• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen fát, gyökeret használhatunk

Hali! A vasfám ismét megszínezte a vizet nagyon sokszori kifőzés után és áztatás után is, most vettem a helyi nagyon magas színvonalú boltban gyantát ilyen kis tasiban, az megfogja a víz színét stbstbstb... most ismét fő kb 1 órája a fa, aztán majd megint kifőzöm és ha utána is szinez kivágom a kukába úgy ahogy van... egyéb ötlete nincs véletlenül valakinek? Hálás lennék!

Ez a 'gyanta kis tasiban' nagyon sokat mond. A fát, ha 40x fozod ki akkor is szinezni fog. Seachem Purigen a megoldás a gondodra. A Szűrés és szűrők topic alatt megtalálod és a Google-be beírva is.
 
Régebben mikor nem volt szükségem a csersavra a vasfából sós vízben áztattam a főzés után és többé nem színezte a vízet,ha kihajítanád előtte szólj,vevő lehetek rá.:)
 
a víz kristály tiszta lett 72h alatt a proAqua-Clean-től, csak ajánlani tudom!

Legyszi ilyen elhamarkodott kijelentéseket ne tegyünk, attól, hogy tiszta lett a víz meg nem biztos, hogy hasznos egy novenyes akiba. Az aktív szén is tiszta vizet csinál, de kiszűr minden fontos tápanyagot a vízből ami nagyon nem jó. Ha SZAT gyanta klón akkor nem jó novenyes akiba. Olvasd el Tibicuk tapasztalatát a szat topicban.
 
Ha ránézel az akváriumomra akkor nagyon rövid idő alatt el tudod dönteni hogy növényes e vagy sem, tehát, "csak ajánlani tudom!"
 
Remélem, sikerült valami újat alkotnom tereprendezés vonalon!

A redmoor és finger gyökerek, amik az Aqautic Nature és az ADA Nile Sand, valamint Manado aljzatban gond nélkül
megmaradtak, a Sansibar ködjében simán felúsztak! Súlyozni nem akarom, meg valószínűleg hiába is, hiszen ezek már bőven áztak, másik akváriumból kerültek át, szóval úgy döntöttem, ha lebegni akarnak, hát lebegjenek! Eheim tappancsokkal rögzítettem őket az üveghez, így a tér közepén vannak, ráadásul az egyik ág olyan, mint a Titanic elején feszítő nőalak, szóval nagyon COOL lett!
Nagyon várom, milyen lesz, amikor az ágakra kötözött mohák bedúsulnak.
Ha találtok a világban ehhez hasonló kompozíciókat, érdeklődve várom a linkeket!
 
A mangrove fa meddig színezi a vizet?
JBL Mangrovéról van szó.Valaki használt már ilyet?
Nagyon tetszik a textúrája.Az van ráírva,hogy nem kell áztatni ,mert lent marad a víz alatt.
Ez nem vasfa véletlen,csak ráírták,hogy mangrove?
 
Arra volnék kíváncsi,hogy a következő fa fajtákból melyik lenne jó akváriumi használatra?
Körte,barack,alma,szilva,akác?
Válaszokat előre is köszönöm.
 
Szia Ferenc!

Körte,barack,alma,szilva,akác?
Az alma és az akác kilóg a sorból (ja nem pálinka):) !

Minden gyümölcsfa jó, ha nem voltak korábban évekig permetezve, kellőképpen kiszáradt, majd eleget ázott!
Az akác is megfelelő (Punkdraco kollégától tudjuk hogy a kérge mérgező) az előbb említett kezelési eljárások után, a kérgétől megszabadítva.

A.ttila
 
Az alma és az akác kilóg a sorból (ja nem pálinka) !
Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is:D


Minden gyümölcsfa jó, ha nem voltak korábban évekig permetezve, kellőképpen kiszáradt, majd eleget ázott! Az akác is megfelelő (Punkdraco kollégától tudjuk hogy a kérge mérgező) az előbb említett kezelési eljárások után, a kérgétől megszabadítva.
(y):)
 
Köszönöm a válaszokat:D
És még arra lennék kíváncsi,hogy ha a szárítási folyamatot felgyorsítanám úgy,hogy sütőben többször "megsütöm",az így jó lenne,vagy hülyeség?És hogy a kérgét le kell szedni a gyümölcs fáknak is?
 
Szia Ferenc!

Köszönöm a válaszokat:D
És még arra lennék kíváncsi,hogy ha a szárítási folyamatot felgyorsítanám úgy,hogy sütőben többször "megsütöm",az így jó lenne,vagy hülyeség?És hogy a kérgét le kell szedni a gyümölcs fáknak is?
Ne süsd, csak szárítsd (alacsonyabb hőfokon)!
Ha tudod hogy nem vegyszeres, maradhat a kéreg, de csak ha nincs tele pakolva vele a medence, mert akkor nagyon terhelheti a vizet!
Az algaevők, garnélák szeretni fogják!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére