• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

milu ékszerdoboza

Sziasztok
Egy ideje már nem írtam, sajna a meló, a német, és az edzés mellett csak az akváriumra marad időm, naplózni ne nagyon, de most igyekszem pótolni...
Az elmúlt két hétben a szűrővel bohóckodtam egy csomót, 3-4 naponta szét kellett szedni mert annyira leesett az áramlás, azóta megjavult valahogy... Tervezek bele új szűrő anyagot venni, ha ez a szűrő marad, és nem cserélem le az egészet...
Ha a szűrő csere elmaradt akkor viszont jön az ro masina :)
A szűrő vacakolás miatt lett egy kis barna algám zöld ponttal az üvegen, és zöld pont az Anubias, és az alternenthea levelein... Nem vészes még épp kezelhető :) amúgy az élőlények jól vannak mindenki vígan úszkál mindenfelé :)
Kösz hogy benéztél viszlát ;)
 
no akkor egy kis helyzetjelentés képekkel fűszerezve:
épp túlvagyok az ismételt szűrő takarításon, már kezd eléggé unalmas lenni a dolog, mára már annyira lecsökkent a flow hogy az összes garnéla a vízfelszint kapálta, és az egyik amano már ki is mászott a fa kilógó részére is, és hiába zavartam vissza nem maradt víz alatt sokáig...
úgy hogy amíg az eheim-et szétszedtem és megtisztítottam addig betettem a régi kis belső szűrőmet ami levegőztette addig ezerrel az akváriumot...
hálaistennek már sokáig nem kell ezzel vacakolnom, mert jön az új szűrő, méghozzá egy tetratec ex 700 személyében amihez lesz üveg ki-be folyó is így nem kell akril csövet keresgélnem, és azzal játszanom sem :) egy vagy két hónapig fog kb menni a gyári töltettel, aztán jön majd bele substrat pro és Seachem Purigen is ;) gondoltam rá hogy addig megtöltöm siporax-al de az egyik halasnál amikor kérdeztem hogy ugyanmár mennyiért vesztegetik le kellett ülnöm mert 6ezret mondott 1 kilóért :O
úgy hogy addig is beleteszem a jelenlegi siporaxomat meg adagolok mellé még bacit aztán csak működni fog a baci költöztető szolgálat is amíg nem tellik jobb szűrőanyagra, és akkor esetleg majd sorba is kötöm a két szűrőt hogy a kicsi mehanikai a nagy pedig biológiai szűrést végezzen, de ez még messze van...
clear.png

a növények jól vannak, a HM érdekes jelenséget mutat, mert nem az egész nő mint állat csak pár szál, azokat majd a jövő héten megnyírom, a bonsai is megindult rendesen szinte 1-2 hetente nyírhatnám :)az acicularis is magához tért a nyírás óta, remélem nem viszi túlzásba mert öröm volt összeszedegetni utána a nyesedéket :D
a Ludvigia repens is egész szépen növöget, a crypto is hozza az új leveleket folyamatosan, de a héten még az anubiasnak is előbújt egy új levele (y)
ami viszont a sírba tesz az az alternanthea... egyszerűen siralmasan éz ki a levelei pontalgásag és deformáltak, besűrűsödött elég szépen, viszont tele van fehér színű léggyökerekkel, ahogy egy-két csajról is szokás mondani, jól áll neki a távolság... ugyanis 2-3 méterről már teljesen szépnek mondható :D
Valszeg ki fogom majd cserélni, csak még nem tudom hogy mi kerüljön a helyére...
na és akkor a képek :)

DSCF1382_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCF1368_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCF1377_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCF1383_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCF1373_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCF1378_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCF1379_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCF1380_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCF1381_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ennyi lett volna, köszi hogy benéztél :)
 
Üdv!
Ma megjött a várva várt ex700 as üveg ki és be folyóval. egyenlőre gyári töltettel megy, csak a műanyag golyókat cseréltem le az eddig is használt siporaxra e később jönni fog még bele Seachem Purigen és Substrat pro (2l) is :) az áramlást még egyenlőre ki kell tapasztalni, mert a hatszög alak miatt kicsit nehezebb a dolog....
De az amandáknak szerintem tetszik a dolog :)
A másik kérdés hogy nem igazán fodrozza a vízfelszint nem tudom hogy elég lesz e az oxigén a vízben...
e4usy2u5.jpg
 
