• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Fool's Crown

Az én tapasztalataim alapján talán az ivadékok felnevelése kicsit nehezebb,mint a CRS/CBS garniké.Nem maradnak meg akkora százalékban.De lehet csak hozzáértés kérdése.
 
Nah megvan az első petés taiwan, egy blue bolt mama. Meglátjuk mennyi ifjonc lesz belőle.
Navegre!!!
En mar nagyon vartam! Nalam most 11 kicsi van amit meg tudtam szamolni. Az elozobol 4 lett azok mar eleg nagyok. 4 bol 4 megmaradt. Hajra szoritok!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Vagy két hónapja folyamatosan megy a biofilm segítő bacter por, nagyon remélem az újszülöttek díjazzák majd. :) Hacsak a nagyok le nem legelik előlük... :)
 
Nyilván a pincében már vannak kicsik is, ahogy néztem egy redbolt meg egy bluebolt.

Caridinák nem egyszerre engedik el a petéket, igaz? Tehát szakaszosan jönnek a babák? :) Mert még van bőven petéje az anyukáknak.
 
Ma már nem láttam a pinyóban a piciket, de azért van helyük elbújni, szerintem az üvegről elvándoroltak a dekorra meg a növényekre. :)
B verzió hogy elhullottak...
 
Utoljára módosított:
Ma már nem láttam a pinyóban a piciket, de azért van helyük elbújni, szerintem az üvegről elvándoroltak a dekorra meg a növényekre. :)
B verzió hogy elhullottak...
Meglesznek azok nalami is naprol napra valtozik a bujocska kedvuk. A tegnapi 18-bol ma 3-at lattam.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Én kinyírom ezeket a mocsok bucékat... itt a low techben burjánzanak, a nagy akvában meg full high techben csak vegetálnak. Ki érti ezt?

A pinyóban az 50-es fehér hátterét lecserélem feketére - de kipróbálok dekorfólia helyett valami mást. Fújható fekete matt gumi spray. :D Majd beszámolok jövő héten, ha lesz időm megcsinálni.
 
Na a fekete gumi fújás háttérnek nem rossz megoldás, amennyiben el tudod fektetni az akvát, és vízszintes a hátlap. Így, hogy ketyeg a setup és függőleges, meg-megfolyik a gumi, most ráfújtam egy harmadik réteget is, lehet az első túl vastag lett, tanulni kell ezt is, na. Mondjuk nagyon vékony réteget fújni, de azt 4x megismételni.

Közben volt egy kis változás: egy JBL e900 jött ez alá (szinte ingyen volt, megcsíptem használtan, eddig kellemes csalódás), a Tetra EX600+ ment le a pinyóba besegíteni a msichlinges akva szűrőjének - telenyomtam matrix-szal, így ott van egy 400L/h 2 liter mátrixos kínai külső, meg a Tetra 3L matrix+perlon+Seachem Purigen kombóval.
Az e900-ba meg tömtem 1,2 liter matrix cuccost alulra, a 2. és 3. tálcába ment a bejáratott 2x1.2 liter biorio, felülre meg olyan 0,6 liter, meg perlon (eddig nem volt ez alatt az akva alatt, ezért voltak néha lebegő kis részecskék) és persze Seachem Purigen. A felső tálcában van a szivacs előszűrő, remélem hasznos lesz. Most már itt 18x vízforgatás van, a pinyóban 400+6000 azaz 20x. :D

Azt nem tudom a pinyóban a 48 széles akvába a Tetra600+ nem sok-e lilyvel, de majd ha jön az ecset lépek valamit és megy oda poppy vagy spin.
 
Azt nem tudom a pinyóban a 48 széles akvába a Tetra600+ nem sok-e lilyvel, de majd ha jön az ecset lépek valamit és megy oda poppy vagy spin.
Biztosan nem sok. Nekem Tetra EX700 megy a 45 centis alatt (picit fojtva) szintén lilyvel. Minimális bejáratódás (koszolódás) után meg főleg nem túl sok, bár én akkor sem nyitom rá, nem úgy akvarizálok :) (Ráadásul úgy tudom, a 600 és 700 között nem csak az a 15% különbség van)
 
Akkor nem fojtok a szűrőn (én meg azt nem szoktam), meglátjuk mennyire teríti a lily az áramlást.
Jelzem a pinyóban a blackout után is maradt fonálalga, remélem most a szűrőtuning után eltűnik teljesen.
A nappiban a taiwanosban is érik a blackout...
 
Utoljára módosított:
Azt nem tudom a pinyóban a 48 széles akvába a Tetra600+ nem sok-e lilyvel, de majd ha jön az ecset lépek valamit és megy oda poppy vagy spin.
Osztom Gergő véleményét nálam 20 litert teker Tetra Ex-600 plus kicsit visszafolytva sima lily-vel.A beszívó ágon szivacs így nem kell nagyon folytani mert pár nap és már el is tömődik de a garnélák szeretnek rajta szöszölni.;)
 
Közben a "fenti taiwanosban" még egy petés mamát láttam, szóval egy blue panda, egy blue bolt és most egy fekete-fehér panda is petés. :) Már csak valami pirosat kellene szaporodásra bírni. :)
 
Hm ma reggelre a friss petés Panda megadta magát... Érthetetlen. Mindenki más él és virul.
 
Volt már ilyen sajna a pinyóban is igaz CBS de bepetésedik, és elfekszik pár napra rá... lehet nem bírta a szervezete vagy mit tudom én. :(
 
Ma reggel láttam egy csöppséget a frontüvegen, szóval megvolt az első elengedés. Blue boltnak nézem, jön lassan a többi is mert legalább két erősen petés nőstényem van. :)
Fonalalga jött, látott, és eltűnt! Szerintem a rendszeresített Seachem Excel adagolásnak és a szűrőtuningnak köszönhető. Meg talán mert a növényzet is bedurrant most, szivattyúzza el az algák elől a tápanyagokat.
 
Érdekességképpen: pinyóban az 50-est nem bírtam már nézni hogy mennyire semmi formája, belevágtam egy gyökeret, ment rá némi zöldség, még ragasztok rá a héten némi bucét meg a sima részekre riccardiát és agyő. :D

34371588942_cbc4ae684d_c.jpg2017-05-08_03-58-36 by Attila Szántó, on Flickr

Az oldalüvegek az újszülött garnélák miatt ilyen retkesek, az nekik csodálatos terülj-terülj asztalkám. :D

A lenti akva új neve: "Az arctámadó". :) Külön naplót nem kap, mert elfér itt is.
 
Érdekességképpen: pinyóban az 50-est nem bírtam már nézni hogy mennyire semmi formája, belevágtam egy gyökeret, ment rá némi zöldség, még ragasztok rá a héten némi bucét meg a sima részekre riccardiát és agyő. :D

View attachment 307962017-05-08_03-58-36 by Attila Szántó, on Flickr

Az oldalüvegek az újszülött garnélák miatt ilyen retkesek, az nekik csodálatos terülj-terülj asztalkám. :D

A lenti akva új neve: "Az arctámadó". :) Külön naplót nem kap, mert elfér itt is.
egy kis fonálalgát elbírna azért :)
 
Back
Oldal tetejére