• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Májusi

Eléggé algásodik az akvárium, a lámpára gyanakszom, főleg a kék ledekre, amiket nem lehet lekapcsolni. Most hétvégén ki kellett szednem egy csomó növényt, mert foszladoztak. Sok más mellett akár a lámpa miatt is lehetett.
Nem tudod leragasztani valamilyen hőálló, átlátszó-színes, vagy akár nem átlátszó fóliával?
Bocsássatok meg az okoskodásért, de olyan lámpát még nem láttam, amit nem lehet lekapcsolni. (...olyat viszont már sokszor, amit nem lehet FELkapcsolni) :sick:
Az egyik Mr. Been részben volt, hogy a lámpa lekapcsolása helyett, kilőtte egy pisztollyal az izzót. Hát..., ha máshogy nem megy a Hölgyeknek... ;)
 
Nem tudod leragasztani valamilyen hőálló, átlátszó-színes, vagy akár nem átlátszó fóliával?
Passz. Ha végeztem a planária elleni kezeléssel :arghh: lehet fölérakom a 2*24w-os lámpát, akkor legalább tudom miért van alga.
 
Bocsássatok meg az okoskodásért, de olyan lámpát még nem láttam, amit nem lehet lekapcsolni. (...olyat viszont már sokszor, amit nem lehet FELkapcsolni) :sick:
Az egyik Mr. Been részben volt, hogy a lámpa lekapcsolása helyett, kilőtte egy pisztollyal az izzót. Hát..., ha máshogy nem megy a Hölgyeknek... ;)
Nem feltétlenül akarunk mindennek nekiállni csavarhúzóval. :D A kalapácsot különben is jobban csípem.
Az is lehet,h hogy még garanciás, és nem akarja szétvágni. Vagy csak eleve nem akarja szétbuherálni, nehogy ne tudja eladni, ha esetleg cserélne.
Passz. Ha végeztem a planária elleni kezeléssel (!) lehet fölérakom a 2*24w-os lámpát, akkor legalább tudom miért van alga.
Többektől olvastam, hogy a kék fény vonzza az algákat. Úgyhogy még az is lehet, hogy a led a ludas. :(
 
Bocsássatok meg az okoskodásért, de olyan lámpát még nem láttam, amit nem lehet lekapcsolni. (...olyat viszont már sokszor, amit nem lehet FELkapcsolni) :sick:
Az egyik Mr. Been részben volt, hogy a lámpa lekapcsolása helyett, kilőtte egy pisztollyal az izzót. Hát..., ha máshogy nem megy a Hölgyeknek... ;)
Bocsesz, de... a lámpa három állású, kikapcs, csak a kék led világít, az összes led világít.
 
Nem feltétlenül akarunk mindennek nekiállni csavarhúzóval. :D A kalapácsot különben is jobban csípem.
Az is lehet,h hogy még garanciás, és nem akarja szétvágni. Vagy csak eleve nem akarja szétbuherálni, nehogy ne tudja eladni, ha esetleg cserélne.

Többektől olvastam, hogy a kék fény vonzza az algákat. Úgyhogy még az is lehet, hogy a led a ludas. :(
Barkácsolásban anti-ász vagyok
 
Barkácsolásban anti-ász vagyok
Azert kisse bosszanto, hogy eleg regi tema ennek a lampanak a problemaja. Tehat ha a gyartoja ennyi ido utan sem ujjitja vagy fejleszti, hogy megoldja ezt a problemat akkor eletbe lep az" inkabb keszitek magamnak kulombet" jelmondat! Ebben az egeszben csak az szomorit el, hogy amikor egy kedves, es nem hozzaerto vevohoz kerul, aki nem ert a javitashoz, mert csak hasznalni szeretne, akkor ezzel kell bajlodnia. Nagyon sajnalom...

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Azert kisse bosszanto, hogy eleg regi tema ennek a lampanak a problemaja. Tehat ha a gyartoja ennyi ido utan sem ujjitja vagy fejleszti, hogy megoldja ezt a problemat akkor eletbe lep az" inkabb keszitek magamnak kulombet" jelmondat! Ebben az egeszben csak az szomorit el, hogy amikor egy kedves, es nem hozzaerto vevohoz kerul, aki nem ert a javitashoz, mert csak hasznalni szeretne, akkor ezzel kell bajlodnia. Nagyon sajnalom...

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Köszönöm szépen. Én is sajnálom magamat.;)
 
Tik-tak tik-tak. Az óra ketyeg. Ennek az akváriumnak adok még 1 hónapot, utána bontás. Nem igazán értem mi történt, szép volt sokáig, aztán rövid idő alatt sok növény tönkrement.

A lámpát ugye lecseréltem, a Lily helyett esőztetőt tettem be. Micro tápot adok, mától 1ml Easy fosfo-t is.
Visszatettem 2 fát, az egyikre Anubiasokat kötöztem,a másikra HC-t. Mivel beszereztem egy albino Ancit és neki kell a fa. Ha megnő megy a nagy akváriumba. Amúgy messziről jól néz ki az akvárium.
Egyébként pedig tik-tak tik- tak.
 
A tönkrement növények helyett Valisnéria, 3 féle cryptocoryne, Ceratopteris került be.
Holnap még bedobok pár Limnobiumot és még egy fajta gyorsan növő stem növényt(Heteranthera Zosterifolia)mert lehet az a baj, hogy nincs benne stem növényke.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére