• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Második próbálkozás 49 literben

Lehet a nagyban is ez a gond? De akkor hogy a túróba lehet jó egy Lily?
Úgy, hogy ahol a talajt eléri az áramlás, ott vagy sűrű növény van, vagy kő. Amúgy ecset nálam is nő itt-ott, főleg az MC-n és a Microsorumon, de az Althernara öregebb leveleinek a végén is van 1-1, és főleg elöl, a frontüveghez közel. Nekem hátul megy a fő áramlás, a bal oldalfalon fordul, és bal elöl megy le. Az MC meg amúgy is szenved, talán majd a lágyvíz. De amúgy az ecsetem kezelhető, 1-1 pamacsot levágok, MC-t meg lenyírom.
 
Ma cseréltem vizet, az első hetes volt meg.
Hááát. Eléggé jön ki rendesen az az ecset meg a fonál.
Mit javasoltok?
HQI már 40cm magasan van.
Áramlásra esőztetőt raktam be ideiglenesen a Lilybe dugtam amíg nincs pipám, talán @Bükike cuccosa jó lesz, hétfőn remélhetőleg megkapom.
 
Szerintem egy kis várakozás jót tenne, hogy hat-e a sok módosítás ;)
De lehet, hogy fordítanék a lilyn balra (szemből), hogy a fa megfogja és szétterítse az áramlását
 
Miért, az ecset a szűrőből jön? ;)
Akár onnan is jöhet spóra formájában, de akár a levegőből is, lényeg akkor alakul át fekete pamacs formájába mikor kedvezőek számára a feltételek. A spórája bejutását nem lehet kivédeni, csak az átalakulását a spórának fekete pamacs formába.;):)
 
Akár onnan is jöhet spóra formájában, de akár a levegőből is, lényeg akkor alakul át fekete pamacs formájában mikor kedvezőek számára a feltételek. A spórája bejutását nem lehet kivédeni, csak az átalakulását a spórának fekete pamacs formára.;):)
Tehát akkor nem jó, ha az áramlással a fára nyomjuk a spórákat, mert ott jobban tapadnak, és mivel a feltételek adottak, át is alakulnak. Értem. Akkor hogyan kéne a lilyt eltennie Józsinak, mert szerintem most az a gond, hogy elöl keveri a mulmot , mivel nem nőtték még be a növények
 
Tehát akkor nem jó, ha az áramlással a fára nyomjuk a spórákat, mert ott jobban tapadnak, és mivel a feltételek adottak, át is alakulnak. Értem. Akkor hogyan kéne a lilyt eltennie Józsinak, mert szerintem most az a gond, hogy elöl keveri a mulmot , mivel nem nőtték még be a növények
Erre én csak annyit mondok,: hogy néha a sok jóból is megárt a sok. Ezt több mindenre értem nem csak az erős áramlásra.
 

Hasonló topikok

Válaszok
243
Megtekintések
36K
Válaszok
102
Megtekintések
25K
Back
Oldal tetejére