• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Marsilea hirsuta

Nincs plusz igénye a Hirsuta-nak.
Egyszerűen csak lassabban növöget mint pl. a glossotigma és ha valami nem stimmel akkor hamarabb algásodik is (staghorn, ecset stb.) ;) Viszont ami nagyon jó eme kis növénykében low-tech akikban is nyugodtan tartható. ;)
 
Köszi Cecska,
épp ezért keresem. Bár nem ebbe a fórumba illő kérdés, de akkor itt megkérdezem:
Tudna valaki adni egy keveset?
Előre is köszi a választ!
Üdv
Tom
 
Nézegettem a Tropica katalógust és egyértelműen könnyű növénynek írja a Marsiela-t, de lehet aki függő
 
Sziasztok,
emers töveket tudok beszerezni. Mi ezekkel a teendő ha akváriumba akarom ültetni?
Tényleg minden levelét vágjam le?
Minden infó érdekelne.
Üdv
Tom
 
Én is ezt választottam előtéri növénynek, mivel az akva low tech 0,51W/l megvilágítással.Már 5.hete hogy elültettem, de nem igazán vagyok vele megelégedve.A zselés TC változatot vettem 4 adagot.Kibontottam ,lemostam a zselés cuccot és 4-5 kis porcióra osztottam el egy cserepet. Ezeket ültettem el csipesszel.Alul jbl táptalajom van erre jön olyan 4 cm vastag 3-4 mm-es gyöngykavics réteg.Tápozás Easy life profito és easy life Carbo naponta.Nem igazán fejlődik ez az előtéri növényke,néhol hoz 1-2 új hajtásocskát,de a levelek sárgulnak,meg csak stagnál :( Valami tipp???
 
svarci2 said:
Én is ezt választottam előtéri növénynek, mivel az akva low tech 0,51W/l megvilágítással.Már 5.hete hogy elültettem, de nem igazán vagyok vele megelégedve.A zselés TC változatot vettem 4 adagot.Kibontottam ,lemostam a zselés cuccot és 4-5 kis porcióra osztottam el egy cserepet. Ezeket ültettem el csipesszel.Alul jbl táptalajom van erre jön olyan 4 cm vastag 3-4 mm-es gyöngykavics réteg.Tápozás Easy life profito és easy life Carbo naponta.Nem igazán fejlődik ez az előtéri növényke,néhol hoz 1-2 új hajtásocskát,de a levelek sárgulnak,meg csak stagnál :( Valami tipp???
Ha sárgulnak a levelek akkor lehet tápanyag hiány is (pl. vas).Lehet a talajod nem az igazi vagy a tápozáson kellene egy kicsit változtatnod. Nem igazán egy sprinter a hirsuta, de jól érzi magát akkor szépen fejlődik. ;)
 
Köszi Cecska ismét a gyors reagálást.Váltsak GA-s micro-macrora???Mennyit kellene belőle adagolnom?? Van alga problémám is,ha szánnál rá egy kis időt megnézhetnéd a problémámat az algásodás topicban írtam róla,ha nem gond :? Talán tényleg a táp a ludas???
 
Cecska said:
Ha sárgulnak a levelek akkor lehet tápanyag hiány is (pl. vas).Lehet a talajod nem az igazi vagy a tápozáson kellene egy kicsit változtatnod. Nem igazán egy sprinter a hirsuta, de jól érzi magát akkor szépen fejlődik. ;)

Amióta ezt az eszmecserét folytattam Cecska mesterrel, lassan eltelt 2 hónap.Cecska javaslatára váltottam a tápozásba: a Micro-Macro-Carbo triumvirátusra.A többi növényem szemmel láthatóan jobb kondiban van tőle,kivéve a Marsilea-t :( Ő továbbra is stagnál,semmi változás.Talán még a talaj ami nem tetszhetett neki,de láttam már több képen is nem agyagos talajban "mezővé" fejlődni.Úgyhogy a talajt nem szándékozom cserélni, a többi növényem jól el van benne.Próbaképpen vettem egy adag E tenellust.Több csomócskára szétszedtem.Olyan helyekre ültettem ahol nem árnyékolja semmi,mert ennek kicsit több a fényigénye mint a Marsilea-nak.Majd meglátjuk mi lesz,addig még nem válok meg a csúnyácska Hirsutáktól.Hát sajnálom,hogy a Marsilea nálam nem érezte jól magát :( pedig már az elején elképzeltem hogyan tölti ki lassan a neki szánt előteret.Valakinek valami más ötlete előtéri növénynek, ha nem sikerül a Tenellus projeckt,low-tech körülményekhez!?..Vagy a következő setup-ot már úgy kell összehoznom ,hogy az előtérben dekor homok lesz előtéri növény nélkül :cry:
 
A az alábbi videón megnézheted Oliver Knott-nak hogy nő a Marsilea Hirsuta 6-8 hét alatt elég kevés fénynél...

