• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

milu ékszerdoboza

Reggeli létszám ellenőrzés meg volt halak, garnélák mind megvannak, sőt két garnéla már vedlett is, amitől nem kicsit ijedtem meg hirtelen :D
Kicsit féltem hogy a szűrő az éjjel elárasztja a szobát, és reggel a nappali plafonján egy szép kis folt lesz, anyáméknak pedig komoly harcot kell megvívniuk azért hogy ki fojtson meg előbb, de hálaistennek sikerült össze monyákolni úgy hogy ne eresszen, a víz kicsit ködös, a belső szűrő szivacsát ráhúztam a kifolyó ágra, így a garnikat, és a halakat is védem, és az eddig kialakult bacik alvégzik a szűrést, de a biztonság kedvéért tettem bele két baci kapszulát is ;) remélem nem lesz gond így, kicsit felesleges járatni a belső szűrőt ha a szivacs használatban van :)
Na akkor nekem Joccakát, nektek meg jó munkát, sulit, vagy akármit :)
 
esküszöm öreg anyám nem kapált ennyi füvet mint amennyit az amanok kiszednek...
Az otok meg szivatnak minden reggel mozdulatlanul lustálkodnak olyan pózban mintha meghaltak volna...
Azt hiszem az alternenthea kezdi megadni magát, vagy csak most szokik át vízi üzemmódra, de a levelei eléggé hullanak, és ritkul is... Majd kiderül hogy, mi lesz vele...
 
Sziasztok
Egy kis helyzet jelentés :
Ma kapott az aki két új lámpát így két 9 wattos neon cső világít majd az akvárium felett. Az egyik 4000 kelvines a másik nem'tom mennyi lehet de jóval sárgább fénye van, így majd izzót kell benne cserélni :)
Tegnap beköltözött 12 rc akik szép pirosak, ezúton is köszönöm racoon kollégának ;)
Az algák nagyjából kezdenek eltűnni (kopp-kopp) az otok jól vannak, végre látni őket mozogni is, bár eléggé beszariak...
Az amanok nagyot nőttek sztem tele van az aki a levedlett páncéljaikkal...
És itt van pár kép, bár telefonosak, de a régi képekhez képest van különbség...
A koszos üvegért bocs :oops:
ymeqe6ug.jpg


evu6uqem.jpg

Itt meg látszik a kapált úszó parvula is... :mad:
 
Sziasztok
Egy kis jelentés az aksiról:
A garnélák elég jól elvannak, folyamatosan vedlenek, és már van két petés rc és az amanok is nyomják ezerrel, egy nőstény van négy hímmel xD
Növény fronton a helyzet annyi h mint kiderült kevés carbot adagoltam ezért az alternenthea renicklii mini eléggé haldokló félben van, de talán még megoldható a dolog, a parvula azt leszámitva hogy mindig kikapálják lassan, de nő :) talán az acicularis érzi magát a legjobban szépen dúsul, és nő...
A nagy kő mögött megsüllyedt a manadó, ezt majd pótolom sztem :)
A jövő hónapban elvileg kap az akvárium meg egy 9 wattos lámpát, és ha minden jól megy egy ro készüléket is, bár ennek utána kell néznem mert nem'tom hogy hogyan, és hogy hova lehet ezeket beszerelni...
A növények is bővülni fognak, ezekkel:
Anubias barteri var. Nana
Cryptocoryne becketii petchii
Hygrophila difformis
Bacopa australis
És gondolkodom hogy melyik lenne jó még e közül a kettő közül:
Microsorum pteropus narrow
Vagy Bacopa caroliniana.
Remélem elfér ennyi növény az aksiban :D ha valamelyik esetleg nem bírná ezeket a körülményeket akkor szóljatok pls :)
Még gondolkodom a halasításon is a következők között :
Amanda lazac, boraras brigittae, Galaxy razbora, persze ez függ attól is hogy melyiket tudom ír beszerezni, és hogy milyen áron...
Végül akkor pár kép:
uvyhyjy8.jpg

Répa vacsora :)
papy2udy.jpg

Amano nász...
e2asetuq.jpg

Oldal nézet
ezu3adur.jpg

Előnézet tök koszos üveggel...
atesy5ug.jpg

És álmaim motorja csak úgy a tegnapi gyorsulási versenyről ;)
 
Még gondolkodom a halasításon is a következők között :
Amanda lazac, boraras brigittae, Galaxy razbora, persze ez függ attól is hogy melyiket tudom ír beszerezni, és hogy milyen áron...
Hali!
Az amandák nagyon jopofák, egyik kedvenc halaim lettek az elmúlt pár hónapban.
 
