• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Meghódítandó növények

viktorlantos

Alapító
Admin
Ebbe a topikba azokat a növényeket várjuk, amit úgy érzel kihívás tartani, vagy neked eddig még nem sikerült, de egyszer mindenképp szeretnél tartani az akváriumodban.

A sort elkezdem én hátha kedvet kaptok a folytatáshoz.

Utricularia graminifolia
Próbáltam zselés változatot és gyapotosat is. Egyenlőre sikertelenül a növény "elolvadt" néhány nap után. Jelenleg épp pár tő nevelgetését próbálom.

Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
Próbáltam a nagy akváriumban ahol leginkább a halak miatt pusztultak ki. Próbáltam nanóban ott több sikerrel, de igazán sosem sikerült szép gyepet varázsolni belőle. Szerencsére már nálunk is vannak jó példák szép HC gyepre elég ha Vartan vagy Keymaker akijára gondolunk. Nálam egyenlőre listán van. Rendeltem belőle most is pár cseréppel ;)
 
HC: a siker kulcsa, hogy nem engeded Nigro-t az ültetés közelébe az olaszos lazaságával :) és szánsz rá időt - szétkapod a cserepet és kisebb tövekben külön ülteted a növényt (nem egyben, gyapotal együtt ;) ). Valamint nyírni kell rendszeresen 1 hónap után.
 
Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
Nagy ellenségem ez a növény, de mégis a kedvencem. Kétszer próbáltam meg szőnyeget varázsolni belőle, de egyszer sem sikerült. A második héten az összes bebarnult és vége. Talán co2 probléma volt, nem tudom. Gyapotostul ültettem, ez lehetett baj? Most már riccia van helyette, azzal talán nem lesz gondom. ;) (egy kis zöld HC még maradt és azt még bent hagytam. Leszedtem róla a gyapotot és úgy ültettem vissza, úgy néz ki, hogy jól van :cool: ) Egyszer biztosan megpróbálom még a HC-t!
 
Ammania gracilis.

Sehogy nem sikerül.Beindul,hoz 5-10cm gyönyörű hajtást,aztán megáll,összepöndörödik a csúcshajtás.Visszavágom,magához tér,megint nő,megint megáll.Az összképe borzalmas.Végig sakkoztam sokmindent,vele mégsem boldogulok.Orpheus akijában nagyon irigylem,nála csodaszép.Egyik kedvencem (lenne) :(
 
zsotyi said:
Ammania gracilis.

Sehogy nem sikerül.Beindul,hoz 5-10cm gyönyörű hajtást,aztán megáll,összepöndörödik a csúcshajtás.Visszavágom,magához tér,megint nő,megint megáll.Az összképe borzalmas.Végig sakkoztam sokmindent,vele mégsem boldogulok.Orpheus akijában nagyon irigylem,nála csodaszép.Egyik kedvencem (lenne) :(

Nálam is ez volt a helyzet. Én a megfelelő co2 hiányára gondoltam, ill. talán a fényem se volt régen elégséges. Tényleg elég melós szegényke. :)
 
zsotyi said:
Ammania gracilis.

Sehogy nem sikerül.Beindul,hoz 5-10cm gyönyörű hajtást,aztán megáll,összepöndörödik a csúcshajtás.Visszavágom,magához tér,megint nő,megint megáll.Az összképe borzalmas.Végig sakkoztam sokmindent,vele mégsem boldogulok.Orpheus akijában nagyon irigylem,nála csodaszép.Egyik kedvencem (lenne) :(

Amellett, hogy CO2 és fényigényes úgy vettem észre, hogy viszonylag nagy térre is szükséges van. Amikor megpróbáltam az Ammania bokromat dúsabbá tenni, és a levágott szárakat benyomkodtam a meglévők közé, egy idő után sok lett, és nem fejlődött rendesen. Amikor megritkítottam egyből rendbe jött, és szép egészséges hajtásokat hozott. Ez adódhat abból, hogy a túl sűrű bokorba nem jut be az áramlás, ezzel pedig a CO2, illetve árnyékolják egymást a viszonylag nagy levelek. Valószínűleg mindkettő közrejátszhatott nálam.
 
Ludwigia

Nekem ez volt az egyetlen növényem amivel egyáltalán nem boldogultam,de valami olyan szinten hogy förtelmes kb 3 nap alatt totál elpusztult egy teljesen egészséges növény.Mondjuk utólag rájöttem hogy a fényem úgyis kevés lett volna hozzá, ami most se több,ezért azóta nem is próbálkoztam vele.De majd egyszer ha nagy leszek;)
 
Staurognye Repens!

Amióta megláttam, tudtam Ő a kedvencem lesz. Rengeteg próbálkozás, sok-sok cserép, dobozos, és próbálkoztam, de mind ezidáig sikertelenül. Vagy felkopaszodott, ledobálta levelét, elolvadt stb... sorolhatnám a problémáimat vele. De nem adtam fel. Direkt neki, elindítottam egy kis 30L nevelő akit. Aztán kísérleteztem, fény táp, stb.. egyik fele Tropica dobozos, másik felén Tropica cserepes verzió. És sikerült, mindkét típus beindult:):)(y) , fél év sikeres tartás után, végre magaménak tudhatom ezt az amúgy csodálatos kis növényt.
Hogy mi a titok???? :LOL:-máig nem tudom. Amit viszont kitapasztaltam, szereti a fényt, gyökértápot/ADA Multi Bottom/ 2-havonta. A Carbot- viszont nálam nem szereti. A nevelőbe abszolút nem adagoltam, csak Green Aqua Macro-Micro, ADA ECA, Easy Life Kalium+ Foszfát, és persze Co2. Még egy észrevételem volt, lágyvíz kedvelő és a túl alacsony Ph-t sem szereti! A talaj ADA Africana volt jó 5 cm vastagon, alatta Tropica táptalaj.
 
Back
Oldal tetejére