• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Utricularia graminifolia

Emers formában én egyenlőre eddig jutottam vele. Szépen besűrűsödött de még nem teljesen egybefüggő a dolog. Ezt annak tudom be, hogy nem túl erős fény alatt van. Remélem előbb utóbb eltűnnek a fedetlen foltok és csak gyepet fogok látni, valamint, hogy idővel virágozni is fog mert az nagyon szép a netes képek alapján.20170424_202442.jpg
 
Remélem előbb utóbb eltűnnek a fedetlen foltok és csak gyepet fogok látni, valamint, hogy idővel virágozni is fog mert az nagyon szép a netes képek alapján.
kerestem is egyet-kettőt, íme:
6729698013_aee7924793_o.png

6729697799_9f7339b091_o.png

6729698889_78e56b164a_o.png

...és egy érdekes ötlet:
az akváriumban:
6731620891_5775568f02_o.jpg

gondolom, a fotózáshoz vette ki:
6731620265_4c6f454f33_o.jpg
Eddig sem volt közömbös számomra ez a növény, de most egyre jobban piszkálja a csőrömet...
Ez a mohás dolog hogy van szerintetek? Nekem legalábbis mohának néz ki, az UG "lombját" viszont nem látom.
Azt írtátok korábban, hogy szeret "belenőni" a mohába. Rögzítésnek használhatják? Árnyékolónak? Vagy esetleg valamiféle szimbiózis jönne létre a moha és az UG között?
 
kerestem is egyet-kettőt, íme:
View attachment 29980

View attachment 29981

View attachment 29982

...és egy érdekes ötlet:
az akváriumban:
View attachment 29983

gondolom, a fotózáshoz vette ki:
View attachment 29984
Eddig sem volt közömbös számomra ez a növény, de most egyre jobban piszkálja a csőrömet...
Ez a mohás dolog hogy van szerintetek? Nekem legalábbis mohának néz ki, az UG "lombját" viszont nem látom.
Azt írtátok korábban, hogy szeret "belenőni" a mohába. Rögzítésnek használhatják? Árnyékolónak? Vagy esetleg valamiféle szimbiózis jönne létre a moha és az UG között?

Gyönyörű képek egy gyönyörű növényről! Köszi
 
(A képet FB csoportból loptam, távolkeletről.)
szépen kipárnázták a CRS-eknek a placcot:woot:
azert kvancsi lennek hogy hogy nem szakadt fel neki az egesz
szerintem úgy benőtte, hogy befeszült az üvegek közé és nem bír megmozdulni:eek:
mókát félre, előfordulhat, hogy úgy mint a GA-ban nem normál talajba, hanem valami durva homokos/kavicsos aljzatba ültették, vagy mohával variáltak, bár a mohának látszania kellene...
 
@viktorlantos @Nigro @inadsz @danyi03 nem tudom, ki ültette Nálatok az emeletibe az UG-t, de szeretnék egy kis segítséget kérni: @Evereka jóvoltából eljutott hozzám egy doboz UG tőletek és még kibontani sem mertem eddig, annyira tele van a doboz. Nagyon durva!

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan ültessem? Azt ne mondjátok, hogy: csipesszel, mert akkor összekarmolom magam!
Az addig OK, hogy a zselé maradékát igyekszem minél jobban kimosni, de nem tudom, mennyire merjem szétszedni. Azt ne mondjátok, hogy szálaira, mert akkor jövő héten ilyenkor is még csipeszelek.

Az újonnan indított akvába menne, ha leveszem az üzemi vízszintet, akkor kb kétújjnyi, de lehet, hogy még kevesebb vízben tud lenni, DSM nem biztos, hogy megoldható.
Gyöngykavics méretű kavicsot tettem arra a részre ahova szántam. Szerintetek ha aránylag mélyre nyomom benne ott is marad?
Így bontatlanul olyan, mintha nem is lenne gyökere, de hát gondolom, ez nem így van, mindenesetre egy cérna vékony szálakból álló homogén növénytömeggel van tele 100%-ban a doboz.

köszi előre is a segítséget:)
 
@viktorlantos @Nigro @inadsz @danyi03 nem tudom, ki ültette Nálatok az emeletibe az UG-t, de szeretnék egy kis segítséget kérni: @Evereka jóvoltából eljutott hozzám egy doboz UG tőletek és még kibontani sem mertem eddig, annyira tele van a doboz. Nagyon durva!

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan ültessem? Azt ne mondjátok, hogy: csipesszel, mert akkor összekarmolom magam!
Az addig OK, hogy a zselé maradékát igyekszem minél jobban kimosni, de nem tudom, mennyire merjem szétszedni. Azt ne mondjátok, hogy szálaira, mert akkor jövő héten ilyenkor is még csipeszelek.