Igen nekem is tetszenek, csak ahogy az ismerőseim hal ismereteit megfigyelem, szegények sztem simán le lennének aranyhalazva :D
Bár sztem ez az utolsó szempont ami szerint döntenék :)
 
na akkor irok ide pár sort, így ebben az esős időben már vagy egy órája az akváriumot lesem :D
Tegnapi vízcserénél levágtam az alternanthea lyukadó leveleit, és visszanyomkodtam a manadóba a gyökereket (eléggé kint voltak már a talajból, és csak azok tartották őket) Sajna a manadó eléggé tömörödött amióta összeraktam az akváriumot, és az áramlat is hordja kicsit, a jövö héten kicsit utána töltök majd sztem, bár nem tudom hogy mennyi értelme van. a nagy kő hátulja mögötti részen is szintben volt a talaj, de az áramlat a garnélák meg a tömörödés stb. miatt eléggé eltünt onnan a talaj.
Közben gondolkodom az új elrendezésen is, hogy azok a növények amiket majd rendelni készülök hova kerüljenek, és hogy ne rakjak-e be egy-két faágat, esetleg kivegyem-e valamelyik követ oldalról...
a Garnélák jól vannak, egész nap matatnak valahol, megfigyelés alapján az rc-k mindent bekajálnak amit eddig betettem nekik (garnéla kaja, hal kaja, répa, uborka) az amanok viszont az uborkáért nem rajonganak annyira, és a legnagyobb nőstény pedig egyik zöldségért sincs oda (nem hallott még az egézséges táplálkozásról tuti
clear.png
)
a két oto (egy időközben eltünt,ki nem ugrott, és előtte nap még mind 3 vígan úszkált, legalábbis egy otohoz mérve... ) viszont bagózik minden kajára amit csak berakok nekik, sztem fényevők lehetnek...(y)
Az amanók az akvárium jelenlegi urai az biztos, simán rárabolnak minden kajára és képesek elvinni az rc-k elől, ebben a nagy nőstény jár az élen, ő terrorizálja a legjobban a többi élőlényt az tuti...
 
jó estét minden erre tévedőnek :)
a héten nem sok változás volt az aksiban, az alternanthea valszeg feladja a küzdelmet, a levelei folyamatosan lyukadnak, és hullanak, nem tudom hogy mi lehet a baja, a fény napi 9 órát világít, heti 3*1-1 nyomás micro, és macro-t kap az akvárium, és naponta 1ml carbót.
a Parvula elvan, szépen lassan, de növöget :) Nálam eddig azt hiszem hogy az acicularis lett a siker növény, szépen sűrűsödik, nem jön fel, és nő is rendesen :)
a garnélák jól el vannak, mostanában nem látom a petés rc-t de van hova bújni szal nem vagyok bepánikolva. Ami jó hír viszont, hogy az Oto-kat sikerült végre rávennem hogy egyenek az általam betett kajából is (cukkini), legalábbis az egyikölyük tuti hogy evett belőle ;) azóta már rákóstoltak a répára is(y)
az akvárium közben újratervezés alatt van, nagy valószínűséggel a köveket ki fogom venni, és veszek/szedek pár faágat az akiba, és egy minimális átrendezést fog kapni az akvárium, addig ha a garnikat nem is (pont lesz*rják ha ott matatok mellettük), de az Otokt valszeg kiveszem majd, nem akarom felelslegesen stresszelni őket :)
valszeg ezek lesznek az új növények majd:
Bacopa australis
Bacopa caroliniana
Cryptocoryne wendtii Tropica
Green Aqua Cryptocoryne Petchii Pink - zselés
Vesicularia ferriei Weeping TC
ezek nagy többsége a crypto-t kivéve sztem kisebb levelűek, így egy ekkora aksiban jól fognak mutatni (remélem) a crypto meg majd megtöri egy kicsit a képet a nagy, és színes leveleivel.
amin még erősen gondolkodom:
Anubias barteri var. nana
tetszik maga a növény, de nem tudom hogy illene-e ide, és nem-e lenne túl nagy, a petite változat sem lenne rossz, de annak az ára nem jön be túlzottan...
clear.png


a növényeket a mostani "fő kő" helyére fogom ültetni, a bacopa australis-t kicsit szét osztom, a többi meg megy egymás mellé majd :)
további bővítés: halak... utánaérdeklődtem hogy milyen árban, és hol lehetne beszerezni a halakat amiket még kinéztem.hát a helyzet az, hogy a galaxy razbóra akármennyire is tetszik, olyan ára van hogy az isten se venné meg... (990 ft/db
clear.png
)
így maradt az amanda lazac, és a boraras brigittae, kb egy árban vannak, és sztem az amanda lazac lesz majd a befutó, de alszom még rá párat, a halakat majd csak a bővítés/átépítés után fogom betenni :)
darabra sztem olyan 6-7 lesz majd belőlük.
terveim szerint még hozok a csoporttal 2-Otot is, nagyon bejönnek ezek a halak, kár hogy ilyen érzékenyek, és hogy ilyen áruk van
clear.png

RO készülék egyenlőre nem lesz, azt halasztom 1-2 hónappal :)

Jó lenne ha valaki írna véleményt mind a növényekről, mind a halakról ;)

köszi hogy benéztél, és még inkább köszi ha írsz is jóccakát :)
 
Estét!
Jelentem az akvárium eddigi kinézete a jövő héten meg fog változni, erre a hétre volt betervezve, e közbe jött, hogy valszeg kicsit későn is rendeltem meg a növényeket, és a két Bacopa sajna nincs készleten. De ma hívtak a GA-BÓL és sikerült választani helyettük mást a nevét ne kérdezzétek, mert amilyen rövid az agyam már el felejtettem... :oops:
A lényeg hogy a jövő hét hétfőn már itt lesznek, és legkésőbb kedden már pakolom is be az aksiba.
A köveket mind kiveszem, és fa lesz helyettük, Max a súlyozáshoz lesz majd visszarakva. Kinéztem két szép alma, vagy szilva ágat, de sajna még eléggé nyersek így félre lettek rakva későbbi felhasználás céljából, addig is száradnak.
Helyettük vettem egy fát az egyik halas boltban:
guvusaqu.jpg

e5aduduq.jpg

Sajna a fajtáját nem tudom, de első körben szinezte az áztató vizet, kiderül majd hogy milyen lesz az aksiban, másnem majd kell a szűrőbe vennem purigent (asszem az szedi ki a szint a vízből a legjobban) , de hogy hol fogok kapni és hogy milyen áron attól már most ráz a hideg... :confused:
A várakozásban az a jó hogy addig tudom olvasni és tanulmányozni a ga növénysuliját ;) és addig is ázik a fa... Valszeg háromszöges elrendezés lesz, és ahogy eddig méricskéltem a felső két kis ág ki fog lógni a vízből, de ez talán nem lesz baj, esetleg később oda is mehet valami emers növény ;) ami még nem tudom hogy mi lesz... De asszem ez a jövő titka egyenlőre...
Ma az egyik halasnál vettem jávai mohát, közben beszéltünk, és mondtam hogy rendeltem növényeket, és valahogy kitalálta hogy a GA-BÓL rendeltem. Első kérdése : onnan tényleg rendel valaki??
Ők ugyanonnan szerzik be a növényeket ahonnan én... Kivéve a tropica-sokat, csak drágábban árulnak mindent...
Nem akartam vitatkozni vele, hogy így kényelmesen megoldom a növény vásárlást meg hogy így nem lesz semmi hívatlan vendégem, és tuti hogy egészséges növényt kapok... Úgy hogy inkább eljöttem a mohámmal, és itthon még mielőtt a fa mellé be raktam volna átnéztem szerencsére kb 3 kisebb csigát, és 4-5 petét szedtem ki belőle... :mad::eek:
Az akvárium jelenlegi állapota: elég gyér az alternenthea renicklii mini nagyon megritkult, de a megmaradt növények talán már jól lesznek, hoznak új leveleket, bár eléggé fura formájuk van de még eléggé kicsik is... A parvula nődögél, nem sieti el a dolgot, valszeg majd közelebb lesznek ültetve egymáshoz, hogy dúsabb legyen, és megy más a helyére... Az acicularis nagyon szép dús, az amanok már alig tudnak bemenni közé :D az az egy gömbmoha meg elvan magában.
Az rck között már három petés is van, és az óriás amano nőstény is bepetésedett mára.
Az otok sajna elpusztultak egyik napról a másikra, fogalmam sincs hogy mi bajuk volt nem változtattam semmin, de mégis elszintelenedtek és elpusztultak két nap alatt nagyon sajnáltam őket :( valszeg egy darabig nem veszek most helyettük otokat, majd a garnélák takarítanak...
A jövő héten beszerzek majd sztem olyan 6 Amanda lazacot, talán az amanok hagyják érvényesülni őket... :cool:
A hétvégén a szűrőt ki kell takarítanom mert alig csordogál a víz már... A szűrő anyag takarítás nem gond, de hogy a csöveket hogy pucolom ki azt nem tudom, már a levétel sem lesz egyszerű, mert nem a gyári csövezés van rajta... Valahogy csak megoldom, másnem egy madzaggal áthúzok rajta egy szivacsot...
A héten cseréltem izzót az egyik lámpában, így most már két 4000 kelvines égő van az aki felett. :) nagyon szép fehér fényük van. képet majd teszek fel ha átrendeztem a dolgokat. Jut eszembe a garnikat sztem nem veszem ki, egy kis vizet hagyok nekik hogy el legyenek, úgy is a kezemen mászkálnak ha benyúlok igazgatni valamit, és úgy kell arrébb bökködni őket :D

