• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

milu ékszerdoboza

miluu

Kertész szaki
Sziasztok!
Már hónapok óta olvasom a fórumot, és eldöntöttem hogy mindenképp szeretnék indítani énis egy akváriumot :)
Mivel sajnos mind anyagilag, és min helyileg is szűkös határok között mozgok, ezért mindenképp nanó akvárium indítására gondoltam. Eredetileg egy aqael szettet akartam venni, mivel jó áron van, és ahogy eddig olvastam minőségileg is egész jó ;)
A helyzet úgy alakult azonban, hogy a minap kaptam egy akváriumot ami igaz hogy nano méretű, de az a baj vele hogy hatszögletű... (ha jól számoltam:D ) :confused:
Szóval még így a legelején szeretném feltenni a kérdést, hogy szerintetek lehet ezzel valamit kezdeni? Nem versenyezni akarok vele, csak szeretnék egy szép növényes akváriumot amiben van pár garnéla meg nano hal :)
Technika egyenlőre egyenlő a nullával :D Az akvárium indítását kb január február körül tervezem, és mindenképp low-tech lesz.
Elrendezést tekintve nagyon tetszenek a fás aksik (amin ugy néz ki mintha egy élő fa lenne bent ;) ), persze bejön a többi irányzat, talán az iwagumit tudnám e legolcsóbban kihozni mert van itthon egy raklapra való csatári kő :D
Viszont nem szeretnék hónapokig fát áztatni főzőgetni stb :) (a fás kialakítást is egy még hónapokkal ezelőtt vett, és sajnos azóta elpusztult bonsai fából gondoltam :) )
Talajra van egyedül terv, amire a jbl manado-és növényes aljzatára gondoltam (annak a nevét elfelejtettem így hirtelen :p :oops: ) az akvárium méreteit nem tudom pontosan, de holnap izzzééé azaz ma majd ha magamhoz tértem lemérem, és leírom ill kiszámolom hogy pontosan hány literes lehet :)
Bármilyen ötletet szívesen fogadok szal írjátok le nyugodtan ami a szíveteket nyomja :D
 
Szia. Dobj egy képet az akváriumról. :) Egyébként ez szinte a legolcsóbb eleme az egésznek, egy - két ezer Ft környékén már kapsz egy 20-30 literes nem opti akváriumot. Én nem ezen spórolnék, mert a látványon sokat fog rontani, és később bánni fogod.;)
 
Nem azt mondom, hogy nem lehet szép akváriumot készíteni vele, gyakorlatilag egy befőttes üvegből is lehet, de engem zavarna a hatszögletű, pláne ha fekete a ragasztás :) Persze mindenkinek más az ízlése :) Arra akartam rávilágítani csak, hogy a hagyományos üvegből készült akvárium ára elenyésző mondjuk egy külső szűrőhöz képest, tehát megfontolandó, pusztán azért mert az adott, nem érdemes egy hatszögletűt választani, csak ha az tényleg tetszik. :)
 
  • Like
Reactions: fkf
Sziasztok!
Nos amint azt este is írtam ezt az akváriumot ajándékba kaptam, így ha nem muszáj akkor nem veszek egy másikat...
a méretei: 34.5cm a két párhuzamos oldal távolsága, 25.5cm magas, és 19cm körül van egy oldala :)
mindjárt megpróbálom megerőltetni az agysejtjeimet így hajnali 11 órakor, és kiszámítani a térfogatát,de addig jöjjön róla egy kép (remélem sikerül normálisan beszúrni :D )
P161212_10.46_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


még a kocsiban van, és eléggé koszos is de karcot nem láttam rajta :)
Vélemény?
Nagyon szép akváriumot csinált Nato a hatszögletű akváriumból.;)
hatszögletű vízierdő | Magyar Akvakertész Fórum

hát egy ilyesmivel én is teljesen megelégednék, főleg hogy életem első akváriuma lesz :D

ui.:na nagyjából kiszámolva 25 liter jött ki...
 