Az újonnan indított akvába menne, ha leveszem az üzemi vízszintet, akkor kb kétújjnyi, de lehet, hogy még kevesebb vízben tud lenni, DSM nem biztos, hogy megoldható.
Gyöngykavics méretű kavicsot tettem arra a részre ahova szántam. Szerintetek ha aránylag mélyre nyomom benne ott is marad?
Így bontatlanul olyan, mintha nem is lenne gyökere, de hát gondolom, ez nem így van, mindenesetre egy cérna vékony szálakból álló homogén növénytömeggel van tele 100%-ban a doboz.

köszi előre is a segítséget:)
DSM nélkül 5% esélyt adok a sikerre. DSM-mel 50%. Érdemes minél jobban szétszedni, de nyilván úgy, hogy bent maradjon a kavicsok közt.
 
DSM nélkül 5% esélyt adok a sikerre. DSM-mel 50%. Érdemes minél jobban szétszedni, de nyilván úgy, hogy bent maradjon a kavicsok közt.
Ha megpróbálom DSM-el, akkor hogy tudom átpakolni a helyére? Valami hálót iktassak közbe?
...vagy csak a végleges helyén próbálkozzak...
 
Vegleges helyet javasolnam
Ettől féltem:(
Akkor először teszt, hogy mi az a legkisebb vízszint, amivel még tud működni az akva (a külső szűrő lesz az Achiles sarka)
Semennyi víz nem lehet rajta? Fél-egy cm sem?

szerk: beugrott még egy gondolat: van egy jó rég óta (minimum 6-7 éve) akváriumban ázó uszadékfám, ami eléggé megpuhult az évek alatt, de még stabilnak mondható, ráadásul az alakja is adná magát, hogy a domború felületére kötözzön az ember valamit.
Mit gondolsz, ha a pár hsz-al fennebb lévő mohával fára növesztett verziót megpróbálom egy kis részével, lenne esély a megmaradására vízszint körüli régióban?
 
Utoljára módosított:
Ettől féltem:(
Akkor először teszt, hogy mi az a legkisebb vízszint, amivel még tud működni az akva (a külső szűrő lesz az Achiles sarka)
Semennyi víz nem lehet rajta? Fél-egy cm sem?

szerk: beugrott még egy gondolat: van egy jó rég óta (minimum 6-7 éve) akváriumban ázó uszadékfám, ami eléggé megpuhult az évek alatt, de még stabilnak mondható, ráadásul az alakja is adná magát, hogy a domború felületére kötözzön az ember valamit.
Mit gondolsz, ha a pár hsz-al fennebb lévő mohával fára növesztett verziót megpróbálom egy kis részével, lenne esély a megmaradására vízszint körüli régióban?
utóbbi megoldás működhet szerintem
 
Sziasztok! Holnap akarok dsm el indítani. Kérdéseim: gondolom ezt mindenképpen lágyvízzel kellene öntözni de ro készülék valószínűleg januárig nem lesz, arra gondoltam hogy addig ioncserélt vízzel lehetne öntözni/permetezni a növényeket vagy az árthat neki és mindenképpen deszt vizet szerezzek? A talajnak csak nedvesnek kell lennie, vagy fel kell tölteni talajszintig vízzel?
A válaszokat előre is köszönöm! ;)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok! Holnap akarok dsm el indítani. Kérdéseim: gondolom ezt mindenképpen lágyvízzel kellene öntözni de ro készülék valószínűleg januárig nem lesz, arra gondoltam hogy addig ioncserélt vízzel lehetne öntözni/permetezni a növényeket vagy az árthat neki és mindenképpen deszt vizet szerezzek? A talajnak csak nedvesnek kell lennie, vagy fel kell tölteni talajszintig vízzel?
A válaszokat előre is köszönöm! ;)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Ha csapvízzel permetezem/töltöm fel talajszintig, annak lehet valami hátránya azon kívül hogy tele lesz vízkővel az üveg? :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
addig ioncserélt vízzel lehetne öntözni
az ioncserélt és csapvíz is megfelelő, nem kell desztilált víz, viszont tápot is keverj hozzá
https://www.greenaqua.hu/hu/doaqua-be-bright-novenytap-200ml.html

talajnak csak nedvesnek kell lennie, vagy fel kell tölteni talajszintig vízzel?
A talaj folyamatosan nedves legyen, de a felszínen ne jelenjen meg pangó víz. Pangó vízben hamar elrothad. Ilyenkor a még ép szálakat ki kell halászn
 
Azt hiszem én is beállok a sorba, csak nem terveztem ilyen gyorsan nekivágni. Viszont a dobozba nagyon elkezdett nőni (már a tetejét nyaldossa), miközben az új scape még sehol. Szóval arra gondoltam van a régi megmaradt amazonia talajom és ideiglenesen elkezdem emers növeszteni. Ha berendezésre került az új akvárium, kavicsok vagy homok fölé telepítem és kap még 1-2 hetet, hogy oda is begyökerezzen :) Legalábbis tervek szerint :D
 
Back
Oldal tetejére