Ennyi voltam mára köszi ha elolvastad a kis regényem :)
Jó éjt!
 
koax kábel vége blankolva, a rézdrótra egy szivacsdarab beakasztva(y) kábellel áthúzod a szivacsot és tuti
ezt kb másfél éve csináltam, hogy jó lesz amíg nem veszek rendes tisztítót.Na azóta se vettem :D
Hát felesleges koax kábel nincs itthon tudtommal, én egy kötélre kötözött mosogató szivacs darabra gondoltam :D ha szerencsém van nem szakad el a kötél :D
 
Hát felesleges koax kábel nincs itthon tudtommal, én egy kötélre kötözött mosogató szivacs darabra gondoltam :D ha szerencsém van nem szakad el a kötél :D
csak az nem világos, hogy megy át a kötél a csövön:eek:
a koax az merev és átcsúszik még a műanyag ki-be folyók derékszögbe hajlításain is.
 
Utoljára módosított:
csak az nem világos, hogy megy át a kötél a csövön:eek:
a koax az merev és átcsúszik még a még a műanyag ki-be folyók derékszögbe hajlításain is.
Hát gondoltam egy kis csavart, anyacsavart, vagy valamit át engedek a csövön, az maga után húzza a zsinórt innen még már meg is van oldva :D
 
Na akkor jobb lesz ha körulnézek most hogy postázták a GA-ból csomagom már nem tudom hozzá tetetni külön megrendelni meg nem akarom ha nem muszáj....
De köszönöm az azonosítást :)
 
jó napot kívánok , ismét jelentkezem egy kicsit. :)
ma meg ejtettem a szűrő kitakarítását, muszáj volt már, mert alig jött belőle valami víz...
szal szépen leengedtem az akvárium vizéből egy vödörnyit, és szét szedtem a szűrőt, aztán beleöntöttem a vödör vízbe a bent levő szűrő anyagot . Na hát azt a trutyis izét ami abból kijött basszus... :D egyszerre barna, és átláthatatlan lett a vödörben a víz :D bár azt el kell ismerni hogy kellemes Balaton illata volt
clear.png

télen majd a takarításnál legalább eszembe juttatja a nyári strandolást
clear.png
aztán szép lassan leszedtem a csöveket is, szikével levágtam a gyorskötözőt, aztán lecsavartam, előtte már a hátamon felállt a szőr hogy ezt hú de sz*r lesz fel-illetve le szedni mivel az első összeszerelésnél úgy kellett rá erőltetni, de valszeg ez alatt a két hónap alatt kinyúlt annyira a cső hogy csak csavarni kelljen párat rajta és viszonylag könnyen lejöjjön... :)
aztán jött a neheze...
szépen levágtam a kötelet nagyjából fél méterrel hosszabbra mint a cső, és hoztam fel az anyacsavart a "hogy én ezt akkor most jól megoldom tök ingyen" érzéssel
clear.png
, aztán koppantam amikor alig akart bemenni az első 20 centin is az anyacsavar, és utána is erős rázogatással sikerült csak további tíz centit lejjebb erőltetni... aztán pár rázogatással később mikor már épp kezdtem volna megunni feloldódott a csomó a csavaron, és az egész szét jött...
clear.png
madzag kijött, csavar viszont se ki-se be.
clear.png