Sziasztok!
Írok egy kis helyzetjelentést:
a keddi szűrő csere után kicsit aggódtam az oxigén hiány előző szűrőnél nem egyszer előfordult sajna, így beszereztem egy tetra légpumpát és most ez oldja be a zoxigént a vizbe :D amint kiderült feleslegesen költöttem el a pénzt megint, mert anélkül sincs probléma, de tartalékba nem árt ha van egy :)
A szűrőbe a jövő hónapban (elvileg) jönni fog két liter Bio Rio, és Seachem Purigen hogy tuti jó legyen minden ;) megjelent két növényen a fekete ecsetalga, az egyik az anubias nana amin nem csodálkozom, mindenhol írják hogy algásodik, a másik viszont az alternanthea renecki mini amivel hogy őszinte legyek már az összes t*köm tele mert amellett hogy a rikító fehér léggyökerei sem túl szépek a pirosas barnás növényen, mindíg hullatja a leveleit (igaz hogy hoz is újakat) és folyamatosan algás is :/ valszeg emiatt a növény miatt van akkora olajosodás a vízfelszinen is...
Ma megvolt a szokásos vízcsere, és algakaparás is. Az üvegen általában a hét végére mostanában előkerül egy kis barna alga zöld ponttal fűszerezve...
Megnyírtam a HM-et , az ammania bonsait és a ludwigia repens-t is olyan szinten hogy mostmár ki sem látszanak a fa mögül :D a lenyírt részeket persze visszaültettem, csak a HM-ből jött ki egy kis adag... kicsit megtépkedtem a jávai mohát is, kicsit többet is szedtem ki belőle mert a fa két ága közötti részen annyira be volt mulmosodva hogy nem tettem inkább vissza :) (nem csoda, az összes halkaja miegymás itt landolt eddig, valszeg kicsit túletettem az amandákat
clear.png
)
a növények többsége szépen növöget, ezt a parvuláról, és az alternantheraról nem lehet egyedül elmondani, a parvula valszeg igényelné a co2-t is meg egy kicsit több fényt is, mert most kicsit árnyékosabb helyen van... az alternanthera-t valszeg ki fogom dobni a feljebb leírtakmiatt, és valamit teszek majd a helyére, lehet hogy a HM-et előre költöztetem, és bacopa megy a helyére, vagy a HM marad a seggén ott ahol van, és valami más lesz oda , gondolkoztam a hs-n is de még egyenlőre nem néztem utána hogy milyen igényei is vannak pontosa, de még nem tudom, majd kitalálok valamit...
a parvula helyett, vagy inkább közé is kellene valami ami bírja a kicsit árnyékosabb részt is, esetleg a bacopa australis lesz a befutó vagy nem tudom lehet hogy oda is acicularist, vagy bonsai-t fogok tenni ( ez utóbbival jönnék ki a leg olcsóbban asszem :D )

és most az állatokról:
az egyetlen amanó garnim folyamatosan petés, nem is csoda ennyi hím mellett :D
az rc-k i szépen szaporodnak annak ellenére hogy nem nagyon látni közöttük petést mégis mindíg látni pici garnikat, remélem hogy nem a szűrőben fognak kikötni... (bár valszeg ott is találnak enni csak hát azért még se kéne... )
Az amanda lazacokat nagyon bírom, mind-mind különböző egyéniség, valamelyik naphosszat úszkál össze vissza, valamelylik beszaribb és elbújik a fény vagy nem'tom mi elől, van amelyik a sodrásban úszkál és van olyan is amelyik a lassabb folyású részen marad... összességében nagyon szép halak, inkább az alsó részen közlekednek, de ott folyamatosan, az új szűrőnél kicsit aggódtam hogy éjjel hogyan fognak aludni a kicsit nagyobb flow miatt, másnem hozzákötik magukat valamelyik növény szárához egy kis moha indával :D
a két helena elvan, száguldoznak össze-vissza nem nagyon látok más fajta csigát így biztos bekajálták azt a keveset ami volt, az egyiken kinött valami moha, vagy alga féle nagyon komoly az álcázása így :D

más: tervezem egy wabi indítását majd valamikor, mert a levágott növényeket már lassan nem tudom visszatenni :D
és közben elkezdtem egy moha grafitit is ami egyenlőre abból áll, hogy felraktam a falra egy deszkákból összeragasztott alapot amire rá lehet festeni majd a mohát, már csak idő, és olyan időjárás kellene hogy ki tudjak menni a kertbe mohát szedni, ez talán a jövő héten összejön ;)

és akkor most két kép, akkor (nyírás elött algás üveggel) és most (nyírás után alga mentes üveggel, csak a rohadt vízkő van rajta kívül :(( na majd ha lesz RO
clear.png
)

DSCF1384_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCF1386_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


köszi hogy benéztél ;)
 
Sziasztok!
ismét sikerült két hétre eltűnnöm, de mentségemre szóljon hogy beteg voltam, és 39-40 fokos lázzal itthon haldokoltam... (na meg persze melóztam közben csak hogy teljesen jó legyen a hangulat... ) így a múlt heti tervezett növény ritkítás, és takarítás elmaradt, és csak egy gyors vízcserére sikerült összeszednem magam...
Szal a mai helyzet a következő volt: délelőtt lenyomtam az év utolsó munkanapját, és go haza nekiestem az aksinak gyorsan, és leszedtem az algát (barna, és zöld pont) az üvegről, és levágtam az alternanthera, és az anubias algás ( az alternanthera esetében durván, az anubiasnál visszafogottabb mennyiségű fekete ecset ) leveleit, és amíg szűrőt takarítottam, és garnélát halásztam ki a szűrőből addig carbo-s kezelést is kapott az aki :)
De aztán a szűrő összerakása után rá kellett jönnöm hogy ez nem az én napom :( gondoltam ecetes vízzel lemosom a ki-be folyó ágakat, hát jah így volt tervben...
amekkora szerencsém van a(z aksiból) kifolyó ágat a csőről való leszedés közben sikerült nekicsapnom a vödör szélének és eltörött
clear.png
clear.png

úgy hogy most kereshetek majd egy üvegest aki occcón megcinálja
clear.png

ezek után gondoltam rosszabb már nem lehet, de hát lett... eltörött a vizes vödör füle, persze nem volt üres
clear.png
ekkor következett kb 20 perc szőnyeg sikálás hogy ugyanmár ne ázzon át az alattam levő nappali tetején a gipszkarton....
összegzésként: a szűrőt faján összeraktam, és ha már a két héten háromszor kellett láz, és fájdalom csillapítóért, és egyéb kellemes izű gyógyszerekért mennem a gyógyszertárba, akkor vettem vazelint hogy legyen mivel bekenni a szűrő tömítéseit, na az megint egy vicces sztori egyszer majd lehet hogy elmesélem :D :D
a HM-t nagyon durván megnyírtam, most kisebb mint az acicularis, és tök jól néz ki így :D
az amandákról annyi a tapasztalat, hogy nem igazán díjazzák az erős áramlást, és 1-1 egyed a sok fényért sincs oda... viszont van egy amanda aminek az oldalán fekete folt jelent meg, nem'tom hogy ez normális-e majd még utána nézek ;)
az e hónapra tervezett szűrő töltet csere most sajnos a takaróm rövidsége miatt (nem tudok már hová nyújtózkodni alatta ) tolódik egy hónappal, de ez van :)

köszi hogy benéztél ;)
ui.: kép most nincs, majd talán a jövő héten...
 
Az én halaim ne lusták, csak energia takarékosak :D a világítási idő első felében rápihennek a második felére, amikor is hajlandók mozogni, és körbe úszni az aksiban :D
Sokszor az az érzésem hogy a garnélák többet úsznak :D
Itt van pár kép is a lustaságokról...
u8ena3e2.jpg
 
