• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Ugye itt nem 650 nm-re, hanem 865 csőre gondoltál? ;)
Megosztanád majd velünk a véleményedet? Színképre gondolok, nem hosszú távú hatékonyságra. Mármint hogy a 6500K vagy a 8000K alatt néz-e ki jobban az aki. Köszi.
Létezik 880 cső 90 cm hosszban is? Én csak 60 és 120 hosszúságban találtam...
Igen létezik az összes szabvány méretben.Én is használtam 6 db volt egy armiban 36 wattos t8-as foglalattal.Nekem nagyon bejött a fénye viszont ha minden színt nagyon részletesen szeretnél érzékelni akkor inkább a 6500k.
 
Mindekttőtöknek köszönöm a gyors választ. (y) 4*39W lesz.
Egyébként nekem is a 4*39 volt szimpatikusabb, de gondoltam megkérdezek olyanokat akik jobban értenek hozzá. Mégegyszer köszi.
 
Utoljára módosított:
Erőben kb ugyanaz mind a kettő. De a P széria a frisebb, letsztultabb megjelenésű. A P-t dönteni is lehet a lábon, ha hozzá kell nyúlni az akváriumhoz.
 
Erőben kb ugyanaz mind a kettő. De a P széria a frisebb, letsztultabb megjelenésű. A P-t dönteni is lehet a lábon, ha hozzá kell nyúlni az akváriumhoz.

Kösszönöm válaszod. A "P" szèriával csak az a bajom ,hogy 10000 huf- al drágább. Ez a 2 lámpa amit anyagilag fizetès után megengedhetek magamnak ha mèg jövőhèten is akciós akkor megrendelem.
 
Kösszönöm válaszod. A "P" szèriával csak az a bajom ,hogy 10000 huf- al drágább. Ez a 2 lámpa amit anyagilag fizetès után megengedhetek magamnak ha mèg jövőhèten is akciós akkor megrendelem.

Ifjú Skywalker, tégy belátásod szerint. :):D(y)
 
Sziasztok! Kezdő akvarista vagyok. Tanácsot szeretnék kérni! Van egy 240 literes akváriumom, igen gyenge világítással. Akvárium mérete 100*40*60. Tehát 60 cm magas az akvárium. szeretnék bele növényeket, szépeket. A gyári tetőben 2 db T8as cső van. Szóltam egy asztalosnak, hogy készítsen új tetőt hozzá. Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy milyen, illetve hány db csöves legyen, vagy egyáltalán mit tanácsoltok?
 
Sziasztok! Kezdő akvarista vagyok. Tanácsot szeretnék kérni! Van egy 240 literes akváriumom, igen gyenge világítással. Akvárium mérete 100*40*60. Tehát 60 cm magas az akvárium. szeretnék bele növényeket, szépeket. A gyári tetőben 2 db T8as cső van. Szóltam egy asztalosnak, hogy készítsen új tetőt hozzá. Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy milyen, illetve hány db csöves legyen, vagy egyáltalán mit tanácsoltok?
6*39 wattot sem tartanám ördögtől valónak, de azért gondold át ezt az akvárium formát.
 
60 centit átvilágítani - oda kell már pirítani.

Hogy ne lepjen el a zöld alga emelni is kell a lámpán, szóval az a 60 centi még jóval több.

Nekem 50cm magas akva fölött van 6x54W ATI pilács, 35 centire emelve a víz szintjétől. Nyilván nem 8 órában világítok a hat csővel egyszerre, de már ide is kell a durva fény ha olyan növényeket akarsz, amik igénylik ezt.

Ezért írta BlackOut hogy gondold át az akva formát. Magas nagyon. :)
 
konkrét ötleteket kérek:) kezdő vagyok
Olvass, olvass és olvass!
40 mély 60 magas akva állítólag nem az igazi növényezéshez, nehéz átvilágítani, nehéz szépen berendezni, nehéz bármit matatni benne.
Amúgy, amióta beneveztem én is egy ATI lámpára, azt vallom, hogy kötelezővé kéne tenni. :)
 
illetve 39wattosba is van ilyen olyan fényű, lövésem nincs, hogy milyen kell :S
Ezért írtam, hogy olvass. 6500 kelvines fog kellen, 39 vattos (90 centis lámpába való). A növényesítésen sok műlik, de télleg nehéz ilyen magas vízoszlopot rendesen átvilágítani.
 
Ha konkrét akarok lenni, neked 6x39 watt kellene ha komolyan akarsz növényezni. Szerintem.
És még azzal is lehetnek gondjaid, ahogy @Etele írta. Ha túl közel lesz a felszínhez, akkor GDA/GSA lesz a vége, ha meg felemeled, akkor nem fogja tudni rendesen bevilágítani az akvárium alját és pl. nem tudsz szép gyepet nevelni. Nekem 50 cm magas az akváriumom és 4x39 W-os ATI-val világítom. Határeset... Korábban volt egy 6x39W-os DIY T5-ös világításom szintén ugyna ez az akvárium felett és kb. 15-20 cm-ről világítottam.
De hogy a kérdésedre is válaszoljak: minimum 6x39 W T5-ös (pl. OSRAM Lumilux T5 HO 39W/865 G5 849mm) világítást ajánlanék, de a 8x39 W sem lenne ördögtől való. Előbbi esetben 0,975 W/liter utóbbi esetben 1,3 W/liter lenne a fényed. Ezekkel már lehet szép növényeket nevelni, de a gyepek kérdésesek. Szerintem talaj szinten kévés lesz a fény és nyurgulni, nem pedig sűrűsödni fog a gyepnek szánt növény.
 
az akvárium már meg van:) használtan vettük

Mégis mennyibe kerül egy új másik akvárium ebben a méretben? 20-25k? Ez a méret annyira sz*r, hogy az a pénzkidobás, ha ebben állsz neki növényezni. Komolyan mondom. Teszel bele talajt, tápozod 240 literre számolva, pedig gyakorlatilag pont annyi növény fér bele csak, mint egy 160-200 literesbe, majd 1-2 év szenvedés után rájössz, hogy igazunk volt. Én is így voltam. Most tervezem a 120*40*50 cm akva cseréjét..

Cseréld le akár egy 100*40*40 cm-esre, az 160 liter, de ugyanakkora felület, mégis szebben beépíthető/beültethető, és olyan növényeket is ki tudsz próbálni, amiket a 60 cm magasság miatt egyszerűen nem. További ráadás, hogy kényelmesebben és jobban is tudod gondozni.
 
Mégis mennyibe kerül egy új másik akvárium ebben a méretben? 20-25k? Ez a méret annyira sz*r, hogy az a pénzkidobás, ha ebben állsz neki növényezni. Komolyan mondom. Teszel bele talajt, tápozod 240 literre számolva, pedig gyakorlatilag pont annyi növény fér bele csak, mint egy 160-200 literesbe.

Cseréld le akár egy 100*40*40 cm-esre, az 160 liter, de ugyanakkora felület, mégis szebben beépíthető/beültethető, és olyan növényeket is ki tudsz próbálni, amiket a 60 cm magasság miatt egyszerűen nem. További ráadás, hogy kényelmesebben és jobban tudod is gondozni.
Maximálisan egyet értek @dexkill -lel. Ha meg nem akarod kidobni az üveget, akkor szedd szét a ragasztásnál, pucold meg és üvegessel válasz kisebbre és ragasztassd újra össze. Ha lepucolod a mostani ragasztót és úgy viszed oda az üveglapokat, akkor pár ezer forintból meg is úszod. Sőt! Ha valamelyik lap karcos, akkor így fel is tudják polírozni, vagy ha olcsóbb, akkor ki is cserélheted.
 
Back
Oldal tetejére