• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Marsilea hirsuta

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni!
Szerintetek ez a növény megmaradna lowtech körülmények között is?Az elatine kipusztult sajnos.
Világítás 55w powercompact 100lre a talaj jbl manado és jbl táptalaj co2 nincs csak carbo.
Megmarad, de nem fog fejlődni, tapasztalatból mondom. Illetve nagyon lassan és csak alacsony satnya leveleket hoz.
 
Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni!
Szerintetek ez a növény megmaradna lowtech körülmények között is?Az elatine kipusztult sajnos.
Világítás 55w powercompact 100lre a talaj jbl manado és jbl táptalaj co2 nincs csak carbo.
megmarad, szaporodik, de talán nem lesz anyira gyönyörű mint jobb körülmények között
 
Hát akkor lehet hogy megpróbálom meglátom mi sül ki belőle első körben akkor csak egy cseréppel
veszek.Co2 tervezek a jövő hónapban de csak valami gyári nem palackosat.
 
Engem az érdekelne ezzel a jópofa növénnyel kapcsolatban, hogy hogyan befolyásolható, hogy milyen hosszú hajtásokat hoz?

Submers formában került hozzám, szép kis kompakt telepeket ültettem el, kb 3 centi magas levelekkel. Nem nagyon akart elindulni, sokáig stagnált, aztán egyszer csak fogta magát és elkezdte felfedezni az akváriumot. Nagyon jól érzi magát, szépen megy minden felé, de ami érdekes, hogy sokkal hosszabb (5-10 centi) és vaskosabb levélszárakat hoz és sokkal nagyobb leveleket, mint amikor beültettem, illetve kb 80%-ban lóhere formájú leveleket hoz.
Hogyan tehetném kicsit kompaktabbá?
Az aki 54L amazonia aljzattal, már kimerült táptalajjal, kezelt csapvízzel (25-ös keménység körül), tropica microval és kevert macroval, élesztős co2-vel (kb 60 bpm), liqui carboval, 2x24W quaddal (egy növényes cső).
 
Engem az érdekelne ezzel a jópofa növénnyel kapcsolatban, hogy hogyan befolyásolható, hogy milyen hosszú hajtásokat hoz?

Submers formában került hozzám, szép kis kompakt telepeket ültettem el, kb 3 centi magas levelekkel. Nem nagyon akart elindulni, sokáig stagnált, aztán egyszer csak fogta magát és elkezdte felfedezni az akváriumot. Nagyon jól érzi magát, szépen megy minden felé, de ami érdekes, hogy sokkal hosszabb (5-10 centi) és vaskosabb levélszárakat hoz és sokkal nagyobb leveleket, mint amikor beültettem, illetve kb 80%-ban lóhere formájú leveleket hoz.
Hogyan tehetném kicsit kompaktabbá?
Az aki 54L amazonia aljzattal, már kimerült táptalajjal, kezelt csapvízzel (25-ös keménység körül), tropica microval és kevert macroval, élesztős co2-vel (kb 60 bpm), liqui carboval, 2x24W quaddal (egy növényes cső).
Erről lenne szó kérem szépen:
(Az algák miatt bocsi, nem direkt raktam oda őket! :p)
yjaja6us.jpg
puhyra6u.jpg
 
Szerintem egyértelműen a fényhez van köze!Ahol elegendő fényt kap ott alacsonyabban marad,ahol kevesebbet ott felnyurgul.Nálam legalább is így van!
 
Szerintem egyértelműen a fényhez van köze!Ahol elegendő fényt kap ott alacsonyabban marad,ahol kevesebbet ott felnyurgul.Nálam legalább is így van!
Pont ez az, hogy teljes a káosz. Van mindkét féléből az árnyékos és jól megvilágított helyeken is. Sehol sem egyöntetű. Amikor elindult világot meghódítani az akváriumban akkor is ahogy haladt, az első pár hajtása úgy nézett ki, hogy egyre nagyobb leveleket hozott.
 
Nincs köze a fényhez. Ez a növény totál sötétségben is jól érzi magát és ott is apró levelet hoz, csak az új hajtások mennek a fény felé. Szal nem a talajban növekedik hanem megpróbál felmászni a világosabb részekre.

Ez a lóhere téma simán előjön a hirsutánál. Nekünk ebben az akvárumban volt sok és sok ilyen formát találtunk. Nem voltak magasak csak víz feletti formát növesztett a növény


IAPLC 2012 entries Rank #111
by viktorlantos, on Flickr
 
Nincs köze a fényhez. Ez a növény totál sötétségben is jól érzi magát és ott is apró levelet hoz, csak az új hajtások mennek a fény felé. Szal nem a talajban növekedik hanem megpróbál felmászni a világosabb részekre.

Ez a lóhere téma simán előjön a hirsutánál. Nekünk ebben az akvárumban volt sok és sok ilyen formát találtunk. Nem voltak magasak csak víz feletti formát növesztett a növény


IAPLC 2012 entries Rank #111
by viktorlantos, on Flickr

Akkor, ha jól értem, az emers szerű hosszú szárakat érdemes lecsapkodni, a sima hosszabb szárakat pedig lejjebb nyomni a talajba?
 
Az milyen mar,hogy a M.Hirsuta megbolondult nálam?Korábban max 5cm-nel megállt a növekedésbe,de most van ahol eléri a 30cm-t!Nem elírás!Full Ada tapozas+2 Ada solar,tehát se fénybe,se tápba nem lehet gond!Valaki?
 
Utoljára módosított:
Pedig ez részletekben nagyon jól néz ki!Én is hasonló párossal próbálkoztam,de nekem a Marsilea nem látszik sehol,még nagyítóval sem! :D
 
Na jo de 30cm?Na pont ott nincs árnyék!
Nálam is így viselkedett. Szerintem időnként egy-egy levéllel megpróbál a vízszint felé kerülni. Ezek a hosszúak mindig gyanúsan emers formájúak voltak.
 
Nálam is így viselkedett. Szerintem időnként egy-egy levéllel megpróbál a vízszint felé kerülni. Ezek a hosszúak mindig gyanúsan emers formájúak voltak.
Lassan beborít mindent a lóhere formájú marsilea!Nem rossz egyébként!
 
Back
Oldal tetejére