• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Második próbálkozás 49 literben

garaijozsef

Főkertész
Sziasztok,


Előszedtem még egy tavaly vásárolt szett félémet, úgy döntöttem elindítom.

Láttam ilyen kisméretű naplókat, illetve élőben is 2-3 ekkora méretű akváriumot, régóta tetszenek.

Akvárium mérete: 35cm széles, 35cm mély, 40cm magas

Szűrő: Még nem döntöttem el vagy egy Eheim akasztós lesz biológiai töltettel vagy egy Eheim 2215 (620l/h) szintén biológiai töltettel (Substrat Pro) + 1 zacsi Seachem Purigen.

Világítás: 2db Haqoos Stellars 13 (13W darabonként), remélem az akvárium méretéhez elég lesz ez a 26W, bár kicsit keveslem, ezért mégsem szeretnék most lámpát venni.

Talaj (a nagyból okulva, mert bevált): Tropica Subtrate táptalaj 1cm, ADA Aqua S. Amazonia általános 4cm, ADA Aqua S. Powder Amazonia fedő 1cm (de ezt lehet elhagyom, vagy csökkentem az Amazonia-t).

Tápozás: GA Makro-Micro, Easy Carbo

Tápozás gyakorisága: Még nem körvonalazódott, lehet lesz CO2 is.
Dekoráció: Valami vasfa vagy egy kisebb szőlőgyökér
Növények: Kiválasztásuk folyamatban, gyepet most 100%, hogy szeretnék :).

Co2 akkor lesz ha át tudom valahogy húzni a bejárató ajtóm előtt/alatt a csövezést. Itt a helyszín:

IMG_3842 by garai.jozsef, on Flickr


Lehet a Co2-t 5 méteres csővel vezetni?


Még beszerzendő alkatrészek, kellékek:

- diffúzor, itt nem reaktor lesz

- 1-2 Co2 dolog

- Üveg be és kifolyó

- Növények, bár nem döntöttem el milyen gyep lesz.

- Mágnesszelep Co2-re, technikailag még nem tudom hogy kivitelezhető, a Reduktor után válasszam le Y elágazóval a jelenlegit?

IMG_3847 by garai.jozsef, on Flickr


IMG_3813 by garai.jozsef, on Flickr

IMG_3812 by garai.jozsef, on Flickr

IMG_3814 by garai.jozsef, on Flickr
 
1 szavazat a külsőre:)

Ma szereztem be, mert előre gondoltam hogy ezt fogod támogatni :), sajna nagyobbat elfogadható áron nem találtam, remélem elég lesz. Hoztam hozzá 4db dupla Eheim csapot is 12/16-ost ha minden igaz, bár még nem mértem le.
 
+1 a külső szűrőre :)
+1 a plusz fényre! Szerintem kevés lesz 26W a gyephez. És ha már gyep lesz, akkor felesleges az amazonia powder, úgysem látszik, a növények meg elvannak a sima amazoniában is. Legalábbis nálam bírja az MC.
Kíváncsian várom milyen lesz ez a méret fás-növényesbe! :)
 
Szia
A fény kevés lesz szerintem nekem a 18l-re van két ugyan ilyen lámpám. A co2 alkatrészek után nézz szét a co2 apróságok topikban @Mikes árul néhány cucot.
 
Alalulunk, tegnap GA-ba vettem sok apróságot, Red Moor-t és Megkövesedett fát. Jövő héten még érkezik a maradék cucc a CO2-höz, RO valószínűleg jövő héten elkészül, kb 2 hét és indulhat a legózás :)
Talaj nélkül azért vasárnap legózok ha lesz rá időm, rakok fel fotókat.
 
Azt hiszem a növények mellett valamilyen garnéla lesz kezdésként:
Orange Sakura
vagy
Vörös Sakura
vagy
Yellow Fire

Mivel 49 liter, és azt látom 10-12 garnéla lehet 30 literenként, így gondolom nekem a max mennyiségem az akváriumba 15-18 lenne?
Mi van ha elszaporodnak? Akkor egy 6-8-at vegyek csak bele? Gondolom valami tisztító halacska még jó lenne a garnikon kívül nem?
Mit javasoltok?
A lehetőség adott hogy a halat átrakjam a 225-ösbe ha nincs melója.
 
