• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

milu ékszerdoboza

Jelentem most végeztem az átrendezéssel, 4 kor kezdtem két óra szünettel idáig tartott, holnap rakok fel képet, remélem nem leszek tele algával...
Na most viszont Joccakát, 4 kor kelés :confused:
 
Na hát akkor jó reggelt/estét vagy mit :D
Tegnap délelött megérkezett a GA-s pakkom, reggel fél kilenckor hozta a futár (még jó hogy rá volt írva a szállító papírra vagy mire hogy 15 óra után kérem a kiszállítást... szerencse hogy volt itthon valaki... )
mikor hazaértem azt hittem hogy lemegyek hídba, akkora volt a doboz, hogy már azt hittem hogy olyan óriási növényeket kaptam hogy még vagy 3 akváriumot meg tudok vele tölteni! De hálistennek csak a GA-s srácok túlbiztosítása volt a doboz méretének az oka, ami dícséretes!!! rengeteg hungarocell, és légpárnával voltak védve a növények, ami nagyon gondos, és szép volt tőletek, ezúton is köszönöm srácok (y)
Szóval mivel kb három óra körül értem haza, és 18 órakor németen kelett lennem a városban, ezért elhúztam edzeni (edzést nem hagyunk ki!!! ) kicsivel négy után értem haza, és igaz hogy egész délelőtt úgy voltam az átrendezéssel, hogy kicsomagolom a növényeket, aztán amit kell vízbe, a zseléseket meg lámpa alá teszem és halasztom mára az átrendezést...
Na hát ez nem így lett, mert nem bírtam ki hogy ne álljak neki, és ne csináljam meg még ma (tegnap)...
Azzal kezdtem hogy szépen kiszedtem óvatosan a köveket, vigyáztam hogy még csak véletlenül se érjenek az üveghez, ha eltörik megreped akkor most kb a híd alatt lennék, mert kidobtak volna itthonról az tuti :D
Utána betettem a fát, nagyjábóli helyére, és addig forgattam amíg szemre jól nem nézett ki.
kicsit belenyomtam az aljzatba a fát hogy ott maradjon a nyoma, utána pedig egyesével víz alatt átültettem a parvulát, hogy egy helyen legyen szép sűrűn. Örültem is meg nem is mert szép nagy gyökerei, és hosszú indái voltak (valamiért azt hittem hogy az indák a talaj felett nőnek), viszont így felhozott egy kevés táptalajt is a növény, de hát ez van.
az átültetés után szépen felkötöztem az anubias barteri var nana-t a fára, elosztottam rajta a jávai mohát, aztán ment szépen a fa a vízbe teljesen le kellett nyomni az aljzatba az üvegig,mert túl nagy lett volna (még így se kicsi). Mondanom sem kell hogy ez is talaj felkavarodással járt, de mivel a vizet még nem engedtem le így a szűrő közben ment folyamatosan, és elég szépen, és viszonylag gyorsan le is szedte a por szerű valamit a vízből.
a következő lépésként gondoltam a fa mögötti részen emelek egy kicsit a talajon a megmaradt manadoval, az acicularis úgy is fogja rendesen a domboldalt most is. Na itt bénáztam egy jó nagyot, és olvasás nélkül előszedtem egy zacskó talajt, és jól kimostam, kicsit fura volt a színe, de mondom biztos jó...
amikor raktam bele az aksiba akkor még inkább furcsa volt, és akkor néztem meg a más teljesen üres zacskót... én b*szme kimostam a táptalajt amim még megmaradt, és azt raktam bele
clear.png
...
na mondom ez így nem Gut, úgyhogy gyorsan maradék manadó kimosása, és berakása a táptalajra, mondanom se kell hogy a kapkodás miatt (17:30 körül lehetett) homokvihar volt az aksiban... el egyengettem a manadót, aztán elhúztam németre...
Kb fél kilencre értem haza, arra szép tiszta lett a víz, és gyorsan le is engedtem vödörbe a felét. Úgy voltam vele hogy gyorsan elültetem a cserepes növényeket, és a maradék zselések pedig megmaradnak holnapra (mára).
a Ludvigia repens 'Rubin'-al kezdtem, egész szép kis növény, viszonylag könnyen lejött róla az a gyapot szerűség, gyors átmostam és amennyire lehetett szét szedtem aztán már nyomkodtam is be az akvárium hátsó sarkába, mivel ez lesz majd elvileg a legnagyobb növény...