Nos a hatszögletű akvák berendezése nem mindig a legegyszerűbbek ,de ha egy kicsit szabadra engedem a fantáziám egészen dolgozható lesz. Véleményem szerint valami központ landscapet kellene alkotni mint egy domb vagy akármi ami úgy van a közepén megalkotva és benövényísítve ,hogy majd ,hogy nem minden oldalról mikor ránézen akkor szinte ugyan azt a képet kapd :) Szerintem akkor nagyon tuti kis akvát lehetne varázsolni belőle .
 
Legalabb jo nagy es nem keskeny oldala van :)
Ecetet neki!!! :D

Küldve Tapatalk 2-ről
azzal még ráérek szerintem mert januárnál hamarabb úgysem lesz beindítva addig meg még kitakaríthatnám párszor :D

Nos a hatszögletű akvák berendezése nem mindig a legegyszerűbbek ,de ha egy kicsit szabadra engedem a fantáziám egészen dolgozható lesz. Véleményem szerint valami központ landscapet kellene alkotni mint egy domb vagy akármi ami úgy van a közepén megalkotva és benövényísítve ,hogy majd ,hogy nem minden oldalról mikor ránézen akkor szinte ugyan azt a képet kapd :) Szerintem akkor nagyon tuti kis akvát lehetne varázsolni belőle .

én is valami ilyesmire gondoltam, de hogy aztán ezen belül mit hogy kéne még nem nagyon van ötletem...
tetszenek a tieidhez hasonló akváriumok is de nem nagyon van hozzá türelmem hogy hetekig egy fát áztassak hogy lent maradjon, bár igaz h kövekkel is lelehetne súlyozni ;)
Viktor féle iwagumi is nagyon bejön, és van hozzá egy raklapnyi csatári kövem is amit hasítani is lehet, így akár ujjnyi vastagságú lapokra tördelhető szét... (emellett szól még hogy talán ez a leg költség kímélőbb, sok növény fajta nem kellene bele (y) )
 
Viszont nem szeretnék hónapokig fát áztatni főzőgetni stb (a fás kialakítást is egy még hónapokkal ezelőtt vett, és sajnos azóta elpusztult bonsai fából gondoltam ) Talajra van egyedül terv, amire a jbl manado-és növényes aljzatára gondoltam (annak a nevét elfelejtettem így hirtelen )

Nem rossz elképzelés, főleg ha a bonsait akvárimkésszé tudod tenni, kiszárítás, leháncsozás, áztatás stb. Viszont érdemes lenne körülnézned Herény/Gencsapáti fele a Perint partján, néha nagyon szép, és szinte "azonnal" használható gyökér és fadarabokat lehet találni a hordalékkupacokban. A manadohoz annyit tennék hozzá hogy picit nehezen kezelhető, dombot csak kellő megtámasztásokkal lehet tartósan csinálni vele, arra a célra mondjuk a csatári kő kiváló (csak jól nézd meg hogy mennyire rozsdásak, mert eléggé hajlamosak bevörösödni). Ezenkívül fura vöröses lesz a talaj míg be nem növik a növények.
A hatszög formához annyit tennék hozzá hogy az áramlást is jól meg kell tervezned, mivel nem hosszúkás lesz az aki lehetséges hogy picit trükköznöd kell majd azzal hogy a szűrő a lehető legjobban átforgassa a vizet, és ne legyenek holt terek ahol a víz nem áramlik, a túl nagy áramlás pedig elhordhatja a manado-t.
Mindenesetre érdekes projektnek indul, várom a fejleményeket! :)
 
azzal még ráérek szerintem mert januárnál hamarabb úgysem lesz beindítva addig meg még kitakaríthatnám párszor :D



én is valami ilyesmire gondoltam, de hogy aztán ezen belül mit hogy kéne még nem nagyon van ötletem...
tetszenek a tieidhez hasonló akváriumok is de nem nagyon van hozzá türelmem hogy hetekig egy fát áztassak hogy lent maradjon, bár igaz h kövekkel is lelehetne súlyozni ;)
Viktor féle iwagumi is nagyon bejön, és van hozzá egy raklapnyi csatári kövem is amit hasítani is lehet, így akár ujjnyi vastagságú lapokra tördelhető szét... (emellett szól még hogy talán ez a leg költség kímélőbb, sok növény fajta nem kellene bele (y) )

