• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Májusi

A fonal alga problémám még mindig tartja magát. Most azt csináltam, hogy lejjebb tekertem a co2-őt és hamarabb kezdem a beoldást. A tápozásból vegyek vissza? 3 pumpa Green Aqua Micro Macro+excelt adagolok 1 pumpányit.

A co2-vel kapcsolatban eddig arra jutottam, hogy:
-a növénye szebbek
-a Hydrocotyle nagyobb leveleket hoz
-a korábban elültetett, de majdnem kipusztult Hottonia Palustris feltámadt hamvaiból
-este fél 7 körül buborékoznak a növények
-a fonal alga szépen nő, már a Tenellus között is van.

26854666_1169803509817731_285393906_o.jpg 26937660_1169803499817732_665840504_o.jpg DSC_0098_1866.JPG DSC_0100_1868.JPG DSC_0105_1873.JPG
 
A fonal alga problémám még mindig tartja magát. Most azt csináltam, hogy lejjebb tekertem a co2-őt és hamarabb kezdem a beoldást. A tápozásból vegyek vissza? 3 pumpa Green Aqua Micro Macro+excelt adagolok 1 pumpányit.

A co2-vel kapcsolatban eddig arra jutottam, hogy:
-a növénye szebbek
-a Hydrocotyle nagyobb leveleket hoz
-a korábban elültetett, de majdnem kipusztult Hottonia Palustris feltámadt hamvaiból
-este fél 7 körül buborékoznak a növények
-a fonal alga szépen nő, már a Tenellus között is van.

View attachment 47056 View attachment 47057 View attachment 47060 View attachment 47061 View attachment 47062
Ha csak fonal algából van több, akkor szerintem kapcsold le a szűrőt és lokálisan nyomd be az excelt az algára. Utána lezabálják a halak is. :) (ha még nem próbáltad)

A kis vizi "paradicsomod" még mindig csodálatos. :)

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
 
Elvitték az Amandákat. Sajnos tereprendezés nélkül nem tudtam őket kipecázni, úgyhogy mindent kiszedtem és utána visszapakoltam. Egy kis Oto beleakadt a hálóba amikor az Amandákat kergettem és csak másfél óra múlva vettem észre. Nem is figyeltem mit piszkál annyira a macska. Megúszta.

Gyorsan visszaültettem mindent.20180116_200611 (2).jpg
 
Utoljára módosított:
Csak celluxal volt rögzítve a háttér, befolyt alá a víz és foltos lett.
Miért csak olyan hetykén tetted fel? Én már nem is tudnám elképzelni a feketeség nélkül. Habár van ami ellene szól, méghozzá az, hogy azt vettem észre, hogy piszkosul nyeli a fényt. Világosabb volt az akva nélküle.
 
Back
Oldal tetejére