen szinte egy időben vált le a növény a fáról. Ilyen miniatűr lombkoronát akartam csinálni. Azt hittem a ragasztó oldódott fel szépen lassan a vízben, de a ragasztó még mindig rajta van a fán, így nem tudom mi történhetett. Esetleg van valakinek valami ötlete? Nem szeretnék cérnával kötözgetni.
 
Monte Carlo-t ragasztottam, nem tudom, hogy az berohadhatott-e, mert amúgy a levált növénycsomó nem foszlott egyáltalán. Még gyökerezett is szépen a ragasztás mellett.
 
Én Loctite Attack Powerflex Gel pillanatragasztót használtam, majd 2-3 hónap elteltével mindkét helyen szinte egy időben vált le a növény a fáról. Ilyen miniatűr lombkoronát akartam csinálni. Azt hittem a ragasztó oldódott fel szépen lassan a vízben, de a ragasztó még mindig rajta van a fán, így nem tudom mi történhetett. Esetleg van valakinek valami ötlete? Nem szeretnék cérnával kötözgetni.

ha az olcsó nem vált be, akkor lehet, hogy érdemes lenne kipróbálnod a fentebb taglalt GA-s Seachem Fluorish Glue-t ...
 
Elvileg mindkettőnek ugyanaz az alapanyaga. Cianoakrilát. Szóval kb. ugyanúgy ragasztanak, de majd kijavítanak vegyész jellegú fórumtársaink ha tévképzeteim lennének. :)
 
Hát, Ft/grammal számolva majdnem ugyanannyiba kerülnek, ez is oldószer mentes, ez is gél, mindkettő kötőanyaga cianoakrilát, szóval nem tudom a Seachem mit csinál másképp, főleg, hogy ekkora nagy titkot csinál belőle, hogy mi van a termékeikben. Sehol nem találok egy összetevő listát, márpedig törvény írja elő hogy legyen, ha más nem is, de a cianoakrilát % legalább.

2 pamacs felragasztására nem igazán akarok kidobni 4 ezer forintot, annyira nem úri muri nálam az akvarisztika, akkor már inkább 3 havonta Loctite! :D
 
2 pamacs felragasztására nem igazán akarok kidobni 4 ezer forintot, annyira nem úri muri nálam az akvarisztika, akkor már inkább 3 havonta Loctite! :D
Ajánlom figyelmedbe a 200 Ft-ba kerülő Soudal Cyano gélt (3g), ami pont ugyanezt tudja. Vagy bármely más gél állagú pillanatragasztót... :)
 
Nálam bevált a Seachem ragasztója. Kb. 2 éve vettem egy dupla csomagot, még mindig van belőle. Havonta egyszer-kétszer ragasztok egy kis Anubiast vagy Bucét vele. Ezek idővel legyökereznek a dekoráción, úgyhogy nem volt gond a leválással. Most próbálok majd egy kis Fissidenst és pinnatifidát ragasztani vele, meglátjuk hogy megy és mennyire lesz tartós.
 
Én Loctite Attack Powerflex Gel pillanatragasztót használtam, majd 2-3 hónap elteltével mindkét helyen szinte egy időben vált le a növény a fáról. Ilyen miniatűr lombkoronát akartam csinálni. Azt hittem a ragasztó oldódott fel szépen lassan a vízben, de a ragasztó még mindig rajta van a fán, így nem tudom mi történhetett. Esetleg van valakinek valami ötlete? Nem szeretnék cérnával kötözgetni.
én is igy jártam, de nem a ragasztóval volt a probléma hanem nem vágtam a mohát, és elrohadt a moha, igy egyértelmű hogy elválik! kötözéssel is elfogválni egy idö után ha nincsen vágva!
 
Back
Oldal tetejére