Igen erre gondoltam én is ,hogy ha nem akarsz sokat nyírbálni meg karbantartani akkor iwagumi jellegű köves hardscape középre és az egészet begyepesíteni illetve mint ahogy említeted Viktornál van egy kis Blyxa és azzal meg lehet egy kicsit törni a dolgot vagy én még Pogostemon Helferit használnék az is egész jól mutat :) Arra viszont kell számítanod ,hogy egy ilyen elrendezésnél lehet ,hogy nem kell minden nap ollóval figyelni az akvát ,de a köveknek nekiálhatsz fogkefével mert az algák nagyon szeretik :D
 
Én azért kitakarítanám alaposan a helyedben, és feltölteném vízzel egy olyan helyen ahol nem tesz nagy kárt, ha mégis eresztene valahol...
Elég nagy baj lenne, ha berendeznéd és akkor derülne ki a bibi, vagy emiatt csúszna majd akkor a projekt. ;) Tehát ecetet neki! :D
 
Nem rossz elképzelés, főleg ha a bonsait akvárimkésszé tudod tenni, kiszárítás, leháncsozás, áztatás stb. Viszont érdemes lenne körülnézned Herény/Gencsapáti fele a Perint partján, néha nagyon szép, és szinte "azonnal" használható gyökér és fadarabokat lehet találni a hordalékkupacokban. A manadohoz annyit tennék hozzá hogy picit nehezen kezelhető, dombot csak kellő megtámasztásokkal lehet tartósan csinálni vele, arra a célra mondjuk a csatári kő kiváló (csak jól nézd meg hogy mennyire rozsdásak, mert eléggé hajlamosak bevörösödni). Ezenkívül fura vöröses lesz a talaj míg be nem növik a növények.
A hatszög formához annyit tennék hozzá hogy az áramlást is jól meg kell tervezned, mivel nem hosszúkás lesz az aki lehetséges hogy picit trükköznöd kell majd azzal hogy a szűrő a lehető legjobban átforgassa a vizet, és ne legyenek holt terek ahol a víz nem áramlik, a túl nagy áramlás pedig elhordhatja a manado-t.
Mindenesetre érdekes projektnek indul, várom a fejleményeket! :)

Hát a bonsai már egy pár hónapja szárad, szegény nem bírta sokáig, de ezen nem is lepődtem meg lévén hogy tesco-s :D és arra gondoltam hogy esetleg meglesem milyen gyökerei vannak, és ha jól mutat akkor úgy rakom az akiba hogy azok is látszódjanak, ha nem akkor pedig elvágom, és egy lapos kőhöz hozzá ragasztom így tutira lent marad :D
a Perint partot még a héten átvizsgálom valami használható után hátha találok valami érdekeset, másnem egy kis megfázást :sneaky:
a manadoval az a helyzet, hogy vagy ez vagy a bazalt, apró kavics, homok ilyesmi, és akkor már inkább maradok a manadonál az talán minőségibb kicsit, bár igaz hogy a bazalt talán természetesebb színű lenne meg talán olcsóbb iso_O
a csatári köveket mindenképp megnézem, és jól le is pucolom majd, szerinted ázhat ki belőle esetleg valami nem kívánatos?
Hát pont az áramlás kialakítása az amitől félek, és nemtudom hogy miképpen fogom megoldani...
 
Igen erre gondoltam én is ,hogy ha nem akarsz sokat nyírbálni meg karbantartani akkor iwagumi jellegű köves hardscape középre és az egészet begyepesíteni illetve mint ahogy említeted Viktornál van egy kis Blyxa és azzal meg lehet egy kicsit törni a dolgot vagy én még Pogostemon Helferit használnék az is egész jól mutat :) Arra viszont kell számítanod ,hogy egy ilyen elrendezésnél lehet ,hogy nem kell minden nap ollóval figyelni az akvát ,de a köveknek nekiálhatsz fogkefével mert az algák nagyon szeretik :D

Hát a nyirbálással még gond nem lenne, de nem vagyok egy nagy kertész, és még a végén ott vágom le a növényt ahol nemkéne :ROFLMAO:
esetleg megpróbálkozom egy olyan berendezéssel mint amit Viktor is fontolgatott, iwagumi, és bele egy fa hogy megtörje kicsit a dolgot... :)
ha kérdik majd hogy hova viszem a fogkefét akkor csak annyit mondok: megmosom a halak fogait :hilarious:

