• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Hali
Kinéztem egy Fluval Edge akvárium szettet,amihez lehet külön venni 42 ledes lámpát 6700Kelvin" ...23 literre ér ez bármit is? Nem tudom ,mennyire jó választás a led lámpa ha szeretnék valami piros növényt is...
Szia, azt nem tudom hogy az a led amit kinéztél mit tud, én ledet használok s piroslanak a növények nálam!
 

Attachments

  • IMG_0643.JPG
    IMG_0643.JPG
    148.6 KB · Megtekintések: 0
Szia, azt nem tudom hogy az a led amit kinéztél mit tud, én ledet használok s piroslanak a növények nálam!
Hali
Igazából fogalmam sincs,mert semmit se írnak róla csak annyit hogy beépített lámpa és középre megy a fény 42 led 6700Kelvin" Ennyi,mondjuk az enyémre is azt mondták,hogy mennyi csúcs szuper 2x11W azt egy sima Vallisneria is megdőglik benne.....60,000 Forintos akváriumom azt ennyit érnek...
 
ja ez a alap,ami benne van az tényleg semmire se jó...nah de mindenki azt mondja a Yt-n hogy nem jó és pluszba hozzá kell venni még 2 lámpát...Vicc 50,000 Ft és semmire se jó plusz még hozzá kell venni 17,000 Ft-ér egy lámpát ahhhh elég :)
 
Sajnos már többször bebizonyosodott, hogy egy akvárium szett csak úgy olcsó és jó ha Te magad válogatod ki, hogy miből álljon. Én még nem láttam olyan szettet amiből mindent tudsz is használni. Max az üveget meg a hálót ha van hozzá.
 
Ja ...Állítanék össze egy sajátot,de nem szeretem az olyan akváriumokat,amik nincsenek fedve....,de ami fedett azt meg nem lehet Upgradelni"
Amit most vettem ,annak 500Liter/h Szűrő motorja van,de kb 3 naponta kell cserélnem a vízet mert mocskos a víz úgy,hogy 3guppie van benne és persze megint 60,000Ft minusz...szívem szerint kidobnám az egészet az ablakon :D
 
Sajnos már többször bebizonyosodott, hogy egy akvárium szett csak úgy olcsó és jó ha Te magad válogatod ki, hogy miből álljon. Én még nem láttam olyan szettet amiből mindent tudsz is használni. Max az üveget meg a hálót ha van hozzá.
Jók a szettek, csak nem növényeshez. Sügéreket nyugodtan lehet tartani bármelyik gyári szettben, ha kiegészíted egy plusz szűrővel. Egyébként Én gyáriban tolom a low-techet, de kb a Juwel az egyetlen, ami kb értelmes lámpával ad szettet...
 
Igen a Juwel elég jó lámpát ad a szettekhez,de inkább 180 literesbe én meg nem szeretnék ekkorát:)
Juwel vio 40 et vettem nagyon jó volt minden de a lámpája 2havonta kuka volt és 12,000 Ft volt szóval lecseréltem ledre de az meg semmire se jó...Amit most kinéztem az 23literre 42led ,de még nem tudom ,hogy elég e bármire is...
 
Jók a szettek, csak nem növényeshez. Sügéreket nyugodtan lehet tartani bármelyik gyári szettben, ha kiegészíted egy plusz szűrővel. Egyébként Én gyáriban tolom a low-techet, de kb a Juwel az egyetlen, ami kb értelmes lámpával ad szettet...
Lehet,hogy így van nincs nagy jártasságom benne csak a meló helyemen van egy 100-as juvel. A belső szűrője vagy beázott vagy nem tudom csattant.Halak vége oldal üveg kinyílt de meg csináltuk.Külső szűrő kellett hozzá, 2 neonos de csak 21 watt csövenként lowba van de csak úgy van. Plusz vízálló csövet tettem bele 3.-nak. Anno szekrénnyel (inkább polc) együtt volt a szett 75 ezer. 100 literes. Csináltam még egyet mellé ilyen iker akvának. A polcot lekoppintottuk 7500 ft leszabva akva újjonan 9000 ft tetra ex 600 25 körül,fedél rá 10 K csövekkel. Árban majd 20 k val kevesebb de jó cuccokkal. Ennek ellenére jó a juvel de sztem drága ahhoz ami benne van. Szerintem az ilyen nagyobb 80-100-as szettekhez van még mit venni és az áruk....
 