utána a hemianthus micranthemoides jött, ami egy jó nagy sz*pás volt, jó sok gyökere volt, és viszonylag szép nagy is volt maga a növény, de annyira belenőtt a gyapot izébe hogy alig tudtam kiszedni, és egy csomó gyökér odaveszett... utána következett a "gordiuszi csomó" effektus, kibogozni a lehetetlent, és szétszedni az ágait úgy hogy nagyjából egyben maradjanak... nem volt jó ezt a növényt se szétszedni, se ültetni sose tudtam hogy akkor most lent van-e vagy nincs. lenyomtam olyan töveket is amin nem volt gyökér, mondom ha nem kezd el nőni/gyökeresedni akkor max kiszedem. Ez a növény is a fa mögé került a ludvigia mellé :)
Itt volt az a rész, hogy már csak a zselés növények vannak hátra, és hogy nekiállok-e vagy nem...
a nagy gondolkodásban megittam egy adag jó kapucsínós fehérje turmixot...
Aztán mondom akkor "fiatalság bolondság" nekiállok...
a Cryptocorin Petchii pink-el kezdtem, ami a második kedvencem lett!!
Óriási szép vastag gyökerei voltak a dobozban, és rém egyszerű volt szét szedni is, jó volt ránézni az egész növényre annyira egézséges volt!!! Mivel nem tudtam hogy ez a növény mekkora lesz pontosan ezért a fa elé ültettem elegy adagot, és egy másik kissebb adagot pedig vele szemben az üveg mellé. a nagy bumszlik amikből a levelek kinőnek, és a hosszú (sokszor 10-15 centis) gyökerek miatt 1-2 növényt nehezen sikerült letuszkolnom, ezért szépen kivettem a problémás elemeket, és levágtam a gyökerük egy részét.
Aztán elkezdtem szét szedni az Ammania Bonsai-t ami a kedvencem lett!!! Egyszerűen gyönyörű ez a növény, persze biztos van nála szebb is, de ez a világos zöld színével és kinézetével nagyon megfogott. Még egy plusz pont hogy nagy gyökerei voltak, és könnyen ágakra lehetett szedni. és az ültetés a víz alatt a manadóba sem volt nehéz. :) ez a növény is a fa elé került, tudom hogy elvileg olyan 5-10 centi körülire nő meg de majd próbálom szépre nyírni :)
Mindezek után elkezdtem szépen feltölteni az akváriumot vízzel, és közben azt a kuplerájt amit ideműveltem a szobába elkezdtem összepakolni egy helyre hogy ne legyen útban, gondoltam nem biztos hogy díjaznák anyámék hogy este 11-11:30 körül itt zörgök.. Meg hát mivel hogy vasárnap éjjel kb 3 órát sikeredett aludnom, és hajnali 4 óa fent voltam már se erőm se türelmem nem volt több hozzá...
fél 12 volt mire sikerült elterülnöm az ágyban és aludnom egyet (hajnali 4-ig).
A végeredmény összességében nagyon tetszik, kiváncsi leszek hogy milyen lesz 1-2 hónap múlva, és hogy mennyire fog ellepni az alga
clear.png
a felkavarodott aljzat , és a hosszabb világítás miatt, de majd kiderül, a biztonság kedvéért most nem adagolok növény tápot, és a carbóból 1 helyett 1,5-2 mililitert nyomok 1-2 napig...
Péntekig, vagy hétfőig várok, aztán hozok bele 6-7 amanda lazacot. a halas felajánlotta hogy ha veszek egy ancit (ha már az Otok elpusztulnak valamiért, akkor az anci tuti kibírja) akkor később ha megnő visszacseréli egy kisebbre... erről vélemény? Ezt még át gondolom, lehet hogy majd teszek egy újabb próbát az Otokkal még nem tudom...

jelenlegi növény lista:
ammaia bonsai
Ludvigia repens 'rubin'
hemianthus micranthemoides
anubias barteri var. nana
Cryptocorine petchii pink
Parvula mini
elechoarchis acicularis
gömbmoha
jávai moha
alternanthea renicklii mini (kérdéses hogy megmarad-e vagy hogy mi lesz vele.... )

dekor: Mangrove fa (ami hálisten nem szinezi a vizet)
aljzat: manado
táptalaj: aquabasis plus

szűrés: eheim 2211
siporax-al, és kerámia gyűrűvel (ezt mihelyst lehet cserélem)
élőlények:
5 db amano
12-15 Red cherry
6-7 amanda lazac (beszerzés alatt)
3 Oto v 1 anci ??
 
Utoljára módosított:
Sziasztok A tegnapi délután mozgalmas volt, kezdem az elején :)
Beköltözött az aksiba 6db Amanda lazac, nagyon aranyosak, a befejezés után eléggé szét szóródtak, és bujkáltak de egy idő után már rajban kezdtek mozogni :)
Vettem nekik lemezes tápot, meg fagyasztott kaját is :)
Amíg a halak zacskóban szokták a hőmérsékletet csináltam egy gyors vízcserét, és újból kitakarítottam a szűrőt mert nagyon eltömődött, és alig jött a víz belőle :)
És akkor pár kép a halacsokról:
pa8y8y2a.jpg

pudu2uge.jpg
 
Cső emberek, egy ideje nem jelentkeztem, de nem sok emlitésre méltó történt. Ma kihuztam a szűrőt hogy még etessem a halakat, visszadugom és semmi...
Sheisse... Persze mindezt Melinda indulás előtt 20 perccel...
Na igen jó mondom, belső szűrőt gyors beraktam, és elmentem fürdeni... Alatta gondolkoztam hogy holnap szét kapom és ha nem jó akkor elkap az ideg aztán veszek egy ex700 at..
Fürdés után bedugom, hátha és basszus jó volt, holnap mindenképp szétszedem nem'tom hogy mi lehet vele remélem hogy nem megy tönkre...
 
Ha adhatok tanácsot, ancit ne tegyél bele, mert széttúrja a talajodat. Nálam volt egy ideig (megőrzésre) és fészkeket épített magának, a Parvulám minden reggelre a víz tetején figyelt! Az Oto jó választás, de szerintem érzékeny a vízminőségre és a változásokra. Nálam is volt elhullás (1-2 db), de ami megmaradt az lassan két éve teszi a dolgát.
 
Szia
Én is elvetettem az ötletet, nem akarok futkozni a hallal a boltba meg vissza egy ujjal...
Ma viszont észrevettem hogy az egyetlen kereskedésben vett növénnyel szereztem valamilyen csigát... Már három picit kiszedtem pici és lapos, meg olyan pirosas színe van milyen fajta lehet?
 
Igen, egy pár helena nemsokára beszerezhető, mert csak ők fogják tudni kordában tartani a populációt.
 
Na a mai nap meg volt a víz csere átnéztem a szűrőt, de semmi baja nem volt, úgy hogy nem értem az egészet...
Ma beköltözött két csiga evő csiga is az egyik most félig az aljzatban van, a másik meg fogalmam sincs :D
A többiek jól vannak, és tele vagyok pici rc vel aminek örülök :)
Viszont gondolkodom hogy mi legyen, decemberben kapok a cégtől ilyen ajándék kártyára lóvét és nem tudom hogy ro gépet vegyek vagy egy új szűrőt... Egy ex700 ason gondolkodom jól lefojtva.
Ma csináltam egy videót is az aksiról telefonnal, így nem tudom hogy van e értelme feltenni...
 
Pár kép lámpa oltás után, a videót holnapra halasztom :)
Éjszaka a dzsungelben:
zara7uqu.jpg

8u8adutu.jpg

A láva lámpa fényében :)
ga6edy3y.jpg
 
itt az ígért videó, eléggé homályos és életlen, ezért bocs telefonnal csináltam, de amit tudtam kihoztam belőle ( köszi jutub ;) )

4
 

Hasonló topikok

Válaszok
244
Megtekintések
14K
Válaszok
118
Megtekintések
14K
Válaszok
17
Megtekintések
3K
Back
Oldal tetejére