• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lomis - 24L davidii nano

Tyű, azt szívesen fogadom, mert nagyon kevés algamentes hajtást tudtam a másik akvából kiszedni! :)
Ugyan nem nekem jött a felajánlás de egy csokrot elfogadok Én is ha még jut :D(y)
Rendezek egy nyírást, Ti pedig megosztoztok rajta.;)
Algamentes, szép hosszú szálakat tudok vinni, amit darabolni kell/lehet ültetés előtt.
Nincs korlátlan mennyiség (addig ki fog derülni miért;)), de két nanoba való talán összejön.:)
Tudok minimális emerset is vinni.
 
Az osztozkodásban már jók vagyunk igaz Laci ! :)
Köszi Szabolcs előre is !
Jaja! :D
Nekem amúgy sem kell ipari mennyiség, csak kb egy tenyérnyi helyem van neki, nem akarok nagy dzsumbit, csak beúsztatni keveset a hátsó üveghez.

Előre is nagyon köszi Szabolcs! (Y)
 
Kis helyzetjelentés: Jön a diatom rendesen. Olyan az aki, mintha láthatatlan garnélák lennének benne és összekakáltak volna mindent. [emoji14] De segáz, mert megjelent egy hólyag csiga... :D De ahogy elnézem a működését, jobban tetszik neki a fán lévő takony. Jah, meg láttam pár cyclopsot is, szóval a vízminőségre nem lehet panasz, de hétvégén azért teszttel is megnézem majd. Augusztus elején jönnek elvileg majd a lakók. :) A növények jól vannak, a fissin és az anubiason látom a friss hajtásokat, a hm is növöget, szóval a második héten még minden oké. Vasárnap megpróbálok egy elfogadható képet produkálni.
A szűréssel kell még valamit kezdenem, mert erősnek érzem a flowt nagyon. Valahogy megpróbálok rajta fojtani, de egyelöre nem sok ötletem van...
 
Itt ma vízcsere volt, szűrő tisztítással egybekötve, mert a diatom miatt elég trutyis lett a szivacs. Ahol tudtam, leszívtam a nyálkát és az algát is. @Pecás kollégának köszönhetően bekerült egy tenyérnyi HM bokor is (Itt is köszi érte! :)), egyelőre még nem látszik, de majd ha beindul, akkor remélem jól fog mutatni. És a HM között jött még egy hólyag csigusz és egy kis postakürt csiga is, jelenleg ők adják a faunát. :D
Kézből lőttem pár képet, ehhez mérten elég életlenek lettek:

lentről: (Sajna nem tudom jól belőni a fókuszt az automatika miatt, és a fény is kevés hozzá)
19806733506_31a7a2fb6d_h.jpg


középről:
19806758006_8bf6b906cc_h.jpg


fentebbről:
19837786331_5918e694fa_h.jpg


Kicsit messzebbről:
19646313699_253817f11a_h.jpg


Az egyik lakó:
19644900168_16424c43a9_h.jpg


Részletek:
19210292634_039f60eed1_h.jpg


19644904138_b6ec80d12e_h.jpg


19212019423_69cfca59e3_h.jpg
 
Laca nézd el nekem ,hogy nem olvasok vissza(lehet nincs is írva előrébb sem),de mik azok a hengert alakú dolgok az előtérben?????:facepalm::)
Amugy szuper kis akva lesz ez ha összeérik(y)
 
Laca nézd el nekem ,hogy nem olvasok vissza(lehet nincs is írva előrébb sem),de mik azok a hengert alakú dolgok az előtérben?????:facepalm::)
Sima kerámiagyűrűk a majdani garniknak legelészni. Arra jó, amire pl a cholla kaktuszos bújó is.
 
Nincsen semmi gaz ezekkel a kepekkel !
Jol nez ki,mondjuk a flow az tenyleg csapdossa a vizfelszint [emoji16]
Jo lesz ez [emoji106]
Nalam a csokik mar legelesznek,ha azok lesznek jol mutatnak majd ebben a "lomis" akvariumban [emoji6]
 
A csigákkal majd figyelj, mert elég szapora jószágok, az akva továbbra is tetszik, kíváncsi vagyok, mekkora bokrot fogsz nevelni az új növényből (is).:)
 
A csigákkal majd figyelj, mert elég szapora jószágok, az akva továbbra is tetszik, kíváncsi vagyok, mekkora bokrot fogsz nevelni az új növényből (is).:)
Köszi szépen! Egyelőre jól jönnek, aztán meg ha túl sokan lesznek, majd rakok az akiba egy botiát.
Na jó, csak vicceltem, 1-2 helena majd rendbe rakja a helyzetet, de most tök jó, hogy vannak, mert legalább egy kicsit legelésznek. :)
 
Beköltöztek a lakók! Ez egy régi álom volt, nagyon rég óta szerettem volna ilyen garnikat, csak soha nem jött össze, de @star67 Csillának köszönhetően ma végre nálam kapirgálnak!!! 11 darabot számoltam össze, mialatt hálóval áttelepítettem őket egy rövidke szoktatás után. Nagyon szépek, van köztük egész csíkos, és van olyan is, ami már-már blue jellyre hajaz. Remélem, hogy majd jól érzik magukat a jó kemény gyáli vízben és szép homogén állományt sikerül majd fenntartanom. :)
És akkor a képek:
19733006489_0c0131f776_h.jpg


19893462676_fd4f016cce_h.jpg


19924754921_ba82940672_h.jpg


19893460406_c8bc5ca276_h.jpg


19297060834_0c00bd7dd2_h.jpg
 
Back
Oldal tetejére