Igen a Juwel elég jó lámpát ad a szettekhez,de inkább 180 literesbe én meg nem szeretnék ekkorát:)
Juwel vio 40 et vettem nagyon jó volt minden de a lámpája 2havonta kuka volt és 12,000 Ft volt szóval lecseréltem ledre de az meg semmire se jó...Amit most kinéztem az 23literre 42led ,de még nem tudom ,hogy elég e bármire is...
Lehet jobban járnál ilyen pici akvára egy házi megoldású lámpával.
 
Juwel Rio 180 as akváriumom van... 300 euoro volt(90,000ft Szekrényel.)
2x25W lámpa van hozzá. Ez is low light sajnos...
Vettem hozzá még 2 reflektort az 2x3000Ft és egy 500 euros Co2 rendszert......és akkor még nincs benne ,hogy mennyi a felépítése.....
 
Juwel Rio 180 as akváriumom van... 300 euoro volt(90,000ft Szekrényel.)
2x25W lámpa van hozzá. Ez is low light sajnos...
Vettem hozzá még 2 reflektort az 2x3000Ft és egy 500 euros Co2 rendszert......és akkor még nincs benne ,hogy mennyi a felépítése.....
Ne haragudj valamit kevertem azt hittem kis akva :) .
Ezz... fuu. Vagy az árak ilyen kemények ott kint vagy nem tudom. Ennyiért már autót kapsz itt magyarba lehet a csomiba maradt még egy akva is.
Akkor vagy összedobsz 8520-as ledből egy rendes világítást ami dimmelhető vagy nagyon nézz körbe és rendelj bele valami normálisat.
Az említett ledből elég lenne rá 2 méter. kb 6000-7000 lumen
 
ööö Per pill 3 akváriumom van :D
Juwel rio 180
Juwel Vio 40
Aquatic Nature Revolution"
Én kezdtem el keverni a dolgokat,mert alapba egy 23literesről volt szó..:)
 
ööö Per pill 3 akváriumom van :D
Juwel rio 180
Juwel Vio 40
Aquatic Nature Revolution"
Én kezdtem el keverni a dolgokat,mert alapba egy 23literesről volt szó..:)
Ő szerintem akkor arra válaszoltam először amire azt írtad 180 literes vagy nem?? :) Elvesztettem a fonalat le kell feküdnöm :)
 
Ja ...Állítanék össze egy sajátot,de nem szeretem az olyan akváriumokat,amik nincsenek fedve....,de ami fedett azt meg nem lehet Upgradelni"
Amit most vettem ,annak 500Liter/h Szűrő motorja van,de kb 3 naponta kell cserélnem a vízet mert mocskos a víz úgy,hogy 3guppie van benne és persze megint 60,000Ft minusz...szívem szerint kidobnám az egészet az ablakon :D

De lehet felgrédelni. Csövek foglalatok ki belőle mindenestül,és bele led pálcát.Hátulján ahol van két kis ablak a csöveknek kivág nagyobbra mehet bele a cső. Melóhelyemen 2 egyforma 100 lityis fedeles,elég fénnyel,tetra ex 600 plus,és ex 1200 plus. Simán megy.
 
De lehet felgrédelni. Csövek foglalatok ki belőle mindenestül,és bele led pálcát.Hátulján ahol van két kis ablak a csöveknek kivág nagyobbra mehet bele a cső. Melóhelyemen 2 egyforma 100 lityis fedeles,elég fénnyel,tetra ex 600 plus,és ex 1200 plus. Simán megy.
Ja bárcsak ennyire egyszerű lenne:D Ha megbontom akkor alapba elvesztem a garanciát :)
Meg sajno annyira nem vagyok gyakorolt ebben az Upgrade"lésbe....de azért köszi az infót...
 
Juwel Rio 180 as akváriumom van... 300 euoro volt(90,000ft Szekrényel.)
2x25W lámpa van hozzá. Ez is low light sajnos...
Vettem hozzá még 2 reflektort az 2x3000Ft és egy 500 euros Co2 rendszert......és akkor még nincs benne ,hogy mennyi a felépítése.....
nekem gyárilag 2*39w -volt benne..!
sztem ne számold mennyibe van, vagy hogy mennyit költöttél rá, ez a hobbyd.. :cool:
 
Gondolom a mérete miatt!
nekem 180l es hez volt a 2*39w, low-techhez szintén jo..
Bocs rosszul mondtam.... Rio 180-as Akváriumhoz 2x45W lámpát adnak,de a +2reflektorral sokkal erősebb ,de még így is low tech.... És igen ez az Életem már mindenki hülyét kap tőlem :) Mindig Akvarisztikás dolgot kérek ajándékba :)
 
Back
Oldal tetejére