Itt jött egy kb 4-5 perc "na akkor gondolkodjunk" pillanat némi káromkodással fűszerezve :D
Olyan ötletek is eszembe jutottak közben hogy a zuhany csövére ráfogom a szűrő csövet, aztán csak kinyomja valahogy, vagy mint pl az az ötlet hogy kiviszem a rétre és jól megpörgetem, a centrifugális erőtől csak kijön az az anyacsavar, és csak sikerült vele valakinek a szeét kilőni, vagy valami jó kis üveg felületre odacsapni
clear.png

Ezeket az ötleteket gyorsan elvetettem, aztán ahogy ülök az ágyon végig néztem a teljesen felforgatott szobán, és akkor jött a megoldás!
Hát hülegyerek neked három féle átmérőjű csöved van itthon, és azok közül a szűrőcső a legvastagabb!!!!
fogtam gyorsan az egyel kisebb átmérőjű csövet és nagy vigyorral már toltam is kis a csavart a nagyból
clear.png
aztán jött a következő ötlet, miként pedig hogy szépen ügyesen levágok egy akkora szivacs darabot ami még épp nem szorul bele a csőbe, de teljesen kitölti aztán pedig átnyomom a kisebb méretű csővel (y)
ezt meg ismételtem kb 4-5-ször, aztán a mosogató szivacs dörzsis részét is át nyomtam rajta párszor, és most úgy néz ki mintha most hoztam volna a boltból
clear.png

egy megjegyzés ide gyorsan: ha valaki olyan hülye mint én, és a padlószőnyegen áll neki a szűrő takarításának, akkor nem árt ha leterít valamit, főleg a csövek takarításánál...
Szal miután megvoltam a csövekkel rávettem magam hogy kipucoljam a rotort is, az egészet úgy csináltam mintha hímes tojással kellett volna dolgoznom.
Szépen kipucoltam a lapátokat is, a helyét is fülpucolóval, óvatosan összeraktam, és reménykedtem hogy semmit nem tettem tönkre benne...
clear.png

átöblítettem a szűrő anyagot, és szépen külön válogatva visszaraktam a szűrőbe, valszeg az egyik szűrő anyagot le fogom cserélni, mert amikor szét szedtem a szűrőt akkor is ugyanúgy nézett ki mint amikor összeraktam, szép fehér voltaz egész, bacinak, vagy kosznak semmi nyoma nem volt rajta, hogy ez a siporax, vagy a kerámia gyűrű-e azt megnem mondom de repülni fog mihelyst lehetőségem lesz rá :)
szépen összeraktam a csövezést, mindent gyosrkötözővel fixáltam, aztán lepucoltam a tömítő gyűrűt is, és bekentem étolajjal (ez van itthon, és mivel jelenleg nincs barátnőm, és ha haza állítanék egy doboz vazelinnel valszeg soha a büdös életbe nem mosnám le magamról hogy a saját nememhez vonzódok...
clear.png
(pedig nem így van)) gyors összepakoltam a szűrőt, közben pedig elkezdtem feltölteni az akváriumot vízzel :)
mihelyst tudtam elindítottam a szűrést, és az első nyomással olyan barna cuccot nyomott be hogy alig láttam át az aksin, de hálisten mostmár tiszta a víz, és áramlás is van rendesen...
közben lepucoltam a vízkövet is szal minden okés :)
most meg szépen felpucerálom a szőnyegről amit oda műveltem aztán mehet a lazítás...
köszi hogy benéztél, és további kellemes hétvégét, már ami megmaradt belőle...
 

Hasonló topikok

Válaszok
244
Megtekintések
14K
Válaszok
118
Megtekintések
14K
Válaszok
17
Megtekintések
3K
Back
Oldal tetejére