Szerintem nyugodtan vehetsz 10-12 db garnélát, aztán majd szaporodnak, veszélyesen túlszaporodni úgysem fognak. :) Melléjük 5-6 Oto is elfér, sőt, pár Amano is talán.
 
Mivel 49 liter, és azt látom 10-12 garnéla lehet 30 literenként, így gondolom nekem a max mennyiségem az akváriumba 15-18 lenne?
Mi van ha elszaporodnak? Akkor egy 6-8-at vegyek csak bele? Gondolom valami tisztító halacska még jó lenne a garnikon kívül nem?
Mit javasoltok?
A garnélákkal az a helyzet hogy induló mennyiségnek a minimum 10 db de inkább 15 db szokott leni.Nálam anno a 15 literesben 6 db induló volt vegyesen aztán kb 80-100 + nál álltak meg.Sóval attól nem kell tartanod hogy elszaporodnak és kinövik a helyüket mert náluk ez úgy van kódolva ha sokan lesznek akkor leáll a szaporodás vagy is lelassul.Ha meg soknak tartod reális áron tudsz értékesíteni belőle vagy ha szeretnéd a színes állományt megőrizni akkor úgy is szelektálnod kell majd belőle.:)
 
A garnélákkal az a helyzet hogy induló mennyiségnek a minimum 10 db de inkább 15 db szokott leni.Nálam anno a 15 literesben 6 db induló volt vegyesen aztán kb 80-100 + nál álltak meg.Sóval attól nem kell tartanod hogy elszaporodnak és kinövik a helyüket mert náluk ez úgy van kódolva ha sokan lesznek akkor leáll a szaporodás vagy is lelassul.Ha meg soknak tartod reális áron tudsz értékesíteni belőle vagy ha szeretnéd a színes állományt megőrizni akkor úgy is szelektálnod kell majd belőle.:)

Köszönöm, akkor nem aggódom a mennyiség miatt, @danyi03 ajánlotta a GA-ban, hogy ha még nem garniztam, célszerű lenn egyszerűbbel kezdeni. Neked is ez a javaslatod? Érdemes 1 fajtát tartani (piros vagy sárga vagy más), vagy keverni is célszerű őket a színváltozások miatt, vagy inkább ne mert attól csak halványulnak és a színek nem lesznek változatosak?

Hogy megy ez :)?
 
Egy nemzettségből 1 fajtát tart, mert összeívnak. Amit felsorolták, azok vagylagosan legyenek, amúgy egy fajtán belül is lesznek kevésbé színesek.
 
Hogy megy ez ?
Édesvízi garnélák | tartásuk * ismertetők * egyebek
Ajánlom Pisti blogját itt minden fontos információt megtalálsz.
Ahogy már írták ne keverj egy nemzettségen belüli egyedeket,mert vadas színtelen egyedek születnek majd.
Kezdésnek ott a red cherry az a legigénytelenebb fajta könnyű beszerezni olcsó is és szaporodik mint a nyúl,aztán ott a shakura ami ennek a szép vörös változata.
De a yellow és a rili garnélákkal sem tudsz mellé lőni de ezek egy kicsit drágábbak.
Nagyjából mindegyik felsorolt garnéla egy vízparaméter közt mozog ami elég tág ezért is írtam hogy nagyon ellenállók.:)
 
Édesvízi garnélák | tartásuk * ismertetők * egyebek
Ajánlom Pisti blogját itt minden fontos információt megtalálsz.
Ahogy már írták ne keverj egy nemzettségen belüli egyedeket,mert vadas színtelen egyedek születnek majd.
Kezdésnek ott a red cherry az a legigénytelenebb fajta könnyű beszerezni olcsó is és szaporodik mint a nyúl,aztán ott a shakura ami ennek a szép vörös változata.
De a yellow és a rili garnélákkal sem tudsz mellé lőni de ezek egy kicsit drágábbak.
Nagyjából mindegyik felsorolt garnéla egy vízparaméter közt mozog ami elég tág ezért is írtam hogy nagyon ellenállók.:)

Valami miatt a piros szín vonz engem :)
 

Hasonló topikok

Válaszok
243
Megtekintések
36K
Válaszok
102
Megtekintések
25K
Back
Oldal tetejére