Én azért kitakarítanám alaposan a helyedben, és feltölteném vízzel egy olyan helyen ahol nem tesz nagy kárt, ha mégis eresztene valahol...
Elég nagy baj lenne, ha berendeznéd és akkor derülne ki a bibi, vagy emiatt csúszna majd akkor a projekt. ;) Tehát ecetet neki! :D
oké szót fogadok és kipucerálom pénteken majd nekiállok akkor már úgyis leállás lesz a melóban hálistennek :D:rolleyes:
 
szerinted ázhat ki belőle esetleg valami nem kívánatos

Én is használom, az egyik kő berozsdásodott. :) Szóval maximum egy kis vasoxid, de nem vettem észre hogy bármi szemmel látható negatív hatása lenne. A barnás árnyalatúakat kerüld. :)
 
Hát a nyirbálással még gond nem lenne, de nem vagyok egy nagy kertész, és még a végén ott vágom le a növényt ahol nemkéne :ROFLMAO:
esetleg megpróbálkozom egy olyan berendezéssel mint amit Viktor is fontolgatott, iwagumi, és bele egy fa hogy megtörje kicsit a dolgot... :)
ha kérdik majd hogy hova viszem a fogkefét akkor csak annyit mondok: megmosom a halak fogait :hilarious:


oké szót fogadok és kipucerálom pénteken majd nekiállok akkor már úgyis leállás lesz a melóban hálistennek :D:rolleyes:


Érdemes egy füzetet tartani magadnál mert ha hirtelen valami eszedbe jut akkor hirtelen lerajzolod és megpróbálod elképzelni :) Én is ezt szoktam csinálni mikor megyek Bécse vagy nagyobb utaknál nálam van egy füzet és az utazás ideje alat egy kicsit szabadra engedem a fantáziám és skiccelek :)
 
Én is használom, az egyik kő berozsdásodott. :) Szóval maximum egy kis vasoxid, de nem vettem észre hogy bármi szemmel látható negatív hatása lenne. A barnás árnyalatúakat kerüld. :)
a mieink inkább szürkés színűek, de úgyis rendesen átválogatom majd őket, és teszek fel képet is majd.

Érdemes egy füzetet tartani magadnál mert ha hirtelen valami eszedbe jut akkor hirtelen lerajzolod és megpróbálod elképzelni :) Én is ezt szoktam csinálni mikor megyek Bécse vagy nagyobb utaknál nálam van egy füzet és az utazás ideje alat egy kicsit szabadra engedem a fantáziám és skiccelek :)

hát munkahelyen van időm gondolkodni rendesen :D és mivel próbálok megtanulni németül ( sokat segítene ha a németek beszélnék a németet, és nem megrágnák, és kiköpnék :D ) így egy füzet mindig van nálam majd max abba rajzolgatok :D

Nagyjából kezd összeállni a kép a fejemben persze még korántsem végleges: középtájt 1-2 nagyobb csatári kő összeszorítva, erre "futtatok" fel talajt a tetején pedig a bonsai lesz berakva, és erre pedig valami mohát ragasztok majd. a kövek körül pedig parvula mini,vagy elatine mezőt gondoltam, és így a kövek körül megfordulhat a víz is ha találok olyan szűrőt amit az oldalfal felé tudok állítani, és akkor szépen körbemegy a víz... ennek az elrendezésnek talán csak az akvárium magassága, és az én szerencsétlenkedéseim szabhatnak határt :D
 
a mieink inkább szürkés színűek, de úgyis rendesen átválogatom majd őket, és teszek fel képet is majd.



hát munkahelyen van időm gondolkodni rendesen :D és mivel próbálok megtanulni németül ( sokat segítene ha a németek beszélnék a németet, és nem megrágnák, és kiköpnék :D ) így egy füzet mindig van nálam majd max abba rajzolgatok :D

