• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Minimal Lounge II

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Sajnos az elmúlt három hónapban autóépítés miatt semmi időm nem volt az akváriummal foglalkozni, ami odáig fajult, hogy az On The Beach visszafordíthatatlanul bealgásodott. Most azonban az autó kész - na jó, sose lesz kész, ugyanolyan mint az akvakertészkedés - így újra tudok időt fordítani arra, hogy kicsit szebben pompázzon a szobában az aki.

A scape kivételesen nem hosszú tervezgetéssel alakult ki. Erős anyagi korlátok miatt előbányásztam minden eddig használt dekoromat és abból próbáltam összeállítani valamit. Amúgy is gondolkoztam valami minimál stílusú elrendezésen, így született a mostani látvány.

Valójában augusztus 31-én indult, csak azóta elmaradt a rendes fotó meg a naplónyitás.

Felszerelés:
60x30x36 - 64 literes GA Opti-White akvárium
QUAD T5 4x24W 6500K + növényes cső + 4x MoonLed világítás (napi 7 óra)
Eheim 2036 Ecco Pro 300 külső szűrő + Seachem Purigen
Nagynyomású CO2

Talaj:
ADA La Plata Sand
~2 liter Tropica substrate
~6 liter ADA Aqua Soil Amazonia

Dekor:
Seiryu kövek

Növények:
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Eleocharis acicularis
Ammania Sp. Bonsai
Anubias sp. nangi
Staurogyne repens
Blyxa Japonica

A növények szerencsére már ebben a két hétben látványos fejlődést mutatnak, egyedül a bonsai egy része olvadt el, de szerencsére maradt is sok, úgyhogy majd a nyírások alkalmával pótolom, amik most kiestek. A korábbi sokféle hal helyett most ezen az ágon is a minimál felé indultam, csak hengelik tarkítják az akváriumot, egyedül a kezdetek óta kitartó csoki gurámit hagytam meg rajtuk kívül, tőle nem tudnék megválni.

És akkor két kép, első az indításkor készült (telefonnal, bocs a minőségért) a második pedig mostani fotó.

10628478_10201500503713810_1505548523153154910_n.jpg


10541893_10201564713319010_2687621171712946927_o.jpg
 
Utoljára módosított:
Off:Megmutatod a verdát is?????
On:látványos a fejlődés (y).Látom te sem úszod meg hogy talaj kerüljön a dekorhomokra:)
 
Off:Megmutatod a verdát is?????
On:látványos a fejlődés (y).Látom te sem úszod meg hogy talaj kerüljön a dekorhomokra:)
Off: mutogatni való nem nagyon van, nem a látvány volt a lényeg :) a Corsámba tettünk egy 2.0T Saab motort, 185LE (még), kis utcai ijesztegető :)
On: Sajnos ez nagy küzdelem lesz, de remélem, hogy oda a kő melletti sarokba benő a Monte Carlo és megoldódik a gond
 
Lehet rosszul látom,de mintha lennének a halak között Ékfoltos razbórák is,nem csak Hengelik...
Probléma mentes folytatást :)
 
Na végre elő kerültél!A mostani minimäl akid tetszik a legjobban!A hengelik köze azért kerültek ékfoltosok(de ez csak részletkérdés). Algamentes kertészkedést!Ja és üdv újra köztünk.
 
Igen, kicsit megkeveredett a razbórasereg, de sebaj, így is jól mutatnak :) köszönöm a jókívánságokat
 
Üdv újra a fedélzeten!

A razbóráknál a kisebb brigittaere gondoltam, de persze szépek ezek is, bár érzésem szerint talán túl nagyra nőnek 60 literre.
Azért a minimál megtartása mellett valami szép mohás red moor ág még befér, ugye? Lehetőleg kis kilógó résszel, amire emers felfut valami; nekem az a gyengém!

Sok sikert!(y)
 
Üdv újra a fedélzeten!

A razbóráknál a kisebb brigittaere gondoltam, de persze szépek ezek is, bár érzésem szerint talán túl nagyra nőnek 60 literre.
Azért a minimál megtartása mellett valami szép mohás red moor ág még befér, ugye? Lehetőleg kis kilógó résszel, amire emers felfut valami; nekem az a gyengém!

Sok sikert!(y)
Ez most famentes övezet :)
 
Az új akváriumba ismét szerettem volna garnélákat, de a CRS/CBS kudarc után úgy gondoltam, visszatérek az egyszerűbb fajokhoz, így egy adag sakura került be. A 10 gyönyörű garnéláért köszönet @Luigi13 házaspárnak :)

És mivel tudom, hogy legtöbben ezért követik a naplóimat, jöjjön pár kép :)

_MG_0818.jpg


_MG_0824.jpg


_MG_0825.jpg


_MG_0809.jpg


_MG_0815.jpg


_MG_0817.jpg


A régi garnélás akváriumban pedig új lakók vannak :)

_MG_0795.jpg
 
Köszönjük szépen az új háttérképeket(y):woot:;)
Ha megengeded én szívesen kitenném valamelyiket,mert újfent gyönyörű fotókkal ajándékoztál meg minket.Szuper képek
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére