• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Májusi

Karbantartáskor a Rotalát toppoltam és áthelyeztem balra. Az úszó növényeket leszedtem, 1-2 db-ot hagytam csak-túlságosan árnyékolta a többi növényt. A Ceratopteris-ről levágtam pár barnás levelet, úgy látszik megkönnyebbült a növény, mert sokat nőtt. A Saggitaria is elindult bal elölről jobbra, lassan azt is ritkíthatom. A Tenellus is bedúsult. A CO2 adagolása óta a növények sokkal zöldebbek.

DSC_5063_1688.JPG DSC_5068_1693.JPG DSC_5071_1696.JPG DSC_5072_1697.JPG DSC_5075.jpg DSC_5083.jpg
 
Nah, ez érdekes volt.

Azt néztem, hogy az Anubias folyamatosan apró buborékokat ereget. Visszaraktam a 2*24w helyett a régi Odyssea ledes lámpát. Abbamaradt a buborékozás. Szemmel láthatóan kevesebb fénye volt a lednek. Nem jó. Utána a led mellé visszatettem a 2*24w-os lámpát. Egy percbe se tellett újra buborékozott az Anubias. Aztán pedig egyre több növény is. Jó kis tapasztalat volt.

Egyébként van egy kis fonal alga, nem vészes. A Ceratopteris belehúzott a növekedésbe. A nagy akváriumból raktam ide még Ludwigia Palustrist és Alternanthera reineckiit.
A lillyt lecseréltem esőztetőre, úgy látom ez jobban visszaforgatja a co2 buborékokat a vízbe.
 
A #204-es telefonos, a többi a Nikonnal készült.
Szinte bármilyen tükörreflexes gép kenterbeveri a telefonos fotókat. :)
Az utolsó sorozat sikerült a legjobban... a molly olyan mintha bársonyból volna. profi. :)

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
 
Szinte bármilyen tükörreflexes gép kenterbeveri a telefonos fotókat. :)
Az utolsó sorozat sikerült a legjobban... a molly olyan mintha bársonyból volna. profi. :)

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
Nehéz a mollyt úgy lefotózni, hogy ne csak egy fekete paca látszódjon belőle. Megfelelő világítás kell hozzá.
 
Nagyon szép :) Talán azt a fűtőt rejteném el valahova.
A Ceratoppal kapcsolatban régóta gondolkodom, hogy háttérnövény gyanánt meg kellene bokrosítanom egy akváriumban. A növénnyel kapcsolatban bármi észrevétel esetleg?
 
Nagyon szép :) Talán azt a fűtőt rejteném el valahova.
A Ceratoppal kapcsolatban régóta gondolkodom, hogy háttérnövény gyanánt meg kellene bokrosítanom egy akváriumban. A növénnyel kapcsolatban bármi észrevétel esetleg?
Bár nem Szella vagyok, de:
Szereti a sok nitrátot. Nálam Pistia-val egymás ellen küzdöttek nitrát ügyben. :) Egyébként nem egy nehéz növény, szaporodása pedig a Microsorumhoz hasonló: levélfonákon indulnak meg a sarjak, amik később leválaszthatóak. Tartható ültetve is, és felszínen úszva is jól érzi magát.
 
Bár nem Szella vagyok, de:
Szereti a sok nitrátot. Nálam Pistia-val egymás ellen küzdöttek nitrát ügyben. :) Egyébként nem egy nehéz növény, szaporodása pedig a Microsorumhoz hasonló: levélfonákon indulnak meg a sarjak, amik később leválaszthatóak. Tartható ültetve is, és felszínen úszva is jól érzi magát.
@hzshalas Szereti a fényt és hagyni kell neki helyet nőni.
 
Back
Oldal tetejére