Nagyjából kezd összeállni a kép a fejemben persze még korántsem végleges: középtájt 1-2 nagyobb csatári kő összeszorítva, erre "futtatok" fel talajt a tetején pedig a bonsai lesz berakva, és erre pedig valami mohát ragasztok majd. a kövek körül pedig parvula mini,vagy elatine mezőt gondoltam, és így a kövek körül megfordulhat a víz is ha találok olyan szűrőt amit az oldalfal felé tudok állítani, és akkor szépen körbemegy a víz... ennek az elrendezésnek talán csak az akvárium magassága, és az én szerencsétlenkedéseim szabhatnak határt :D

Ezekrő a "csatári " kövekről tudsz nekem képet készíteni? Mert most így nem tudom őket mgam elé képzelni :D Nos én úgy tudnám még a dolgot elképzelni ,hogy betöltöd a talajt úgy ,hogy alkosson egy dombot majd a dobra kejezed a köveket mint egy iwguminál és a domb tetejére fektetsz egy követ amire rákerül a bonsai. És a dobmb oldalára körül a kövek tövéig eatine-t ültetsz és a dombalán és sima területeken pedig mini parvulát és a bonsai tetejére gondolom mohát szeretél rakni ,hogy úgy nézzen ki mint egy fa illetve még meglehetne a köveknél bolondítani valami vöröses dologal :) Most ,hogy így belegondolok egy elég csúcs kis akvát össze lehetne állítani :) Az akva magaságával meg nincs gond mert szerintem egy jó lily -vel tudsz egy jó kis flowt kialakítani és az akva 6 szögletűségéből adódóan szerintem nem is lenne olyan rosz kis flow benne. Egy elég izgalmas projektnek ígérkezik :) Kíváncsi vagyok ,hogy sikerül majd megvalósítanod ,de határozottan látok benne fantáziát :)
 
Hát most így este a vaksötétben már nem nagyon tudok fényképezni, így csak gyorsba kerestem egy képet a neten:
24900752.jpg

ilyesmi van nálunk is, csak nem barna, hanem olyan színű mint ennek az elülső letörött sarka (szürke)
próbálom elképzelni amit írtál, nagyjából megy is bár nem nagyon értem hogy érted hogy a kő közepére mehet a bonsai...
az elatine, és a parvula kombója nekem is eszembe jutott, gondoltam arra is hogy egybe ültetem a kettőt, bár úgy lehet h a parvula a magassága miatt elnyomná az elatine-t... a vöröses növényre pl mit javasolsz?
Lily egyenlőre biztos nem lesz sajna az indításnál eléggé szűkek lesznek a költségek, így először valami belső szűrőn gondolkodom...
Arra én is kíváncsi leszek hogy mit sikerül belőle kihoznom :D
 
Persze ez érthető :) Nos nem ismerem e követ ,de mit lehet tuni az összetételésről? Ki kellene próbálnod ,hogy mennyire keményítí a vizet mert valószínű ,hogy RO-zni kell ha nagyon felnyomja a víz keménységét. Egybk most nagy Alternanthera reineckii őrület van :) Tuti jól mutatna a kővek tövében :)egy-két csomó :)

Tropica 1-2-Grow Alternanthera reineckii 'Mini' Green Aqua

Egybk használhatnál az elatine helyet Marsilea hirsutat :

Marsilea hirsuta Green Aqua

Sokkal könnyebb tartani mint kezdő növényes fejnek és egészen igénytelen :) Nálam úgy nő mint a gomba és egészen beleszerettem :)
 
a köveket visitor használja, ezt írta róla pár hsz-el feljebb:
Én is használom, az egyik kő berozsdásodott. :) Szóval maximum egy kis vasoxid, de nem vettem észre hogy bármi szemmel látható negatív hatása lenne. A barnás árnyalatúakat kerüld. :)
az alternanthera tetszik és jó is lesz talán mindenesetre felkerül a listára:D
a Marseila is jól nézne ki, de arra azt írják a GA shop oldalán hogy igényes... Bár ahogy láttam az elatine-ra meg alacsony igényűt írtak, mégis kihal 1-2 aksiból :D
 

Hasonló topikok

Válaszok
244
Megtekintések
14K
Válaszok
118
Megtekintések
14K
Válaszok
17
Megtekintések
3K
Back
Oldal tetejére