Sziasztok!
a héten gyász hét van az akváriumban :( hétvégi takarításkor találtam egy eléggé kiszáradt RC-t az akváriumtól kb 2 méterre, nem tudom hogy hogyan, és ugyan miért, és mikor mászhatott ki, ezek után jobban körül néztem az akvárium körül, de több garnélát nem találtam, viszont tartottam egy kisebb népszámlálást aminek során óriási költséggel ( egy üveg ciderrel a kezemben
clear.png
) leültem a székre ami az asztal elött van, és szép lassan számba vettem amit látok...
Szombat délutáni helyzet: 6 darab amanda lazac pipa...
30 Red cherrynél beleuntam a számolásba, és haladtam tovább ( most már kicsit kezdenek túlnépesedni) szóval ez is pipa...
amano garnélák: 3, max 4 darab (az egyik gyanús hogy csalni próbált, és kétszer vetette számba magát...) az eredeti 5 helyett szóval innen 1, vagy 2 hibádzik... ki nem másztak, vagy legalábbis nem találtam meg őket szal vagy elfogyasztották őket a többiek, vagy a szűrő ülepítőjében vannak , de mivel a régi kis belső szűrő szivacsát ráhúztam a műanyag csőre garnéla, és hal védelemként amíg nem találok egy faja üvegest aki megcsinálná occóért az üveg csövemet (nem tud valaki esetleg egyet Szombathely környékén?
clear.png
) Szóval ezt azt hiszem hogy kizárhatom...
így beletörődtem a ténybe hogy elpusztultak...

2014.01.06.
Meló után jöttem haza délután kb 15 óra körül, és elkezdtem a szokásos pár perces rituálét ( carbo tápok, hal kaja adagolás, halszámlálás) amikor megláttam hogy szegény foltos oldalú Amanda lazacom eléggé rossz bőrben van az előző napihoz képest, a folt az oldalán megnőtt, a hasa, és a hasi úszói elfehéredtek, elszintelenedtek, kapkodta a "levegőt" és teljesen máshogy mozgott mint a többiek :( látszott rajta hogy nagyon le van gyengülve, de reménykedtem hogy jobban lesz. Sajnos nem volt időm, és el kellett mennem hazulról.
Este siettem haza amennyire csak tudtam hogy megnézzem hogy a kis foltos hogy van, és hogy egyáltalán él-e még...fél kilenckor kapcsol le a világítás én 20:20-kor értem haza, egyszerre go be a szobába, és már számolom is a halakat, és keresem foltost...
nem találtam sehol, viszont az RC-k valami gyanúsat művelnek egy kupacban a bonsai mező szélén... Szegénynek már a nagy részét megették :( :( :(
Remélem nem szenvedett sokat, és hogy a garnélák legalább addig békén hagyták amíg még élt szegény
clear.png


2014.01.07.
Ma meló után jövök haza, és a szokásos rituálé közben megnéztem az áramlást, eléggé visszaesett mostanában, elkoszolódtak már a csövek, és valszeg a perlon is tiszta retek lehet, így csutkára megnyitottam a nyomó ág csapját, és láttam hogy a csőben valami a csapokból ki jön, aztán meg visszamegy...
"na ez mi a búbánat lehet vajon kosz?" Egy amano volt
clear.png
clear.png
mikor teljesen megnyitottam a csapot nem tudott kapaszkodni és visszakerült az akváriumba...egyik nap láttam hogy a lilly-ben bóklászik egy de nem foglalkoztam vele, viszont szombat délelőtt volt egy kis áramszünet+ a takarítás, és lehet hogy akkor mászott be oda...de hogy minek nem tudom...remélem a másik amelyik eltünt nem a rotorban végezte, és azért esett vissza az áramlás...
(csak mert a csövek bár nem teljesen átlátszóak de azért nincs is bennük olyan vastag trutyi még...

Növény fronton: sok változás nincs, az ecset algát úgy néz ki hogy a jó áramlás belövésével, kitartó carbózással, és a dekorról kaparással sikerült nagyjából eltüntetnem hálaisten
clear.png

a többi növény szépen növöget, és egész jól is érzik magukat, kivéve az alternantherat, azt kiszedtem ahogy volt és nagyjából a háromnegyedét ki is dobtama maradék eléggé kis mennyiségben vissza is került, az üres helyre pedig beszabadítottam a ludwigiát.
a bonsai is szépen nő most egy darabig nem vágom vissza kíváncsi vagyok hogy mekkorára nő meg, a teteje egész szép pirosas. :)
a HM, hát az HM nő mint a gomba...
az acicularis a visszanyírás óta visszavett a tempóból, és 1-2 szál be is van barnulva nem'tom miért.
A parvula is növöget, mostani rendeléssel valszeg veszek még 1 vagy 2 dobozzal megtámogatásképp, mert kicsit árnyékban van most ezért gondolkodom is rajta hogy még egy 9 wattos lámpát be kellene üzemelni, csak félek hogy CO2 nélkül csak algabumm lenne a vége...