 
Köszi Raggacs a szemléltető videót :thumbup: Hát most még szomorúbb vagyok,hogy Nekem nem jött össze :( Szép kis akit rakott össze Oliver,nem nagy igényű növényekkel.Az alaptalaj itt sem agyagos szerkezetű,ahogy látom.Én egyel nagyobb szemcseméretűt használtam,lehet hogy ezt nem szerette a Marsilea,én is tettem táptalajt alá.Meg lehet,hogy az volt még a baj,hogy a zselés változatot kaptam amikor vettem és már akkor sem volt a legjobb kondícióban és azóta már eltelt 2hónap és 2 hét.Az aki méret majdnem passzol az enyémmel,csak a végén derül ki,hogy ő használ magasnyomású CO-t 4mp/bubival, ha jól olvastam.Lehet hogy mégis igényel külön beoldott CO-t,pedig állítólag egy "igénytelenebb" növényke.Hát nem tudom??
 
CO2-vel egészen biztosan jobban fut. A múltkor láttam 700 literes diszkoszosban..... behaltál volna olyan szép volt ;)
28 Celsius, félárnyék, sima tápozás, Amazonia Powder aljzat.

Remélem látjuk majd a HAC-on, akkor megismerheted te is. ;)
 
Érdeklődni szeretnék, hogy mi az eltérés a Marsilea hirsuta és a Marsilea quadrifolia között. Nem tartottam még egyiket sem, de javasolták a hirsuta-t. Miközben a beszerzésén ügyködtem rábukkantam a quadrifolia-ra. Aki tud valami infóval szolgálni, azt megköszönném.
 
A hirsuta szára fiatal korában szőrös, innen kapta a nevét(hirsuta=bolyhos vagy valami ilyesmi latinul). Ezen kívül a hirsuta emers levelei egyenletesen zöldek, a quadrifolia leveleinek középső része világosabb zöld. Kíváncsi lennék,a quadrifolia hogy néz ki submers állapotban. A CITES szerint a védett növények termesztett példányait legálisan lehet árulni és tartani, a pontos szabályozást nem találtam meg. Láttam már én is kertészetet, ami quadrifoliát árult. Gondolom nem kötelező lepapírozni ezeket, mert bármelyik virágvásáron lehet héricseket, kökörcsineket, nőszirmokat vásárolni, még a nálunk őshonos tiszta botanikai fajokat is. Vagy csak senki sem foglalkozik vele.

A hirsutám, amit úgy fél éve kaptam a boltban még mindig emers leveleket hoz. Eddig gyalázatosan elhanyagoltam, nem is nőtt szinte semmit, de leültetve, víz alatt volt. Most rendbe raktam az akváriumot, és a normális fény alatt pár nap alatt nekiállt új leveleket hozni. És ezek is mind emers levelek lettek, kisebbek, de még így is vagy 3 centis száruk van, némileg aszimmetrikusak, négylevelűek és az állaguk is inkább emers.
 
Kedves Marsilea tenyésztők!

Olyan dolog történt, hogy teljesen átrendeztem a talajomat, és gyakorlatilag kiirtottam egy csomó növényt, mármint direkt. :)
Elegyengettem a talajt, és visszaültettem egy részét, viszont meggyűlt a bajom ezzel a növénnyel.
Mindenki ír róla, hogy le kell nyírni az emersz leveleit, és úgy kell elültetni, de arról nem szól a fáma, hogy hogy lehet visszaültetni, ha nem emersz növényem van.
A gond az, hogy elég selymes gyökerei vannak, és mivel jól érezte magát korábban, iszonyat nagy csomók vannak. Amikor elültetem, felfelé állnak a gyökerek, és fel is akar jönni a felszínre.
Hogy lehet őket visszaültetni, ha egybefüggő szőnyeget szedtem szét és már ki volt fejlődve teljesen?
 
Back
Oldal tetejére