kicsit hosszúra sikeredett ez a hsz de ez van :D
pár kérdés a végére:
nem lenne sok a 25 literes akvárium fölé még egy 9 wattos lámpa CO2 nélkül? az összesen 27 watt lenne, a kb 20 liternyi vízre...
van értelme még parvulát ültetni az árnyékosabb helyre?
Vajon mi baja lehet az életével annak az amanonak amelyik a szűrőbe felülről akart bemászni? (am valszeg a nem teljesen nyitott csap miatt nem tudott tovább menni a dagi...
Mi lehetett a baja szegény amandának?

köszi ha végig olvastad, és azt is ha válaszolsz, üdv milu :)
 
  • Like
Reactions: TZ
Szerintem CO2 nélkül ne erőltesd a plusz fényt. Vagy ha mégis akkor lehet jobban jársz ha legalább valami zselés házi megoldást kitalálsz mellé.
 
Én is így vagyok vele, bár gondoltam rá hogy nem teljes időben menne az új világítás, hanem csak pár órát, de annak megint nincs sok értelme...
Köszönöm a megerősítést :)
Ilyen zselés ízekkel nem akaródzik szórakozni...
 
Na ennel a pontnäl kicsit meg remültem!mi jön ezutän?:)
Óóóó nagyon komoly egy vásárlás volt az tuti xD
Amúgy hirtelen kellett és csak ezért nem akartam rendelni eheim sprayt... Ha Pesti lennék nem lenne gond :D valszeg naponta ga ban lennék :D
Amúgy vazelin el van dugva nagyon nagyon mélyen a szekrény legsötétebb sarkába, a cimkét leszedtem a biztonság kedvéért :D
 
Most pár kép, aztán a hét végén írok is hozzá pár szösszenetet ;)
avequ4uj.jpg

Kicsit dzsungel lett...
amagamuj.jpg

Ludvigia ki nőtt a vízből...
9u4u9eje.jpg

Kis pihenő az erdő szélén...
 
Sziasztok ismét!
pótlom most a tegnap elmaradt szösszenetet:
Szal az akvárium elég szépen el van most, minimális ecset algával háborúzok, de csak mert nehezen bírom eltalálni a szűrő szabályozásának tökéletes állapotát ( ez de hülye mondat lett). ha már így a szűrőről van szó rájöttem kb 2 hete nem sokkal azután hogy leírtam hogy gyengült az áramlás, hogy a szivacs amit a szívóágra tettem hogy ne kapkodja el sorban az élőlényeket (amíg nem lesz időm megcsináltatni az üveget, vagy venni egy újat) folytotta le a szűrőt, úgy hogy valszeg annó az eheim-el is ez lehetett a probléma... tehát ha belegondolok most van két jól működő szűrőm, és ennyi erővel nem lett volna muszáj megvennem a tetrát de nem bántam meg úgy hogy ha esetleg lesz helyem egy nano indításához akkor szűrőt már nem kell vennem :p
tetrához visszatérve: egyenlőre még nem lett beújítva szűrőanyag, és csőtisztító sem anyagi problémák miatt, de ha minden igaz akkor holnap meg tudok rendelni mindent ami kell...
az akváriumban a növények nagyon szépen fejlődnek egy-kettőt kivéve, az egyik az acicularis a levelek végei bebarnultak egy ideje, azokat ma rendesen visszavágtam... a másik problémás növény az az alternanthea visszavágtam, visszaültettem már párszor de alig nő, tiszta alga, és virít a fehér légygyökere ...
ez valszeg kuka lesz és a helyére megy majd marseila hirsuta...
a többi növénnyel meg vagyok elégedve, még a parvula is nőtt talán valamit amióta átvariáltam a világítást...a bonsai-t most visszavágtam és lenyomkodtam a levágott részeket, kis ecset alga elvétve van rajta de nem vészes szép sűrű és viszonylag gyorsan nő ilyen körülmények között is...
a ludwigia ahogy az előző hsz-ben látszik már ki nőtt a vízből és nagyon szép pirosak a felső levelei mindig, imádom is ezért :D este pedig összecsukja a leveleit tök jól néz ki :D
a HM-ről nem írok úgyis tudja mindenki hogy milyen... :D
egy problémám viszont van, lassan nem tudom hogy visszadugdosni a levágott töveket.... :O most is megküzdöttem a ludvigiaval, a bonsainak még csak csak akad hely, de a HM-et már most is ki kellett dobni...
így ha valaki esetleg a környéken szeretne tartani valamelyikből akkor nyugodtan szóljon adok szívesen belőle :) pénzt nem kérek érte, csak ne kelljen kidobnom, mert nagyon szép, és egézségesek szoktak lenni :) max cserélhetünk ;)
a garnélákkal ugyanígy állok, lassan kezdenek zavaróan sokan lenni ...
a helena csigákat már egy ideje nem láttam, nem tudom hogy mi lehet velük valszeg csak el vannak bújva a susnyásba...
az amandák kb mint a narancssárga mini cápák úgy viselkednek mindenre rárabolnak ami csak mozog :D valamelyik nap az egyik nagyobb nőstény egy újszülött garnélát kapott el azt hiszem...
amit nem tudok még, az az hogy a talaj felszínétől kb egy centire levő barna csík az mi lehet alga, vagy baci... annyira nem zavaró csak kíváncsi lennék rá... :)
azt hiszem leírtam mindent köszi ha elolvastad, jó pihenést a hétvégére :)
 
üdv újra!
kb egy hónapja nem jelentkeztem lassan, most írok egy kis helyzet jelentést, bár sok minden nem történt...
szépen megy a szokásos heti vízcsere, és takarítás tehát arról nem írok sokat mert tök felesleges szerintem.
a Héten feco6999-nek köszönhetően bekerült az akváriumba
Hydrocotyle tripartita japan
- Glossostigma elationoides
a Hyro egész jól elvan, bár van 1-2 lyukas levél, ezeket ma levágtam, de szerintem jól meglesz az akváriumban.
a Glossót csak kipróbálásra kaptam, mivel nincs co2-m így nem jósoltam neki nagy jövöt, és ahogy sejtettem be is jött, 3-4 nap alatt el is "olvadt" kár érte, de előre látható volt sajnos...
eMZé jóvoltából pedig 1 liter Bio Rio, és 2,5 liter substrat pro boldog tulajdonosa lettem, ma raktam be a szűrőbe, így a felállás most a kövekező alulról felfelé:
-siporax
-gyári fekete szivacs
-substrat pro
-Bio rio
-Substrat pro
-perlon

azt hiszem ennyi bio szűrőanyaggal túl leszek biztosítva rendesen :D
az ecset alga megint felütötte azt aranda fejét, és egyre több helyen van, küzdök is vele rendesen, visszább vettem a szűrőből, és próbálom carboval is kezelni, csak elég nehéz ennyi garnéla mellett, mindig beleúsznak a kezelt részbe... 1-2 már el is pusztult emiatt sajna de ha ennyi eszük van...
kipucoltam a nyomó, és a szívó ágat is így most minden szép tiszta egy ideig... :D
 
Hát egy ideje megint nem írtam semmit ide sem, igazából sok mindent nem tudok írni, a Hydro amit feco6999 tól kaptam szépen dúsul, és azóta már kapott még egy adagnyi erősítést így már szép sűrű... :) a többi növény is szépen nő egész jól lehet őket nyírni már...
Viszont a rohadt ecset nem akar elmulni hiába kezelem, azzal csak azt érem el vele hogy egy két rc elpusztult... A flowt is annyira vissza vettem már hogy alig csordogál valami... Főleg a bonsai a fertőzött, nem tudom hogyha tarra vágom vissza nő e... Az amandáknak szerintem szerzek még 2-3 társat hogy kicsit aktívabbak legyenek :)
Nem tudom hogy még meddig lesz így egyben az akvárium, már tervezem a következőt, és már az előkészületeket is elkezdtem hozzá, ami tuti hogy fás scape lesz háromszöges elrendezésben, és hogy nem rc-k lesznek bent... Bár nem tudom hogy hova fogom őket elpasszolni, de majd csak lesz helyük...
Képet nem teszek most mert tiszta ecset minden :(
Addig is üdv ;)
 

Hasonló topikok

Válaszok
244
Megtekintések
14K
Válaszok
118
Megtekintések
14K
Válaszok
17
Megtekintések
3K
Back
Oldal tetejére